Дешева електроенергія від сонячних батарей

Поточні ціни на фотоелектричне обладнання (сонячні модулі, інвертори, тощо) та кліматичні умови України дозволяють отримувати дешеву та екологічно чисту електроенергію за допомогою сонячних електростанцій. Для підприємств, що будуть самі споживати «сонячну» електроенергію для покриття власних потреб середньозважена вартість такої електроенергії буде складати близько 1 грн за кВт-годину щонайменше протягом наступних 25 років. З урахуванням поточних цін на традиційну електроенергію із мережі та прогнозів щодо її зростання, інвестиції в власні сонячні електростанції є дуже вигідними, а період окупності для юридичних осіб часто не перевищує 4 років.

Вартість сонячної електроенергії

Вартість електроенергії, що буде отримана від сонячної електростанції, залежить від її типу, потужності, параметрів та вартості обладнання і місця розташування обʼєкту. Крім того, на фактичну ціну сонячної електроенергії впливають додаткові опції. Для базової сонячної електростанції (мережева без АКБ та перетоків потужності в зовнішню мережу) вартість електроенергії, яка буде згенерована протягом 25 років її роботи, не перевищує 1 грн, або 0,04 у.о. Точні розрахунки ми надамо по запиту після вивчення вихідних данних та уточнення вимог замовника.

На окупність інвестицій також суттєво впливає поточний рівень платежів за традиційну електроенергію та динаміка їх підвищення. В середньому по Україні для юридичних осіб інвестиція в власну сонячну електростанцію повертається за перші 4 роки її роботи або навіть швидше. Проєктий термін експлуатації складає 25 років, що робить подібні капіталовкладення дуже привабливими та ефективними. Фіксація витрат на споживання енергоносіїв має довгостроковий позитивний ефект та значно підвищує конкурентоспроможність вашого бізнесу.

Переваги від власної сонячної електростанції

За допомогою рішень сонячної енергетики від Авенстон ваше підприємство зможе замістити споживання дорогої традиційної електроенергії. Економія може досягати 70-90% у весняно-літній та 15-20% в осінньо-зимовий  періоди. Сумарний річний ефект полягає у зменшенні споживання приблизно на 30-50% за рік в залежності від специфіки роботи на конкретному підприємстві. Відповідний відсоток споживання електроенергії буде незалежним від постійного зростання цін на електроенергію. Крім того, за допомогою власної сонячної електростанції бізнес може отримати додаткову потужність для совїх потреб та захиститись від нестабільності роботи енергомерж постачальників. Особливо ефективне використання сонячних батарей для компаній, які споживають значну кількість електроенергії у світлий час доби, або нарощують споживання з квітня по жовтень.

Ілюстративний графік споживання електроенергії на об'єкті протягом доби (червоним кольором показана можлива генерація від сонячних батарей)
Ілюстративний графік споживання електроенергії на об'єкті протягом доби (червоним кольором показана можлива генерація від сонячних батарей)

З техничної точки зору, встановлення сонячної електростанції не має ніякого негативного впливу на вже існуючі внутрішні електромережі підприємства. За необхідності можливе розширення потужності сонячної електростанції або поетапна реалізція проєкту декількома чергами. Сонячні батареї можуть встановлюватись на дахах і покрівлях існуючих споруд, на фасадах, на вільних наземних ділянках або на спеціальних конструкціях (наприклад, навісах для автопарковок). Сонячна станція може бути спроєктована для роботи виключно на власні потреби підприємства з нульовою генерацією в зовнішню мережу. При потребі, наші сонячні рішення можуть бути дооснащені системами аккумулювання електроенергії (BESS), можуть передавати частину згенерованої енергії у зовнішню мережу або навпаки – бути повністю автономними для потреб електроживлення віддалених або автономних обʼєктів, які не мають можливості підплючитись до існуючих мереж.

Виробники сонячних батарей наразі стандартно пропонують 25 років гарантії щодо продуктивності своїх виробів (performance warranty). Після закінчення вказаного терміну фотомодулі продавжують працювати на рівні приблизно 80% від своєї початкової потужності. Таким чином можна впевнено стверджувати, що немає вагомих економічних причин для їх виведення з експлуатації через 25 або навіть 30 років. Для стандартних лінійок сучасних сонячних модулів від надійних виробників (Tier-1) економічно доцільним є термін служби близько 35 років. При використані передових більш високоефективних сонячних батарей з річною деградацією не більше 0,2% обгрунтованим є ще більш тривалий терміну експлуатації сонячної електростанції до 50 років.

Будівництво комерційних сонячних електростанцій

Авенстон надає повний супровід проєктів по впровадженню рішень сонячної енергетики на вашому підприємстві. Ми розробляємо оптимальне технічне рішення, готуємо проєктну документацію, комплектуємо обладнання, будуємо сонячні електростанції, та надаємо послуги по їх сервісному обслуговуванню протягом всього терміну служби обладнання. Успішно працюємо з 2010 року, напряму імпортуємо сонячне обладнання від першокласних виробників та підтримуємо склад запасних частин і необхідний обмінний фонд обладнання. Робота з Авенстон – це гарантія безперебійної роботи вашої сонячної електростанції відповідно до запланованих показників ефективності.

 

Ключові напрямки діяльності Авенстон

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для продажу електроенергії в мережу по договорам PPA та через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проєктування, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Комерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Плавучі сонячні електростанції

Ми пропонуємо всі необхідні послуги та інноваційні рішення для впровадження плавучих сонячних електростанцій (FPV) в Європі та на Близькому Сході. Технічні консультації, проектування та послуги EPC під ключ.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Проєктування, будівництво та введення в експлуатацію систем накопичення енергії.
Дізнатися більше

Обладнання для сонячних електростанцій

Авенстон має багаторічний досвід у постачанні обладнання і матеріалів на будівельні майданчики проєктів ВДЕ. Вартість обладнання та вибір оптимального графіка доставки можуть бути ефективно оптимізовані фахівцями нашої компанії.
Дізнатися більше

Системи резервного живлення та ДБЖ

Надаємо послуги з встановлення сучасних джерел безперервного та резервного живлення для комерційних підприємств. Проєктування, встановлення і сервіс ДБЖ малої та середньої потужності. Резервні системи електропостачання.
Дізнатися більше

Експлуатація і сервіс сонячних електростанцій

Подовжуємо термін служби об'єктів ВДЕ, збільшуємо їхню прибутковість, оптимізуємо продуктивність та експлуатаційну доступність, знижуємо операційні витрати. Планове та позапланове технічне обслуговування, гарантія, сервіс.
Дізнатися більше

Додаткові інжинірингові послуги

Авенстон надає окремі послуги, повʼязані з технічними аспектами реалізації проєктів в галузі відновлювальної енергетики: моделювання, техніко-економічне обгрунтування, проєктування, монтажні та електромонтажні роботи.
Дізнатися більше