Автономні сонячні рішення та електростанції

Сучасні сонячні електростанції за своїм принципом роботи по відношенню до централізованих мереж поділяються на мережеві (on-grid), автономні (off-grid) та гібридні. Найбільш популярними типами фотоелектричних систем є мережеві, за ними йдуть гібридні рішення. Повністю ж автономні сонячні електростанції є спеціалізованими інженерними рішеннями, які вимагають спеціального обладнання і мають, найчастіше, більш високу питому вартість на одиницю потужності.

Автономна сонячна електростанція включає в себе:

  • Сонячні фотоелектричні модулі (батареї, панелі), що перетворюють енергію випромінювання Сонця, яка падає на їх робочу поверхню, в електричну енергію.
  • Блок акумуляторних батарей, в яких відбувається накопичення надмірної електроенергії в денний час і які стають головним джерелом електроенергії, коли сонячні модулі не можуть повністю забезпечити потреби споживача в електриці.
  • Контролери заряду/розряду – пристрої, не тільки керують процесом зарядки акумуляторам, але і дозволяють оптимізувати процес енергозабезпечення споживачів при роботі від блоку акумуляторів, мінімізуючи втрати і продовжуючи термін автономного функціонування об’єкта.
  • Інвертор – перетворювач постійного струму, що надходить в систему від блоку фотоелектричних сонячних батарей або АКБ, в змінний, який подається безпосередньо в енергосистему об’єкта.

У європейських країнах, Канаді та США фотоелектричні системи все частіше використовують в якості резервного енергозабезпечення, адже забезпечити повністю автономне функціонування немає можливості внаслідок недостатнього рівня генерації як у вечірній і нічний час, так і в зимовий період. Втім, з впровадженням енергоефективних і досить ємних систем накопичення і зберігання електроенергії (над їх розробкою постійно працює цілий ряд корпорацій і наукових центрів), а також спеціалізованого програмного забезпечення, яке забезпечить контроль над усіма процесами в енергосистемі і забезпечить оптимальний електророзподіл, цей недолік буде виправлений. Це дозволить в повній мірі використовувати ті переваги, які можуть надати фотоелектричні сонячні системи:

  • Встановлення систем в місцях, де прокладка централізованої лінії електропередачі або ускладнена, або потребує невиправдано великих витрат (наприклад, це можуть бути об’єкти туристичної інфраструктури високо в горах, на островах, або об’єкти будівництва на початковому етапі і т.д.).
  • Безшумність роботи.
  • Екологічна безпека та дружнє ставлення до навколишнього середовища.
  • Мінімальний рівень техобслуговування.
Схема автономної сонячної електростанції
Схема автономної сонячної електростанції

Авенстон пропонує встановлення будь-яких видів автономних фотоелектричних систем з необхідними технічними характеристиками, виходячи із завдань конкретного клієнта. Для підвищення надійності електроживлення ми можемо розробити і встановити гібридні системи з комбінацією декількох джерел енергії (централізована мережа, фотоелектричні модулі, вітроелектричні установки, генератори). Конкретна реалізація системи визначається потребами замовника. В залежності від сумарної потужності навантаження, яку необхідно забезпечити електроенергією, підбираються типи і кількість сонячних модулів, ємність акумуляторів, параметри контролерів заряду і інверторів.

Важлива перевага систем електроживлення, заснованих на сонячних модулях – повна безпека сонячної енергетики як для навколишнього середовища, так і людей, які можуть працювати в безпосередній близькості. Установка альтернативних джерел енергії – це інвестиції в збереження природної різноманітності і чистоти планети, соціально відповідальний вчинок перед майбутніми поколіннями жителів Землі. Щоб збільшити ефективність роботи сонячної електростанції, ми пропонуємо монтаж поворотних двовісних трекерів – рухливі опорні металоконструкції дозволяють підняти значення річної генерації фотоелектричної станції на 30-40%.

Мобільні та переносні сонячні електростанції

Мобільні фотоелектричні автономні станції – це надійні, мобільні, екологічно чисті і легкі в експлуатації системи для стабільного живлення електроспоживачів, які не мають постійного доступу до централізованих мереж. До особливостей даних систем відноситься повна автономність роботи, швидкість і простота розгортання і перекладу в похідний стан, а також можливість використання на різних типах поверхні.

Ключові послуги Авенстон для автономних сонячних електростанцій

Авенстон надає послуги з будівництва та монтажу сонячних електростанцій будь-яких типів. З самого першого етапу співпраці ми забезпечуємо максимально повний супровід сонячних проектів, що гарантує високу якість і надійність встановленої сонячної системи. Основна спеціалізація Авенстон – генеральний підряд по будівництву комерційних сонячних електростанцій «під ключ». Нами побудовано десятки фотоелектричних систем різних типів та різної потужності: в портфелі команії є наземні, дахові та BIPV сонячні електростанції. Крім проєктування та будівництва об’єктів сонячної енергетики Авенстон також займається прямими поставками обладнання (сонячі батареї, сонячні інвертори, кабелі, тощо), а також надає послуги по експлуатації та сервісному обслуговуванню (O&M) сонячних електростанцій. Повний перелік наших послуг в сонячній енергетиці ви зможете знайти у відповідному розділі цього веб-сайту. Звернувшись в компанію Авенстон, ви отримаєте максимальну технічну експертизу і повну експертну підтримку на всіх етапах проєктування, будівництва і експлуатації вашої сонячної електростанції.

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас