Cонячна енергетика в Європі та країнах MENA

В травні-липні 2022 року спеціалістами групи компаній Авенстон було виконано детальне аналітичне дослідження поточного стану та перспектив розвутку ринку сонячної енергетики для країн Європи, Північної Африки та Близького Сходу. Ця робота виконувалась в рамках консалтингового договору з замовником та ставила на меті визначення найбільш привабливих ринків для подальшого інвестування в найближчі 6-18 місяців.

В рамках проведеного дослідження було ретельно вивчено інвестиційні можливості щодо проєктів utility-scale сонячних електростанцій у вибраних країнах за наступним набором критеріїв: 

  • Динаміка зростання ринку відновлюваної енергетики.
  • Національні зобов’язання та цілі країн у сфері сонячної енергетики.
  • Рівень потенційної генерації електроенергії.
  • Характер діючих та перспективних механізмів державної підтримки.
  • Потенційний ціновий діапазон продажу електроенергії.
  • Індекси Doing Business та Corruption Perception.
  • Фінансові показники (IRR, payback period, LCOE).
  • Експертні оцінки, тощо.

В результаті нами було виявлено кілька загальних тенденцій, які є вірними для більшості розглянутих країн. Серед іншого, можливо зробити висновок, що в умовах зниження вартості технологій та різкого зростання цін на енергію для кінцевих споживачів дедалі популярнішими стають прямі договори про купівлю електроенергії між виробниками та споживачами електроенергії.

BIPV системи: особливості розвитку і застосування

BIPV - інтегровані рішення на межі архітектури та сонячної енергетики. Цей напрямок сьогодні є одним з найбільш перспективних і має великий потенціал для впровадження в Україні. Особливо актуальними технології BIPV є для нового будівництва як в комерційному, так і в приватному секторі.
Дізнатися більше

Фактори привабливості української сонячної енергетики для іноземних і вітчизняних інвесторів

Україна - одна з небагатьох країн в Європі, в якій діє відносно високий зелений тариф, за яким держава викуповує всю електроенергію, вироблену на сонячних електростанціях.
Дізнатися більше

Енергетична транзиція: Нові виклики для операторів мереж

Досягнутий рівень розвитку технологій видобутку енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) та наявний ступінь їх проникнення на ринок завдяки зниженню собівартості ВДЕ-генерації вже зараз суттєво впливає на енергетичну інфраструктуру.
Дізнатися більше

Ринок сонячної енергетики в Україні у 2010 році

Український ринок: аналіз поточної ситуації та можливостей побудови ефективного бізнесу від експертів сонячної енергетики
Дізнатися більше