Експлуатація і сервіс сонячних електростанцій

Працюючи з провідними виробниками обладнання та маючи більш ніж 10-річний досвід експлуатації та обслуговування сонячних електростанцій, Авенстон ретельно дбає про активи своїх клієнтів. Ми продовжуємо термін служби об’єктів, максимізуємо їх прибутковість, оптимізуємо їх продуктивність та доступність, а також мінімізуємо їх споживання та експлуатаційні витрати. Наш досвід дозволяє знизити проєктні ризики, пропонуючи підвищену безпеку власникам, інвесторам та страховим компаніям, полегшуючи управління інвестиційними проектами.

Авенстон приділяє велику увагу технічному та сервісному обслуговуванню об’єктів відновлюваної енергетики, яке може бути плановим чи позаплановим, а також по факту відмови чи несправності обладнання. Ми пропонуємо широкий спектр послуг, які можуть бути адаптовані до вимог замовника:

 • Детальний аналіз технічного стану обладнання
 • Цілодобовий моніторинг та виявлення несправностей
 • Цілодобовий контроль безпеки
 • Планові контрольно-перевірочні візити
 • Щомісячна та річна звітність по роботі
 • Догляд за територією об’єкту
 • Термографічна діагностична зйомка
 • Профілактичне обслуговування фотоелектричного та низьковольтного обладнання, включаючи очищення панелей
 • Обслуговування високовольтних систем та обладнання
 • Гарантійне обслуговування та контроль наявності запасних частин
 • Усунення несправностей

 

 

Додаткові послуги

Авенстон також виконує роботи з повного технічного обстеження будь-яких типів сонячних електростанцій, тепловізійних обстежень, ремонту несучих металоконструкцій (як стаціонарних, так і трекерів). Наша сервісна бригада може проводити позапланові виїзди, якщо необхідно оперативно усунути наслідки аварій або виявити критичні дефекти в роботі обладнання сонячних електростанцій. За бажанням замовника можлива модернізація існуючих систем, що передбачає розширення їх функціональних можливостей.

Якісно виконане сервісне обслуговування дозволяє не тільки виявити можливі недоліки в роботі обладнання, але й забезпечує гарантовану його роботу. Переваги нашої сервісної підтримки: гарантовано високий рівень сервісу, оптимізація та можливість планувати витрати на обслуговування та ремонт, мінімізація бізнес-ризиків за рахунок скорочення простоїв та запобігання можливим аваріям, застосування передових технологій та методик, оперативність.

Обслуговування сонячних електростанцій

Компанія Авенстон пропонує своїм клієнтам кілька пакетів послуг по експлуатації та сервісному обслуговуванню сонячних електростанцій:

 • В базовий пакет включено повне технічне обслуговування всього фотоелектричного та іншого обладнання по стороні постійного струму та змінного струму до 1 кВ (сонячні панелі, інвертори, електричні щити, кабелі, тощо). Таке обслуговування виконується під час щоквартальних відвідин об’єкту технічними спеціалістами нашої компанії. Крім того в базовий пакет підтримки входить цілодобовий моніторинг роботи фотоелектричної сонячної станції.
 • До наступного пакету додаються послуги по оперативному та технічному обслуговуванню обладнання 1 кВ та вище (трансформаторні підстанції та розподільчі пристрої). В цьому пакеті послуг наша компанія бере на себе всі роботи по періодичному технічному обслуговуванню обладнання сонячної електростанції, що забезпечує її безперервну та максимально ефективну роботу.
 • В третій пакет послуг O&M додається виконання оперативного обслуговування ФЕС та господарчих робіт на електростанції. В цьому сервісному пакеті на об’єкті енергетики постійно буде знаходитись наш обслуговуючий персонал. Наші співробітники будуть виконувати роботи з постійного моніторингу стану обладнання, робити необхідні перевірки та повірки, видаляти траву, управляти збереженням запасних частин та обладнання. Ми рекомендуємо цей пакет для власників сонячних електростанцій, які бажають отримувати повну технічну підтримку роботи своєї ФЕС.
 • При необхідності повної сервісної та експлуатаційної підтримки ми пропонуємо четвертий пакет послуг, в якому також додаються послуги з фізичної охорони сонячної електростанції та послуги по технічному обслуговуванню обладнання системи АСКОЕ.

Крім того, ми також виконуємо окремі роботи з повної технічної інспекції сонячних електростанцій будь-якого типу, тепловізійні обстеження, проводимо очищення поверхні сонячних панелей, ремонти опорних металевих конструкцій (як з фіксованим кутом, так і трекерних). Наша сервісна бригада проводить позачергові виїзди у випадку необхідності оперативного усунення наслідків аварій або виявлення критичних дефектів в роботі будь-якого обладнання сонячної електростанції.

Прогнозування роботи сонячних електростанцій

Коректне та точне прогнозування роботи сонячних електростанцій має важливе значення для успішної інтеграції систем відновлюваної енергетики в енергосистему України.
Дізнатися більше

Технічні аудити сонячних електростанцій

Виконуємо роботи з повної технічної інспекції сонячних електростанцій будь-якого типу. Проводимо інструментальну, візуальну та документальну перевірку. Оперативно усуваємо виявлені дефекти та недоліки в роботі СЕС.
Дізнатися більше

Переваги сервісної підтримки Авенстон:

 • Гарантовано високий рівень обслуговування;
 • Оптимізація і можливість планування витрат на сервісне обслуговування і ремонт;
 • Мінімізація бізнес-ризиків за рахунок скорочення часу простою і попередження можливих аварійних ситуацій;
 • Передача відповідальності за технічне обслуговування;
 • Застосування передових технологій і методик;
 • Швидкість реагування.

Всі дані свідчать про те, що експлуатація та обслуговування високо визнані за рахунок їх важливої ролі в оптимізації фотоелектричних сонячних енергетичних активів. Компанія O&M вже давно розвинулася з часів лише доповнення до контрактів з інженерних, закупівельних і будівельних робіт (ЕPC) і накреслила свій власний курс для того, щоб стати самостійною галуззю, яка розглядається як вирішальна складова ланцюга вартості сонячної енергії.

Все більше інвесторів стають зацікавлені у зменшенні ризику, ніж у внутрішньо максимальних нормах прибутку (IRR). Інвестори нададуть перевагу 5% внутрішній нормі прибутку зі 100% впевненістю прибутку, аніж понад 10% внутрішній нормі прибутку з 50% впевненістю, хоча обидва сценарії мають статистично еквівалентну цінність. Інвестори прийматимуть інвестиційне рішення на основі пом’якшення ризику результативності за допомогою ефективних O&M, і тоді ставки фінансування визначатимуться за конкуренцією між іншими банками. Стандартизація O&M практики сприятиме водночас як аналізу факторів ризику для інвестора, так і сек’юритизації грошових потоків активів поточної вартості. Ризик, зменшений за рахунок ефективних O&M, дозволить банкам кваліфікувати більше проектів, що, зрештою, посилить конкуренцію та зменшить витрати на запозичення.

Ринок послуг навколо сонячних фотоелектричних активів змінюється та стає все більш зрілим. Це підводить нас до таких міркувань, що O&M стає самостійним напрямком бізнесу і відокремлюється від EPC, до якого він був приєднаний у перші роки галузі. Бізнес O&M по всій Європі також консолідується, і спеціалізовані компанії пропонують свої послуги. За своїм принципом, O&M зосереджується на технічних операціях та технічному обслуговуванні електростанцій, що працюють на комунальних підприємствах. Управління активами, яке також є дуже важливою частиною власності сонячної електростанції, покриває всі комерційні та адміністративні заходи, що залишаються важливі протягом усього строку її експлуатації.

Наземні сонячні електростанції для підприємств

Генеральний підряд з будівництва наземних сонячних електростанцій для підприємств. Повний спектр EPC послуг (PV, PV+BESS). Власне споживання або підключення до мереж з метою продажу електроенергії по ринковим або регульованим тарифам.
Дізнатися більше

Дахові сонячні електростанції для бізнесу

Проектуємо і будуємо дахові сонячні електростанції. Десятирічний досвід надання послуг генерального підряду в проєктах будівництва сонячних електростанцій. Самоспоживання, Net billing, резервне живлення, smart grids.
Дізнатися більше

Системи BIPV та фасадні сонячні електростанції

Наша компанія є генеральним підрядників в проєктах будівництва фасадних сонячних електростанцій та фотоелектричних рішень, що інтегруються в будівлі та споруди (BIPV системи). Сонячні модулі для дахів та фасадів.
Дізнатися більше

Сонячні навіси, зарядні станції та автопаркінги

Одним з популярних застосувань сонячних батарей є навіси для автомобільних парковок. Все частіше такі сонячні навіси об'єднуються із зарядними станціями для електромобілів, що дозволяє істотно розширити функціональність парковок.
Дізнатися більше
Комерційні сонячні електростанції
 

Залишились питання?
Надішліть свій запит, і наші фахівці проконсультують Вас.