Сонячні фотоелектричні модулі

Сонячна енергетика – один з найбільш перспективних сегментів альтернативної енергетики. Сонце – це відновлюваний, практично невичерпний ресурс, який дозволяє генерувати абсолютно екологічно чисту електроенергію без найменшого збитку для навколишнього середовища без всяких залишкових явищ.

Сонячні батареї (фотоелектричні модулі, сонячні модулі, фотоелектричні сонячні модулі, тощо) – найважливіша складова будь-якої сонячної (фотоелектричної) установки. Вони виступають в якості джерела електричного струму, який виробляється за рахунок перетворення сонячного випромінювання, що надходить на пластини, в електроенергію. Основні переваги використання сонячних батарей обумовлені їх конструктивними особливостями: вони відрізняються високою надійністю, стабільністю електричних параметрів, а відсутність в їх складі рухомих частин робить їх довговічними, мінімізуючи при цьому витрати на обслуговування.

Сонячні панелі – найважливіший і самий коштовний компонент, який використовується для побудови фотоелектричних систем різного призначення. Вони збираються з окремих компонентів – сонячних модулів, принцип роботи яких базується на явищі внутрішнього фотоефекту в напівпровідниках. Фотоелектричний модуль – це енергогенеруючий пристрій, який являє собою конструктивно об’єднані і електрично з’єднані між собою фотоелектричні сонячні елементи, який через вихідні клеми віддає вироблений струм на зовнішнє навантаження. Сонячна панель може бути використана в складі фотоелектричних систем електроживлення для генерації і поставки електроенергії для комерційних і житлових приміщень.

Сонячні батареї: як вибрати, продаж, поставка

Сонячний модуль – найважливіший і одночасно – найдорожчий компонент в будь-якій фотоелектричній системі. Саме від її надійності, довговічності та ефективності багато в чому залежить успішна і довгострокова прибуткова експлуатація сонячної станції.

З огляду на велике представництво виробників, вибрати тип сонячної батареї – справа непроста, вимагає максимальної уважності. Виділимо кілька параметрів, які найбільш важливі при виборі фотоелектричного модуля:

  • Присутність бренду в рейтингу Tier 1 або Tier 2 (компанія в Tier 1, рейтингу виробників, який складають Bloomberg – показник дуже високої якості і надійності).
  • Наявність сертифікату страховки якості, виданого незалежною страховою компанією.
  • Наявність у виробника міжнародних сертифікатів IEC і UL.
  • Використання в модулях захисту від PID деградації.
  • Можливість отримати звіт про проведення вихідного контролю для кожного зразку сонячної батареї, що купується, з обов’язковою прив’язкою до серійного номеру виробу.
  • Можливість відвідування покупцем заводу під час проведення вихідного контролю (тестування) та подальшої упаковки партії сонячних батарей, що відправляється.
  • Ряд інших комерційних, експлуатаційних та комерційних чинників (співвідношення вартість / ефективність, гарантія від виробника і т.д.).

За останні 5 років, разом з падінням ціни на сонячні батареї в 2,5-3 рази, суттєво змінилася і географія їх виробництва. Безсумнівним лідером випуску фотоелектричних модулів став Китай, наприклад, з вироблених в 2015 році панелей сумарною потужністю 56 ГВт, 73% припадає саме на китайських виробників. Ще 5% були зроблені за межами Піднебесної, але при цьому для їх випуску використовувалися китайські комплектуючі. На Thin-film (гнучкі) панелі припадає лише 6%, при цьому 88% всіх випущених зразків мають китайське походження (або випущено безпосередньо в Китаї, або зроблені з китайських елементів). Політика підтримки та субсидування фотоелектричної промисловості, якої дотримується уряд Китаю, дозволила значно підвищити якість сонячних батарей при значному зниженні їх собівартості. Компанія Авенстон, займаючись постійним моніторингом ринку фотоелектричних модулів, спираючись на свій багаторічний досвід, допоможе підібрати оптимальне обладнання, виходячи з призначення об’єкту, особливостей функціонування, обслуговування та бюджету проекту.