Завершено перший етап сонячної електростанції «Рихта»

У селі Рихта, що знаходиться недалеко від міста Кам’янець-Подільський (Хмельницька область, Україна), на місці старого зруйнованого скотарського господарства була побудована сонячна електростанція потужністю 1 МВт. Інвестор планує розширити цей проект до 2178 МВт.

Загальна площа сонячної електростанції – близько 5 га. Розробником цього проекту є ТОВ «Еко-Фотура», а основними підрядниками є компанії «Рентехно» і «Авенстон». У березні цього року українська державна влада Національна комісія з державного регулювання в енергетиці та комунальному господарстві (НКРЕКП) видала ліцензію «Еко-Фотура» на виробництво електроенергії на першому етапі фотоелектростанції потужністю 1045,44 кВт.

ТОВ «Еко-Фотура» провело місцеві громадські слухання щодо будівництва сонячної електростанції «Рихта». Керівництво компанії підкреслило, що існують всі переваги щодо будівництва електростанції та подальшого функціонування місцевої громади разом з повною інформацією про сучасні світові та європейські найкращі практики щодо виробництва сонячної енергії та переваг, які виробництво чистої енергії може принести суспільству, і місцеві жителі погодилися з цим.

«Місцеві жителі думали, що ми робимо тут якийсь ядерний реактор, а фотоелектричні модулі діляться радіаційно небезпечно, як Чорнобиль. Проте, ми раді дізнатися, що місцеві жителі принципово змінили свою думку про сонячну електростанцію. На території сонячних електростанцій працюють маленькі кролики, а фотоелектричні модулі не лякають їх»директор «Еко-Фотура» Володимир Назімок про освітню місію своєї компанії.

В даний час завершено монтаж першої черги сонячної електростанції потужністю 1,05 МВт, а будівництво другого етапу має початися в липні. Ця стадія сонячної електростанції складається з більш ніж 3000 фотоелектричних фотоелектричних модулів і 16 інверторів, але при цьому електрична трансформаторна підстанція та кабелі українського виробництва.

Електроенергія, вироблена сонячною електростанцією, буде продана державному підприємству «Енергоринок» за «зеленим» тарифом. В даний час для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію з наземних сонячних джерел, введених з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року, цей «зелений» тариф становить 4,3946 грн.

Генеральний директор компанії «Авенстон» Дмитро Лукомський прокоментував деякі технічні аспекти цього проекту.

«Для цього проекту ми застосували традиційне рішення для нашої компанії – високоякісні моделі фотоелектричних модулів, що виробляються виробниками Tier-1 (високий рівень виробництва сонячних модулів у світі Blumberg), і німецькі сонячні інвертори від компанії SMA. Одним із особливостей проекту було також використання спеціального обладнання, що називається «наземними гвинтами» для сталевих кріплень. Для далекого майбутнього вона може дозволити легко очистити цю земельну ділянку і без додаткових витрат від обладнання сонячної електростанції, а також використовувати її для будь-яких інших цілей, включаючи землеробство. Це головна перевага заземлювальних гвинтів у порівнянні з широко використовуваними бетонними фундаментами»зазначив Дмитро Лукомський, генеральний директор компанії «Авенстон».

Сонячна фотоелектрична електростанція “Рихта” була розроблена, спроектована і побудована нашою групою. Ми працювали в проекті як розробник і EPC-підрядник і виконували всі роботи на цьому об’єкті, починаючи з отримання дозволів на землю та електромережу, а також до введення в експлуатацію та отримання “зеленого” тарифу. Ця сонячна установка розроблена для виробництва та продажу електроенергії для отримання всіх переваг зеленого тарифу, що діє в Україні. 1-й етап потужністю 1,045 МВт вже завершений, а другий етап зараз будується.

Зміни у світовій енергетиці неминучі

Дані про розвиток світової енергетики включно з відновлюваними джерелами енергії (ВДЕ), отримані в середині 2018 року, свідчать, що досягнуто важливої віхи – встановлена генеруюча потужність енергії із сонця і вітру перевищує один терават.
Дізнатися більше

Україна – привабливий ринок для інвестицій

Інвестиції є основним локомотивом розвитку економіки. Найважливіший фактор, що впливає на їх збільшення, - формування в країні оптимального клімату для інвесторів.
Дізнатися більше

Ринок сонячної енергетики в Україні у 2010 році

Український ринок: аналіз поточної ситуації та можливостей побудови ефективного бізнесу від експертів сонячної енергетики
Дізнатися більше

Про гібридні енергетичні рішення

Надійні джерела живлення є важливою потребою для кожного бізнесу. Через нестабільність мережевого електропостачання підприємствам доводиться вдаватися до альтернативних джерел енергії для забезпечення нормальної щоденної роботи.
Дізнатися більше