Рекорди ефективності сонячних фотоелектричних приладів

Національна лабораторія відновлюваної енергії (NREL) вже багато років працює над аналізом найсучасніших фотоелектричних (PV) технологій самого широкого спектру розробок і застосувань з метою прискорити впровадження на ринку технологій відновлюваної енергії та енергоефективності. NREL має довгу історію точного вимірювання та відстеження ефективності та продуктивності фотоелектричних пристроїв, в тому числі – сонячних фотоелектричних перетворювачів і сонячних модулів.

З 1976 року по теперішній час NREL веде виміри і підтримує в актуальному стані діаграму найвищої підтвердженої ефективності перетворення для дослідницьких фотоелементів, що виготовляються по різним фотоелектричним технологіям:

Діаграма найвищої підтвердженої ефективності перетворення для дослідницьких фотоелементів

Також, з 1988 року по теперішній час NREL веде таблицю рекордів найвищої підтвердженої ефективності перетворення для сонячних модулів для різних фотоелектричних технологій:

Таблиця рекордів найвищої підтвердженої ефективності перетворення для сонячних модулів

Фотоелектричні пристрої, включені в ці діаграми, мають ефективність, яка підтверджена незалежними тестовими лабораторіями, та відповідають поточному стану розвитку науки у відповідні періоди часу. Найновіші світові рекорди для кожної технології виділені вздовж правого краю на прапорці, що містить ефективність та символ технології. Компанія або група, яка виготовила пристрій для кожного останнього запису, виділена жирним шрифтом.

Інформація, що створена NREL, надається добросовісно, але автори не несуть прямої відповідальності за будь-які помилки чи упущення. Дані не захищені авторським правом і можуть використовуватися в презентаціях та публікаціях із зазначенням джерела походження.

Розвиток галузі відновлюваної енергетики

У статті Дмитро Лукомський зазначив прогнозування щодо щорічних глобальних інвестицій в енергетику у 2021 році, які повинні зрости до 1,9 трлн. доларів США і перевершити загальний обсяг щорічних інвестицій до докризового рівня.
Дізнатися більше

ВДЕ та ринок електроенергетики – напередодні 2020 року

Ринок електроенергетики України перебуває в стані важливих змін, що передують глибинним трансформаціям у застосуванні «зеленого» тарифу для галузі ВДЕ в 2020 році. В якому стані наразі перебуває сектор ВДЕ України? Що сприяє та що заважає розвитку цієї галузі енергетики? Чи вповні Україна готова до енергетичної транзиції та декарбонізації енергетики?
Дізнатися більше

Пасивні будинки та їх принципи проєктування

Пасивні будинки відрізняються дуже низькою втратою енергії (тепла), завдяки використанню пасивних методів енергозбереження (ізоляційні матеріали, інженерні та архітектурні рішення). Фахівці нашої компанії підготували цікавий і доступний матеріал про базові принципи енергозберігаючого будинку.
Дізнатися більше

Ринок сонячної енергетики в Україні у 2010 році

Український ринок: аналіз поточної ситуації та можливостей побудови ефективного бізнесу від експертів сонячної енергетики
Дізнатися більше