Сонячна електростанція «Рихта» отримала «зелений» тариф

Ринок сонячної енергетики України не стоїть на місці і постійно радує гарними новинами. Сьогодні на черговому засіданні Національної комісії з регулювання ринків електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) було  прийнято позитивне рішення відносно визначення рівня «зеленого» тарифу для другої черги наземної мережевої сонячної електростанції «Рихта», яка була побудована компанією Авенстон ще восени минулого року. Ресурсами спеціалістів нашої компанії був виконаний супровід повного комплексу юридичних питань щодо корегування ліцензії виробника електричної енергії (після розширення проєкту) та встановлення «зеленого» тарифу. Ці послуги було виконано нашими фахівцями “in house”, тобто без залучення зовнішніх консультантів або співвиконавців. Всі заплановані будівельні роботи та юридичний супровід проєкту було виконано вчасно та згідно з календарними планами, погодженими нашим клієнтом.

Сонячна мережева електростанція станція «Рихта» була збудована двома чергами протягом 2018 року в Хмельницькій області поблизу міста Камянець-Подольский. Сонячна фотоелектростанція наразі займає територію з площею близько 5 га, а загальна сумарна потужність встановлених сонячних батарей (фотоелектричних сонячних модулів) дорівнює 2,178 МВт. При будівництві даного об’єкту були застосовані вискоякісні першокласні сонячні батареї та сонячні інвертори.

Група компаній Авенстон професійно займається проєктуванням та будівництвом комерційних сонячних електростанцій з 2010 року. Наші фахівці мають досвід роботи в галузі сонячної енергетики ще з 2001 року. Компанія Авенстон виступає девелопером та генеральним підрядником в інвестиційних фотоелектричних проєктах, а також має наміри розширити свою діяльність в напрямку власних інвестицій в сонячні електростанції. Ми фокусуємося на промислових мережевих сонячних електростанціях, які працюють по “зеленому” тарифу, але вважаємо, що в достроковій перспективі все більш популярними та затребуваними ставатимуть комерційні сонячні електростанції, які будуть працювати та забеспечення власного споживання електроенергії на різних об’єктах та підприємстваї. Гнучкість рішень, можливость використання в будь-яких місцях нашої країни і висока ефективність роботи – все це є факторами, що сприяють більш широкому розвитку галузі сонячної енергетики в Україні.

Перші сонячні елементи від Bell Laboratories

У квітні 1954 року дослідники з Bell Laboratories продемонстрували перший в світі практичний кремнієвий сонячний елемент, який дав початок всім сучасним різновидам фотоелектричних перетворювачів.
Дізнатися більше

Майбутнє ВДЕ у транспортній галузі

З огляду на нинішні тенденції у транспортній галузі, до 2050 року активність пасажирських та вантажних перевезень подвоїться. Таке зростання призведе до збільшення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Як застосувати ВДЕ в літаках, поїздах, автомобілях та інших видах транспорту? Детальніше у статті.
Дізнатися більше

Хмарне майбутнє для PV-галузі України

Авторська колонка Дмитра Лукомського на платформі "Економічна правда" про "мінливу хмарність" української сонячної енергетики та нові горизонти розвитку галузі наступного року
Дізнатися більше

Домашні сонячні електростанції в 2021 році

Згідно даних Державного агентства з енергоефективності України в минулому довоєнному році близько пятнадцяти тисяч родин встановили в себе домашні сонячні електростанції. Такі показники майже вдвічі перевищили результати 2020 року. 
Дізнатися більше