Cонячна енергетика в Європі та країнах MENA

В травні-липні 2022 року спеціалістами групи компаній Авенстон було виконано детальне аналітичне дослідження поточного стану та перспектив розвутку ринку сонячної енергетики для країн Європи, Північної Африки та Близького Сходу. Ця робота виконувалась в рамках консалтингового договору з замовником та ставила на меті визначення найбільш привабливих ринків для подальшого інвестування в найближчі 6-18 місяців.

В рамках проведеного дослідження було ретельно вивчено інвестиційні можливості щодо проєктів utility-scale сонячних електростанцій у вибраних країнах за наступним набором критеріїв: 

  • Динаміка зростання ринку відновлюваної енергетики.
  • Національні зобов’язання та цілі країн у сфері сонячної енергетики.
  • Рівень потенційної генерації електроенергії.
  • Характер діючих та перспективних механізмів державної підтримки.
  • Потенційний ціновий діапазон продажу електроенергії.
  • Індекси Doing Business та Corruption Perception.
  • Фінансові показники (IRR, payback period, LCOE).
  • Експертні оцінки, тощо.

В результаті нами було виявлено кілька загальних тенденцій, які є вірними для більшості розглянутих країн. Серед іншого, можливо зробити висновок, що в умовах зниження вартості технологій та різкого зростання цін на енергію для кінцевих споживачів дедалі популярнішими стають прямі договори про купівлю електроенергії між виробниками та споживачами електроенергії.

Вітроенергетика

Вітроенергетична промисловість – не лише «зелена» галузь, що забезпечує світ екологічно чистою енергією, вона ще й економічно вигідна: вітроенергетичні станції (ВЕС) сприяють розвитку місцевої економічної діяльності за рахунок податків, які надходять до місцевих бюджетів.
Дізнатися більше

Фактори привабливості української сонячної енергетики для іноземних і вітчизняних інвесторів

Україна - одна з небагатьох країн в Європі, в якій діє відносно високий зелений тариф, за яким держава викуповує всю електроенергію, вироблену на сонячних електростанціях.
Дізнатися більше

Геотермальні електростанції: переваги та недоліки

Деякі дослідники вважають, що геотермальна енергія зрештою буде складати близько 1/6 від світового енергопостачання, інші ж, навпаки, дають їй мінімальний шанс на подальше існування... Чи інвестувати в будівництво геотермальної електростанції – вибір за вами.
Дізнатися більше

Пасивні будинки та їх принципи проєктування

Пасивні будинки відрізняються дуже низькою втратою енергії (тепла), завдяки використанню пасивних методів енергозбереження (ізоляційні матеріали, інженерні та архітектурні рішення). Фахівці нашої компанії підготували цікавий і доступний матеріал про базові принципи енергозберігаючого будинку.
Дізнатися більше