Домашні сонячні електростанції в 2021 році

Сонячна енергетика постійно розвивається у всьому світі. Не оминають ці тренди і Україну. До війни в нашій країні будувалась велика кількість сонячних електростанцій різного типу та розміру. Згідно даних Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України в минулому довоєнному році близько пятнадцяти тисяч українських родин встановили в себе домашні сонячні електростанції. Такі показники майже вдвічі перевищили результати попереднього 2020 року, які тако були вельми привабливими. 

За даними Агентства на початок 2022 року в Україні було встановлено суммарно 1,2 ГВт приватних сонячних електростанцій, що відповідає дуже великій кількості домогосподарств – 45 тисяч по всій території нашої країни. Десятки тисяч приватних подвірь успішно використовують сонячні панелі та суттєво заощаджують на рахунках за електроенергію.

Про стабільно великий попит населення на СЕС свідчать результати щоквартального моніторингу, що проводить Держенергоефективності на основі даних постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу. За результатами моніторінгу видно, що до лідерів за кількістю встановлених родинами домашних СЕС увійшли такі області:

  • Дніпропетровська – 6466 приватних сонячних станцій загальною потужністю 183 МВт;
  • Закарпатська – 3744 приватних сонячних станцій загальною потужністю 109 МВт;
  • Тернопільська – 3447 приватних сонячних станцій загальною потужністю 98 МВт.

За оцінками експертів, всі українські домогосподарства із встановленими сонячними електростанціями сумарною потужністю 1205 МВт в середньому за рік можуть виробляти близько 1400 млн кВт-год електричної енергії. Цього достатньо, щоб забезпечити  «зеленою» електроенергією приблизно 460 тис. домогосподарств. Тобто встановлені сонячні електростанції забезпечують енергією в десять разів більшу кількість сімей, що суттєво впливає на енергетичну незалежність нашої країни. 

Загальна потужність домашніх СЕС, що побудовані в Україні (в МВт)
Загальна потужність домашніх СЕС, що побудовані в Україні (в МВт)

Фактично, домашні сонячні електростанції сприяють розвитку малої енергогенерації та розвитку такого напряму, як «прос’юмери». Використання сонячних панелей дає змогу домогосподарствам забезпечувати свої потреби в електроенергії і ставати більш енергоефективними, а також заощаджувати витрати на електричну енергію. Очикується подальше зростання кількості СЕС після закінчення війни. Крім того, після перемоги буде спостерігатись відкладений попит як на домашні, так і на комерційні сонячні станції для малого, середнього та крупного бізнесу. Серед домашніх систем все більшу популярність будут набувати не СЕС під «зелений» тариф, а резервні та гибридні рішення. 

 

Ключові напрямки діяльності Авенстон

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для роботи по "зеленому" тарифу або продажу електроенергії через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проект, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Комерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Плавучі сонячні електростанції

Ми пропонуємо всі необхідні послуги та інноваційні рішення для впровадження плавучих сонячних електростанцій (FPV) в Європі та на Близькому Сході. Технічні консультації, проектування та послуги EPC під ключ.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Девелопмент, проєктування, будівництво та введення в експлуатацію.
Дізнатися більше

Інженерні системи та мережі

Зовнішнє та внутрішнє електропостачання; освітлення і відеоспостереження; опалення, вентиляція і кондиціонування. Проектування, монтажні та пусконалагоджувальні роботи будь-якої складності. Супровід проектів та впровадження рішень "під ключ".
Дізнатися більше

Системи резервного живлення та ДБЖ

Надаємо послуги з встановлення сучасних джерел безперервного та резервного живлення для комерційних підприємств. Проєктування, встановлення і сервіс ДБЖ малої та середньої потужності. Резервні системи електропостачання.
Дізнатися більше

Обладнання для сонячних електростанцій

Авенстон має багаторічний досвід у постачанні обладнання і матеріалів на будівельні майданчики проєктів ВДЕ. Вартість обладнання та вибір оптимального графіка доставки можуть бути ефективно оптимізовані фахівцями нашої компанії.
Дізнатися більше

Експлуатація і сервіс

Подовжуємо термін служби об'єктів ВДЕ, збільшуємо їхню прибутковість, оптимізуємо продуктивність та експлуатаційну доступність, знижуємо операційні витрати. Планове та позапланове технічне обслуговування, гарантія, сервіс.
Дізнатися більше