Сонячні інвертори SMA (НІмеччина)

Типи сонячних інверторів

Інвертори відіграють важливу роль в сонячних електростанціях (СЕС). Сонячні панелі генерують постійний струм (DC), тоді як електрична мережа працює на змінній напрузі (AC). Інвертори перетворюють постійний струм, який генерується сонячними панелями, в змінний струм, який можна передавати до електричної мережі.

Інвертори відповідають за оптимізацію енергетичного потоку на СЕС і забезпечують максимально ефективне використання енергії, що генерується сонячними панелями. Вони контролюють напругу та частоту електричного струму, що видається на вихідному порту, і забезпечують безперебійну роботу системи при різних умовах, таких як зміна погоди, коливання напруги, відмова обладнання тощо.

Інвертори також відіграють важливу роль у збереженні даних про виробництво енергії на СЕС. Більшість інверторів мають вбудовані функції моніторингу, які дозволяють власникам СЕС контролювати виробництво енергії, відстежувати проблеми та моніторити ефективність системи. Це допомагає забезпечувати максимальний вихід енергії та зменшувати витрати на ремонт та обслуговування СЕС.

Кожен інвертор має свої паспортні дані, на основі яких слід обирати інвертор. До таких даних відносять: потужність (ват), напруга входу (вольт), напруга виходу (вольт), коефіцієнт потужності, коефіцієнт корисної дії (ККД, %), тип інвертора (мережевий, автономний, гібридний), технічні характеристики, характеристики захисту, габаритні розміри та вага, вимоги до середовища експлуатації (температура, вологість, висота над рівнем моря), гарантійні терміни і умови та метод підключення до сонячних панелей та електромережі.

Підбір інвертора виконується на основі побажань замовника. Отже треба розуміти які типи існують, щоб на їх основі був здійснений найкращий підбір інвертора. Розглянемо які типи інверторів існують в Україні.

Основні типи сонячних інверторів

Загалом існують такі типи інверторів:

1. Мережеві (on grid) – це найпоширеніший тип інверторів в Україні. Принцип роботи базується на передачі енергії від сонця в мережу, для подальшого продажу її державі або комерційному покупцеві. На наш погляд, це найвигідніший вибір інвертора для заробітку пасивного прибутку. Вигляд схеми для такого типу інвертора виглядає так: сонячна панель —> інвертор —> лічильник переданої в мережу енергії.

2. Автономний (off grid) – цей тип інверторів, які не підключені до електричної мережі. Принцип роботи базується на передачі енергії безпосередньо до споживача з можливістю накопичення її. На наш погляд, це найкращий тип інверторів для тих, хто потребує автономне безперебійне живлення. Автономні інвертори можуть використовувати акумулятори для зберігання енергії, що дозволяє використовувати її у нічний час або в періоди, коли виробництво енергії з сонячних панелей знижується. Вигляд схеми для такого типу інвертора виглядає так: сонячна панель —> контролер заряду акумулятора —> акумулятор — > інвертор.

3. Гібридні – це тип інверторів вміщує в себе можливості як накопичення, так і продажу енергії. Гібридні інвертори можуть керувати потоком енергії з різних джерел та забезпечувати безперебійне живлення. Інвертор виконує роль центрального вузла (головного мозку). Цей тип – найкращий вибір інверторів для тих, хто використовує декілька джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрові турбіни та генератори на відновлюваній енергії, та хоче максимально ефективно використовувати їх разом з існуючою мережею. Однією з переваг гібридних інверторів є те, що вони можуть керувати потоком енергії з різних джерел та забезпечувати безперебійне живлення. Наприклад, якщо виробництво енергії з сонячних панелей знижується в період хмарної погоди, гібридний інвертор може автоматично включити генератор на  відновлюваній енергії, щоб забезпечити стабільне живлення.

Отже, можна зробити такі висновки: для вибору оптимального типу інвертора потрібно враховувати індивідуальні потреби і умови кожного користувача. Мережевий інвертор є найвигіднішим вибором для заробітку пасивного прибутку, тоді як автономний інвертор найкращий вибір для тих, хто потребує безперебійне живлення. Гібридні інвертори відображають найбільшу ефективність для тих, хто використовує декілька джерел енергії та хоче максимально ефективно використовувати їх.

Авенстон накопичив дуже великий досвід роботи з сонячними інверторами різних типів та від різних виробників. Перелік основних брендів, з якими ми мали справу, можна побачити за цим посиланням. Ми маємо глибоке розуміння всіх плюсів та мінусів застосування кожної моделі з доступних на ринку України. Якщо ви плануєте побудувати власну сонячну електростанцію, то Авенстон допоможе вам зробити це найбільш оптимальним способом. Все обладнання, яке ми використовуємо у своїх проєктах, має високу ефективність та подовжену гарантію, що забезпечує нашим клієнтам підвищену генерацію електроенергії протягом всього терміну експлуатації побудованої сонячної електростанції.

 

Ключові напрямки діяльності Авенстон

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для продажу електроенергії в мережу по договорам PPA та через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проєктування, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Комерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Плавучі сонячні електростанції

Ми пропонуємо всі необхідні послуги та інноваційні рішення для впровадження плавучих сонячних електростанцій (FPV) в Європі та на Близькому Сході. Технічні консультації, проектування та послуги EPC під ключ.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Проєктування, будівництво та введення в експлуатацію систем накопичення енергії.
Дізнатися більше

Обладнання для сонячних електростанцій

Авенстон має багаторічний досвід у постачанні обладнання і матеріалів на будівельні майданчики проєктів ВДЕ. Вартість обладнання та вибір оптимального графіка доставки можуть бути ефективно оптимізовані фахівцями нашої компанії.
Дізнатися більше

Системи резервного живлення та ДБЖ

Надаємо послуги з встановлення сучасних джерел безперервного та резервного живлення для комерційних підприємств. Проєктування, встановлення і сервіс ДБЖ малої та середньої потужності. Резервні системи електропостачання.
Дізнатися більше

Експлуатація і сервіс сонячних електростанцій

Подовжуємо термін служби об'єктів ВДЕ, збільшуємо їхню прибутковість, оптимізуємо продуктивність та експлуатаційну доступність, знижуємо операційні витрати. Планове та позапланове технічне обслуговування, гарантія, сервіс.
Дізнатися більше

Додаткові інжинірингові послуги

Авенстон надає окремі послуги, повʼязані з технічними аспектами реалізації проєктів в галузі відновлювальної енергетики: моделювання, техніко-економічне обгрунтування, проєктування, монтажні та електромонтажні роботи.
Дізнатися більше