Сонячна електростанція для сільського господарства

Сонячні електростанції різного типу знаходять своє застосування в сільському господарстві. Дуже часто, є технічна можливість розмістити сонячні батареї безпосередньо на орних землях без шкоди для ведення основної діяльності по вирощуванню сільськогосподарської продукції. Наша компанія проектує і встановлює сонячні електростанції для сільськогосподарських підприємств будь-якого розміру і форми власності. Серед наших проектів – рішення агрівольтаїки, сонячні електростанції для елеваторів та зерносховищ, а також сонячні електростанції для теплиць.

Сонячні електростанції для фермерів

Сонячні електростанції для аграріїв – це один із найперспективніших та інвестиційно привабливих напрямків розвитку української відновлюваної енергетики. Можна виділити кілька основних драйверів зростання зацікавленості фермерів у монтажі фотоелектричних станцій:

 • Період найбільшої продуктивності роботи сонячних електростанцій збігається з періодом найбільшої активності аграріїв, тому генерація сонячної електрики може повністю покрити власне споживання. Крім того, точка генерації розташована в безпосередній близькості до об’єкта, що дозволяє мінімізувати втрати при передачі електрики.
 • Прагнення забезпечити себе електроенергією і не залежати від коливань вартості електрики на ринку – термін експлуатації сонячної електростанції становить не менше 25-30 років, фактично на цей час фіксується вартість електроенергії, що виробляється. Зниження вартості системи накопичення та зберігання енергії, що використовують літієві акумулятори великої ємності, дозволяє забезпечити повну автономність об’єктів. Тут слід відзначити і факт великого зносу загальної енергосистеми, що призводить до зростання кількості відключень через аварій на лінії або їх перевантаження.
 • Скорочення витрат та часу будівництва при запуску нових об’єктів – встановлення сонячної електростанції фермерам дає можливість уникнути тривалого процесу складання та узгодження проекту підключення до загальної енергосистеми, прокладання ліній електропередач (особливо, якщо об’єкт розташований віддалено), а також купівлі додаткового обладнання (підстанцій, систем автоматики, тощо). При встановленні СЕС процес енергозабезпечення значно скорочується, адже немає потреби узгоджувати проект.
 • Використання мобільних комплектів для забезпечення енергопостачання сезонних споживачів – як приклад можна навести досвід Мексики та Індії, де сонячні електростанції активно використовуються як джерело енергії для насосних станцій.
 • Сонячна електростанція для фермерів – це вигідна інвестиція, з урахуванням діючих цін на електроенергію в Україні вона повністю окупить себе протягом 5-8 років.

Сонячна електростанція для фермера від Авенстон: вигідно, доступно та зручно

Фахівці нашої компанії мають унікальний багаторічний досвід по впровадженню рішень сонячної енергетики для фермерських господарств. Ми працювали і працюємо по всій території України, але більше всього фотоелектричних проєктів було впроваджено нами в Кіровоградській, Полтавській та Хмельницькій областях. Компанія Авенстон пропонує супровід проектів ВДЕ «під ключ». Так як на перших етапах переговорів не завжди можливо точно оцінити вартість і терміни реалізації проекту, то планування вимагає тісної співпраці між підрядників і замовником. Ми пропонуємо своїм клієнтам комплексний підхід під час будівництва сонячних електростанцій:

 • Аудит проекту, включаючи збір та аналіз вихідних даних по проекту (правовстановлюючі документи на землю, результати проведених інженерних пошуків тощо).
 • Узгодження технічного завдання на проект.
 • Розробка календарного плану виконання робіт із проекту.
 • Підготовка індиктивної та остаточної комерційної пропозиції.
 • Підготовка фінансової моделі проекту (за потреби).
 • Підписання договору генерального підряду на проектування та будівництво сонячної електростанції.
 • Збір та уточнення передпроєктних вихідних даних.
 • Розробка і погодження робочого проєкту, проходження експертизи ПД.
 • Отримання необхідних дозволів для початку будівельних робіт.
 • Поставка обладнання.
 • Будівельно-монтажні роботи.
 • Технічне приймання об’єкта на відповідність проєктної документації.
 • Підключення сонячної електростанції до мереж.
 • Пусконалагоджувальні роботи і дослідна експлуатація.
 • Оформлення ліцензій і «зеленого» тарифу.
 • Експлуатація та моніторинг.
 • Сервісне обслуговування.

У деяких випадках окремі пункти з наведеного вище переліку можуть бути відсутні або йти в іншій послідовності.

Сонячні електростанції для аграріїв: оцінюємо переваги

Сонячна електростанція для агропідприємства – це можливість отримання додаткового доходу за рахунок залучення земель, які непридатні для використання у сільськогосподарських цілях. Раніше порожні безгоспні площі чудово підходять для монтажу обладнання сонячних електростанцій.

Втім, встановлення сонячної електростанції зовсім не означає, що земельна ділянка стає цілком непридатною для сільгоспробіт. Є кілька варіантів суміщення:

 • Простір між кріпленнями можна засіяти активно квітучими рослинами і встановити на території СЕС пасіку – робота фотоелектричної станції абсолютно безпечна і нешкідлива для бджіл.
 • Кріплення для сонячних панелей можна монтувати на висоті, яка залишає простір для випасу птиці (качки, гуси) та дрібної худоби. Досвід фермерських сонячних електростанцій у США та Швейцарії показує, що для випасу можна використовувати овець – вони не шкодять обладнання (на відміну від значно агресивніших кіз), при цьому поїдаючи траву, вони вирішують проблему затінення сонячних панелей.
 • Агровольтаїка – можливість поєднання вирощування сільськогосподарської продукції та генерації сонячної електрики – знаходиться у процесі активного вивчення. Вже зараз напрацювання європейських та американських вчених показують, що встановлення сонячних панелей на землі, що використовується для посадки сільгоспкультур, позитивно впливає на їхню врожайність. Завдяки тіні, що створюється, скорочується випаровування вологи з ґрунту, тому рослини краще розвиваються.

З інших переваг сонячних електростанцій для аграріїв слід зазначити:

 • Можливість позиціонувати себе як виробника органічної продукції з мінімальним вуглецевим слідом – особливо важливо для експортерів продукції на європейський ринок.
 • Сонячна електростанція не має жодного негативного впливу на навколишнє середовище, тому вся продукція зберігає свою екологічність. Встановлено, що установка сонячних панелей землі ніяк не позначається на мікрокліматі грунту, її склад залишається тим самим, немає умов, що сприятимуть розвитку грибків, цвілі тощо.
 • Простота експлуатації – весь процес вироблення електроенергії повністю автоматизований, тому не потрібно наймати додаткових робочих.
 • Великий період між проведенням технічних обслуговувань сонячної електростанції.
 • Варіативність монтажу сонячної електростанції – можливе встановлення сонячних батарей на землі або на даху тваринницьких комплексів, складів та інших будівель.
 • Після закінчення експлуатації сонячної електростанції або перенесення її на інше місце, ґрунт залишається придатним для подальшого використання за призначенням.

Послуги Авенстон для сонячних електростанцій у фермерських господарствах

Наша компанія пропонує послуги з проєктування сонячних електростанцій для сільського господарства. Ми маємо великий практичний досвід в цій області. Також ми можемо не тільки проєктувати, а й побудувати вашу сонячну електростанцію. Авенстон – досвідчений генеральний підрядник в сфері сонячної енергетики, що підтверджується великим переліком вже реалізованих нами проектів. Нами побудовано десятки фотоелектричних систем різних типів та різної потужності: в портфелі команії є наземні, дахові та BIPV сонячні електростанції. Крім проєктування та будівництва об’єктів сонячної енергетики Авенстон також займається прямими поставками обладнання (сонячі батареї, сонячні інвертори, кабелі, тощо), а також надає послуги по експлуатації та сервісному обслуговуванню (O&M) сонячних електростанцій. Повний перелік наших послуг в сонячній енергетиці ви зможете знайти у відповідному розділі цього веб-сайту. Звернувшись в компанію Авенстон, ви отримаєте максимальну технічну експертизу і повну експертну підтримку на всіх етапах проєктування, будівництва і експлуатації вашої сонячної електростанції.

 

Залишились питання?
Надішліть свій запит, і наші фахівці проконсультують Вас.