Комерційні ФЕС для власного споживання

Пропонуємо бізнесу виграшне рішення для зниження витрат на енергопостачання — комерційна сонячна електростанція для власного споживання. Це фотоелектрична система (ФЕС), яка найкращим чином підходить до режиму навантаження Вашого підприємства та дозволяє знизити або повністю відмовитися від закупівлі електрики із зовнішньої мережі. Реалізація проєкту відбувається протягом 2-4 місяців, а економія починається з першої хвилини роботи станції.

Компанія АВЕНСТОН виконує всі роботи «під ключ» аж до введення сонячної електростанції (СЕС) в експлуатацію та подальшого моніторингу її роботи. За бажанням, клієнт укладає з АВЕНСТОН договір на подальше сервісне обслуговування СЕС.

Зверніться до нас, і високопрофесійні інженери компанії розроблять проєкт СЕС для власного споживання під наявну інфраструктуру Вашого підприємства з урахуванням рівня та режиму споживання, форми даху, вільного простору на землі, клімату, рельєфу, рівня інсоляції в регіоні та інше.

Робота над Вашим проєктом буде включати всі етапи, від розробки концепції та проєктування, до постачання обладнання, будівельних та пусконалагоджувальних робіт, навчання персоналу й введення електростанції в експлуатацію.

 

Потрібна консультація? Ми передзвонимо Вам найближчим часом

 

Отримати Консультацію

Ресурс енергії сонячного випромінювання є безкоштовним та невичерпним!

 

Україна знаходиться у сприятливому для будівництва СЕС регіоні з достатнім рівнем сонячної інсоляції, навіть у північних областях країни.

За 2019 рік в Україні було побудовано та запущено 3537 МВт сонячних потужностей. Бізнес намагається підлаштовуватися під нові умови та активно встановлює фотоелектричні панелі на дахах своїх підприємств. Тому попит на комерційні сонячні електростанції зростає, завдяки розвитку технологій, підвищенню ефективності фотоелементів, зниженню вартості фотоелектричної енергії та популяризації відновлюваних джерел енергії.

Модифікації сонячних електростанцій для власних потреб

Можливі кілька варіантів реалізації комерційних СЕС для власних потреб. При цьому, установка сонячних модулів можлива як на землі, так і на даху (складські приміщення, виробничі цехи, супермаркети, торговельні та офісні центри, ферми, готелі та інше).

  • Автономна сонячна електростанція повністю виключає закупівлю електроенергії з мережі Укренерго. Проєкт передбачає використання систем накопичення, щоб в години пікової генерації зберігати невикористану енергію. Накопичена електроенергія використовується в години високого навантаження або нестачі генерації. Такі установки є повністю автономними та забезпечують власнику енергонезалежність. Дуже добре підходять клієнтам, чий бізнес перебуває у районах з недостатньо стабільним енергопостачанням.
  • Мережева сонячна електростанція має підключення до зовнішньої мережі. Якщо кількості виробленої електрики не вистачає (зима, ніч), споживання енергії відбувається з мережі Укренерго. У таких установках використовують інвертор мережевого типу, який безпосередньо передає електроенергію від панелей у внутрішню мережу підприємства. Невикористана електрика продається у зовнішню мережу за «зеленим тарифом».
  • Гібридна сонячна електростанція — цей варіант об’єднує попередні два, коли присутня система накопичення електроенергії та, водночас, в разі нестачі власної електрики, залишається можливість отримувати її з мережі Укренерго. Така установка застосовується, коли клієнт хоче продавати надлишки електрики та мати можливість зберігати її на випадок перебоїв з енергопостачанням із зовнішньої мережі або для споживання у нічний час.

Як це працює?

Встановлені на даху (або на землі) PV-модулі перетворюють сонячне випромінювання в електричний постійний струм. Через кабелі струм передається в інверторну станцію. Інвертори перетворюють постійний струм у змінний. У випадку з автономною або гібридною СЕС проміжним етапом є збереження надлишків електрики в акумуляторах. Перетворений електричний змінний струм подається споживачеві.

Переваги комерційних ФЕС для власного споживання

✔️ Невичерпність сонячної енергії ✔️ Скорочення витрат на енергопостачання ✔️ Екологічна відповідальність та позитивний імідж компанії
✔️ Відсутність ландшафтних обмежень ✔️ Низькі витрати на ремонт та обслуговування ✔️ Енергонезалежність підприємства
✔️ Безшумність роботи та довгий термін служби ✔️ Висока рентабельність, термін окупності 5-7 років ✔️ Прибуток від продажу електроенергії у загальну мережу

 

Етапи реалізації проєкту комерційної ФЕС для власного споживання

Популярні питання

 

Яке має бути розміщення та кут нахилу модулів?

При монтажі сонячних панелей важливо витримати правильні кути: це азимут (кут нахилу до сторони світла) та кут нахилу відповідно Сонця. Ідеальне розташування відносно сторін світу — орієнтація на географічний південь +/-15%. Якщо панелі встановлюються на землі, витримати кут не проблема. Але для дахової СЕС виконати цю умову складніше. У разі, якщо скат покрівлі зорієнтований неточно на південь, допускається відхилення кута до 30%. Зниження ефективності при цьому можливо близько 6%.
Оскільки Земля обертається навколо Сонця, його розташування на небі змінюється як протягом дня, так і протягом року. Тому, для максимальної ефективності сонячних модулів, можна їх встановити на рухливі трекери, що дозволяють змінювати кут на оптимальний. Однак, для СЕС малої потужності це економічно невиправдано. У більшості випадків, нерухому групу модулів розташовують під фіксованим кутом у 25-35 градусів.
У разі рухомої системи, нахил модулів змінюється двічі на рік — зменшується на 10-15 градусів влітку та збільшується на ту ж величину взимку.
При монтажі дахової комерційної СЕС враховується природний ухил ската даху до лінії горизонту. Якщо покрівля занадто полога або, навпаки, має сильний ухил, застосовуються спеціальні кріплення та кронштейни.

Яка економіка роботи комерційної СЕС?

Окупність та рентабельність сонячної електростанції є індивідуальними параметрами для кожного проєкту та залежить від ряду факторів. Основні з яких: рівень інсоляції та призначення станції. Так, наприклад, мережеві сонячні електростанції під «зелений тариф» на заході та півночі країни окупляться за 7-8 років, в той час як автономні станції в цих регіонах будуть окупатися понад 10 років. У південних областях України проєкти комерційних сонячних електростанцій окупаються за 3-4 роки.
Вартість станції приблизно розраховується від 660 $ за кВт та залежить від обраного обладнання, необхідних підготовчих та будівельних робіт, індивідуальних потреб клієнта.

Як встановити сонячну електростанцію для власного споживання, що для цього потрібно?

Необхідно звернутися до нас за телефоном, електронною поштою або заповнити форму на сайті. Ми уважно складемо та вивчимо всі вхідні дані по проєкту та запропонуємо Вам оптимальне технічне рішення з урахуванням завдань майбутньої станції, основних показників навантаження підприємства, способів розміщення модулів та інше.
Ми багато років будуємо сонячні станції, тому налагодили чіткі процедури та алгоритми. Виконання кожного етапу проєкту (передпроєктні роботи, проєктування, постачання обладнання, будівництво та введення в експлуатацію готової електростанції) відбувається за чітким регламентом, без несподіваних коригувань та форс мажорних зупинок.

Менеджери АВЕНСТОН завжди готові обговорити Ваші запитання! Якщо щось залишилося без відповіді — чекаємо на зворотний зв’язок! Тел. +380 (66) 508-07-64, commerce@avenston.com