Керівника компанії Авенстон визнано видатною особистістю 2018 року в галузі сталої енергетики у Східній Європі

Кілька тижнів тому в Києві відгримів SEF-2018 – 10-ий міжнародний Форум та Виставка сталої енергетики Центральної та Східної Європи. Протягом 4 робочих днів пройшло  багато цікавих та важливих обговорень та сталися безліч нових зустрічей і перемовин.

Це був тиждень активного та ефективного обміну думками щодо ключових трендів розвитку енергетики як в цілому у світі, так і окремо в нашій крайні, а також – перспектив 100% переходу на споживання енергії з відновлювальних джерел. Обговорювалися технічні проблеми, плани змін законодавства, стратегії розвитку та багато інших аспектів галузі ВДЕ.

Представники компанії Авенстон, яка цього разу виступила Генеральним Інжиніринговим Партнером SEF-2018, не тільки прийняли участь у цій події, а здобули чергову важливу нагороду. В рамках події відбулася Друга щорічна церемонія SEF Awards 2018, яка визначає високу якість розробки проектів, найкращі продукти та видатних особистостей в галузі сталої енергетики у Східній Європі.

Цього року престижну нагороду отримав генеральний директор ТОВ «Авенстон» Дмитро Лукомський, якого було визнано видатною особистістю року в галузі сталої енергетики у Східній Європі.

Дмитро Лукомський – український інвестор, підприємець та топ-менеджер, який з 2001 року кваліфіковано займається впровадженням проектів в галузі відновлювальних джерел енергії. Своє професійне зростання він розпочав на заводі «Квазар», де протягом 2001-2007 років очолював інженерно-технологічний підрозділ Департаменту з виробництва сонячних фотоелектричних перетворювачів та сонячних модулів. Працюючи на «Квазарі», Дмитро приймав безпосередню участь в розробці технології та організації виробництва сонячних фотоелементів, а також після навчання в Університеті міста Кардіффа (Уельс) першим в Україні впровадив серійне виробництво сонячних модулів.

Наступні три роки Дмитро Лукомський здобував практичний досвід управління проектами в енергетиці та промисловості: керував проектом з організації виробництва термоелектричних приладів для Північно-Американської автомобільної промисловості та приймав участь в операційному управлінні групою промислових активів в таких галузях як суднобудування, видобування нерудних матеріалів, машинобудування, а також ВДЕ (виробництво паливних пелет, проекти в сфері біо- та вітроенергетики).

У 2010 році Дмитро разом з партнерами заснував ТОВ «Рентехно». З 2016 року – генеральний директор компанії «Рентехно Прайм», одного з лідерів сонячної енергетики на території України та провідного українського дистриб’ютора обладнання для сонячних електростанцій. Сумарна потужність всіх сонячних електростанцій, у впровадженні яких приймали участь компанії групи, перевищила 150 МВт. За участі та під безпосереднім керівництвом Дмитра Лукомського були збудовані одні з перших комерційних сонячних електростанцій на території України, що дало серед іншого змогу створити велику кількість нових робочих місць.

У 2018 році заснував та став генеральним директором компанії «Авенстон», яка надає послуги щодо консалтингу, проектування, будівництва, інжинірингу та інвестування в проекти ВДЕ в Україні. Ця компанія стала органічним та еволюційним кроком на шляху розвитку бізнес інтересів підприємця. Сьогодні Авенстон – це успішна компанія повного циклу з управління та впровадження проектів ВДЕ.

Дмитро Лукомський входить до Правління Громадської спілки «Асоціації Сонячної Енергетики України», метою якої є широка підтримка розвитку галузі сонячної енергетики та сприяння розвитку інноваційного потенціалу України.

Протягом всієї трудової діяльності підприємець активно займався науковими дослідженнями, що пов’язані з сонячною енергетикою. З 2003 по 2006 рік він розробив узагальнену методику керування параметрами твердотільних фотоелектричних перетворювачів, в результаті чого в 2006 році успішно захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата технічних наук. Дмитро є автором 35 статей, співавтором двох монографій та кількох патентів. Приймав участь та був доповідачем на багатьох наукових та науково-практичних конференціях. Протягом останніх років є бажаним спікером на численних галузевих конференціях, форумах та семінарах. Постійно проводить просвітницьку діяльність з розвитку сонячної енергетики в національних масштабах, виступаючи по радіо, телебаченню та друкуючись у різноманітних ділових і наукових виданнях. Послідовно займається втіленням ідеї зростання рівня відновлюваних джерел енергії в електричній системі України.

В останні роки бізнесмен активно займається залученням іноземних інвесторів для будівництва сонячних електростанцій на території України. Генеральний директор компанії «Авенстон» покращує імідж України на міжнародній арені завдяки своєму багаторічному практичному досвіду та активній професійній позиції у сфері сонячної енергетики. Він є визнаним національним експертом в області відновлювальних джерел енергії та відомою особистістю в ділових колах.

Світові інвестиції у відновлювані джерела енергії

Для скорочення викидів вуглецю й обмеження таким чином глобального потепління потрібно збільшення обсягу світових інвестицій у відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Скільки ж вкладається в цей сектор і як ці фінанси розподіляються у всьому світі? Які перспективи інвестування у ВДЕ в Україні?
Дізнатися більше

Яка площа потрібна для сонячної електростанції?

Одним з питань, яке може виникнути при плануванні майбутньої сонячної електростанції, є необхідна площа для розміщення панелей.
Дізнатися більше

Що таке сонячні електростанції BIPV?

BIPV (абревіатура від англійського Building-integrated photovoltaics) – це сонячні електростанції (СЕС), які інтегровані в будівлі (споруди), виконуючи при цьому крім свого безпосереднього призначення – генерації електроенергії
Дізнатися більше

Нетрадиційні ВДЕ: реальність чи фантастика?

Сьогодні спостерігається загальна світова тенденція до екологічної обізнаності, і відновлювані джерела енергії знаходяться під пильною увагою. Компанія АВЕНСТОН представляє огляд нетрадиційних ВДЕ: грозова енергетика, кріоенергетика, гравітаційна енергетика та технології концентрації сонячного світла.
Дізнатися більше