Сонячна електростанція для складу та логістичного центра

Встановлення сонячних електростанцій для спеціалізованих підприємств – один із основних напрямків діяльності групи компаній Авенстон. Серед інших проектів ми пропонуємо сучасні рішення сонячної енергетики для компаній, що працюють у сфері логістики та мають власні склади, логістичні центри або складські приміщення різного типу.

Ми забезпечуємо комплексний підхід до реалізації проектів – виконуємо проектування, підбираємо та закуповуємо комплект обладнання для СЕС, надаємо всі необхідні будівельні та електромонтажні послуги, а також забезпечуємо сервісне обслуговування у процесі експлуатації фотоелектричної станції. Ми вже багато років будуємо сонячні електростанції для логістичних центрів, складів та інших спеціалізованих компаній, що працюють у суміжних галузях із логістикою. Наприклад, ми пропонуємо послуги з будівництва таких спеціалізованих об’єктів як сонячні електростанції для елеваторів та зерносховищ.

Сонячна електростанція для складу. Основні переваги

Найпопулярнішим рішенням є дахова сонячна електростанція для логістичних центрів. Воно дозволяє максимально реалізувати потенціал існуючих будівель та не вимагає оренди додаткових площ. При такому розміщенні практично відсутня можливість затінення сонячних панелей, і вони працюють максимально ефективно. За рахунок встановлення високоефективних сонячних панелей, які використовують сонячну енергію, можна навіть на даху невеликої площі отримати досить потужну сонячну установку.

Головна перевага, яку гарантує сонячна електростанція для підприємства «під ключ» – це зниження витрат на електроенергію за рахунок часткового або повного заміщення споживання за рахунок власної генерації дешевшої «сонячної» електрики.

Серед інших важливих переваг сонячної енергетики слід зазначити:

 • Закріплення частини собівартості власного споживання електроенергії на рівні, нижчому від ринкових цін за кіловат-годину на весь період експлуатації сонячної станції, що становить не менше 25 років.
 • Процес генерації сонячної електрики протікає повністю в автономному режимі, не вимагаючи контролю чи участі з боку оператора, тому встановлення сонячної електростанції не потребує введення до штату підприємства додаткових співробітників.
 • Мінімальний рівень поточних операційних витрат за експлуатацію фотоелектричного устаткування.
 • Відсутність шумів, вібрацій та викидів під час виробництва електроенергії за допомогою сонячних батарей.
 • Повна екологічна нейтральність згенерованої електроенергії, процес її виробництв ніяк не позначиться на якості продукції, що є на складі.
 • Компанія-власник сонячної електростанції отримує можливість позиціонувати себе як еко-френдлі підприємство, яке дбає про довкілля.
 • Зміцнення власної енергонезалежності, зниження залежності підприємства від інших постачальників енергії, підвищення стабільності функціонування логістичного центру.
 • Сонячна електростанція для логістичного центру чи складу – реальна економія при споживанні електроенергії та підвищення своєї конкурентоспроможності на ринку.

Окупність сонячної електростанції для логістичного підприємства, складу, терміналу

Окупність будівництва власної сонячної електростанції для підприємств, що працюють в сфері логістики, складає від 3 до 8 років. В середньому інвестиції в будівництво комерційної сонячної електростанції на даху складу чи іншої споруди повертаються протягом 5 років за умови, що потужність встановлених сонячних батарей буде щонайменше 200-250 кВт. Дуже сильно на фінансові показники проєкту впливає поточна та прогнозована вартість традиційної електроенергії, яку планується замістити “сонячною”. Саме через постійне подорожчання електроенергії, яка вироблена за допомогою традиціних викопних джерел, використання ВДЕ стає все більш економічно доцільним та привабливим.

Самим вигідним випадком є заміщення частини власного споживання електроенергії за допомогою сонячних батарей. Такі сонячні електростанції розміщуються на дахах та фасадах складських приміщень і проєктуються таким чином, щоб вся згенерована електроенергія споживалась безпосередньо на территорії логістичного підприємства (терміналу, складу). Відсутність необхідності аккумулювання надлишків електроенергії або іх продажу в зовнішню мережу суттєво здешевшує питомі інвестиції в сонячну електростанцію. Звичайно, сучасне фотоелектричне обладнання дозволяе вирішувати будь-які технічіні задачі навіть до повного 100% забезпечення складів сонячною електроенергією. Але як раз грамотне поєднання технічних можливостей з економічною доцільністю дозволяє отримувати найбільш оптимальні інженерні рішення.

Ретельний передпроєктний аналіз особливостей майбутньої сонячної електростанції дозволить точно розрахувати її техніко-економічні параметри та визначити період окупності інвестицій. Технічний стан споруди, на якій будуть встановлені сонячні батареї, її географічне розташування, проєктна потужність сонячної електростанії, тип обладнання, графік та черговість будівництва – всі ці фактори можуть вплинути на IRR проєкту. Спеціалісти Авенстон мають багаторічний досвід роботи в сонячній енергетиці та допоможуть вам визначити всі необхідні параметри вашого сонячного проєкту. Власна сонячна електростанція для складу, логістичного терміналу, офісної чи технічної споруди підприємств зі сфери логістики дозволить вашій компанії суттєво підвищити енергетичну незалежність, зменшити рівень поточних витрат та покращити свою конкурентоспроможність.

Етапи реалізації проєкту по будівництву сонячної електростанції

Алгоритм будівництва сонячної електростанції для складу чи логістичного центру мало відрізняється від аналогічних проєктів в інших галузях і включає в себе наступні основні етапи:

 • Аналіз об’єкту та збір необхідних вихідних данних по проєкту.
 • Розробка та затвердження технічного завдання на проєктування та будівництво СЕС.
 • Розробка та затвердження проєктної документації на сонячну електростанцію.
 • Закупівля необхідного обладнання (сонячні батареї, сонячні інвертори, кабелі, системи кріплення, тощо) та його доставка на об’єкт.
 • Роботи по встановленню та підключенню обладнання сонячної електростанції згідно проєктної документації.
 • Пусконалагоджувальні роботи та введення СЕС в експлуатацію.

В залежності від завдань замовника та особливостей конкретного проекту, наведені вище етапи можуть доповнюватись та корегуватись. Кожна сонячна електростанція має свої індивідуальні особливості та відмінності. Звернувшись в Авенстон, ви отримаєте вичерпні консультації щодо основних етапів будівництва сонячних електростанцій для складів та інших підприємств логістичної промисловості.

Наші послуги в сонячній енергетиці

Авенстон професійно займається будівництвом сонячних електростанцій з 2010 року. Нами спроєктовано та побудовано десятки фотоелекричних систем сумарною встановленою потужністю в сотні мегават, серед яких наземні, дахові та BIPV сонячні електростанції. Основна спеціалізація Авенстон – генеральний підряд по будівництву «під ключ» комерційних сонячних електростанцій. Повний перелік послуг компанії ви зможете знайти у відповідному розділі цього веб-сайту. Звернувшись в Авенстон, ви отримаєте професійну підтримку на всіх етапах проєктування, будівництва і експлуатації сонячної електростанції для вашого складу, офісу чи комерційної споруди іншого призначення.

 

Залишились питання?
Надішліть свій запит, і наші фахівці проконсультують Вас.