Резервні та гібридні сонячні електростанції

Домогтися високого ступеня надійності електропостачання, що особливо актуально для сільських споживачів, можливо декількома шляхами:

  • Підвищення надійності всіх елементів, які входять до складу електричних систем, їх телемеханізація і автоматизація.
  • Проведення резервування ліній електропостачання, наприклад, підключення трансформаторної підстанції від декількох ліній. Втім, при сильному вітрі, грозі, ожеледі або через обмерзання проводів висока ймовірність того, що основна і резервна повітряні лінії можуть бути одночасно пошкоджені. Крім того, не завжди є можливість забезпечити основне і резервне електропостачання, особливо у випадках, коли мова йде про об’єкти, розташовані далеко від населених пунктів.

Резервні фотоелектричні системи

Використання резервних сонячних електростанцій в комплексі з системами накопичення і зберігання електроенергії дозволяє повністю уникнути перерв в подачі електроенергії, які викликані плановими або аварійними відключеннями загальної електричної мережі. Необхідність установки резервних сонячних електростанцій виправдана в тих випадках, коли можливий збиток, викликаний відключенням загальної електромережі, більше або дорівнює витратам на електроенергію, яка буде вироблена резервною СЕС.

Резервні сонячні електростанції починають функціонувати при виникненні перерв в подачі електроенергії з системи централізованого енергопостачання. Як показують спостереження, навіть при найнесприятливіших умовах, тривалість перерв в подачі електроенергії навіть у найвіддаленіших сільських районах становить не більше 150-200 годин на рік. Реально, з урахуванням особливостей технологічних процесів сільгоспвиробництва, перерви виявляються значно менше, тому потужності резервної СЕС в поєднанні з блоком акумуляторів вистачить для того, щоб повністю замістити дефіцит електроенергії, що може утворитись через відключення електрики. Крім того, проект резервної сонячної електростанції може передбачати можливість її використання для покриття пікових потреб електроенергії.

Гібридні системи електропостачання на сонячних батареях

Гібридні сонячні електростанції – це комбіновані резервні системи електроживлення, в яких, крім сонячних батарей, для забезпечення електроенергією можуть використовуватися й інші джерела: централізована електромережу, вітрогенератори, бензинові або дизельні електроагрегати.

Схема гибридної мережево-резервної сонячної електростанції
Схема гибридної мережево-резервної сонячної електростанції

Гібридна сонячна електростанція поєднує в собі властивості автономної і мережевої сонячної електростанції. В умовах доброго сонячного освітлення і при правильному підборі потужності, сонячна електростанція повністю забезпечує подачу електроенергії на об’єкт, паралельно здійснюючи зарядку акумуляторів. Після повної зарядки АКБ надлишки електроенергії можуть бути реалізовані в загальну енергосистему по «зеленому» тарифу. Гібридна сонячна електростанція в приватному будинку, вдень, при хорошому сонячному освітленні, при відсутності господарів, при малому енергоспоживанні буде працювати практично в режимі мережевої сонячної електростанції. При скороченні генерації (наступ вечора, похмурий день) дефіцит електроенергії покривається за рахунок підключення акумуляторної групи, а при її розрядки – від загальної енергомережі або іншого джерела.

Переваги гібридної сонячної електростанції:

  • Мінімізація споживання електроенергії із загальної електромережі, як наслідок – значне скорочення рахунків за спожиту електроенергію.
  • Енергопостачання об’єкта при віялових, короткочасних і аварійних відключеннях електроенергії.
  • Продаж виробленої електроенергії за економічно вигідним для власника сонячної електростанції зеленим тарифом.
  • Компенсація нестачі електроенергії, вироблюваної СЕС, за рахунок підключення інших джерел.

Послуги Авенстон для резервних та гібридних сонячних електростанцій

Авенстон пропонує повний комплекс послуг з будівництва сонячних електростанцій всіх типів. Ми готові запропонувати допомогу на будь-яких етапах втілення вашої ідеї – від проектування сонячної електростанції до її монтажу, введення в експлуатацію та подальшого сервісного обслуговування. Нами побудовано десятки фотоелектричних систем різних типів та різної потужності: в портфелі команії є наземні, дахові та BIPV сонячні електростанції. Крім проєктування та будівництва об’єктів сонячної енергетики Авенстон також займається прямими поставками обладнання (сонячі батареї, сонячні інвертори, кабелі, тощо), а також надає послуги по експлуатації та сервісному обслуговуванню (O&M) сонячних електростанцій. Повний перелік наших послуг в сонячній енергетиці ви зможете знайти у відповідному розділі цього веб-сайту. Звернувшись в компанію Авенстон, ви отримаєте максимальну технічну експертизу і повну експертну підтримку на всіх етапах проєктування, будівництва і експлуатації вашої сонячної електростанції.

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас