Cонячна енергетика в Європі та країнах MENA

В травні-липні 2022 року спеціалістами групи компаній Авенстон було виконано детальне аналітичне дослідження поточного стану та перспектив розвутку ринку сонячної енергетики для країн Європи, Північної Африки та Близького Сходу. Ця робота виконувалась в рамках консалтингового договору з замовником та ставила на меті визначення найбільш привабливих ринків для подальшого інвестування в найближчі 6-18 місяців.

В рамках проведеного дослідження було ретельно вивчено інвестиційні можливості щодо проєктів utility-scale сонячних електростанцій у вибраних країнах за наступним набором критеріїв: 

  • Динаміка зростання ринку відновлюваної енергетики.
  • Національні зобов’язання та цілі країн у сфері сонячної енергетики.
  • Рівень потенційної генерації електроенергії.
  • Характер діючих та перспективних механізмів державної підтримки.
  • Потенційний ціновий діапазон продажу електроенергії.
  • Індекси Doing Business та Corruption Perception.
  • Фінансові показники (IRR, payback period, LCOE).
  • Експертні оцінки, тощо.

В результаті нами було виявлено кілька загальних тенденцій, які є вірними для більшості розглянутих країн. Серед іншого, можливо зробити висновок, що в умовах зниження вартості технологій та різкого зростання цін на енергію для кінцевих споживачів дедалі популярнішими стають прямі договори про купівлю електроенергії між виробниками та споживачами електроенергії.

Розвиваючи сонячну енергетику

Відновлювані джерела енергії пережили різкий сплеск зростання, популярності і необхідності в останні роки. Криза глобального потепління нікуди не дінеться, а постійне надмірне використання невідновлюваних джерел енергії швидко виснажує людство в тому, що йому потрібно для виживання. Відновлювані джерела енергії можуть вирішити цю проблему, але для її реалізації потрібні справжні новатори і провидці.
Дізнатися більше

Самовиробництво електричної енергії (Net Billing)

В 2023 році ухвалено нові правові інструменти для побудови стійкої та децентралізованої енергосистеми України. Одним із елементів підтримки галузі відновлюваної енергетики став механізм самовиробництва електроенергії (Net Billing).
Дізнатися більше

Діджиталізація в енергетиці – можливості та технології

Чому наразі так багато покладається на використання цифрових технологій в енергетиці? Чи не є це новою «улюбленою лялькою», з якою нам пропонують погратися величезні IT-корпорації, що мають майже необмежені світові фінансові можливості та глобальний вплив?
Дізнатися більше

Мала сонячна енергетика – фактори зростання

Глобальному впровадженню відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) неабияк сприяє розвиток PV-генерації всіх рівнів потужності
Дізнатися більше