Перший етап сонячної електростанції «Рихта»

У селі Рихта, що знаходиться недалеко від міста Кам’янець-Подільський (Хмельницька область, Україна), на місці старого зруйнованого скотарського господарства була побудована сонячна електростанція потужністю 1 МВт. Інвестор планує розширити цей проект до 2178 МВт.

Загальна площа сонячної електростанції – близько 5 га. Розробником цього проєкту є ТОВ «Еко-Фотура», а основними підрядниками є компанії «Рентехно» і «Авенстон». У березні цього року українська державна влада Національна комісія з державного регулювання в енергетиці та комунальному господарстві (НКРЕКП) видала ліцензію «Еко-Фотура» на виробництво електроенергії на першому етапі фотоелектростанції потужністю 1045,44 кВт.

ТОВ «Еко-Фотура» провело місцеві громадські слухання щодо будівництва сонячної електростанції «Рихта». Керівництво компанії підкреслило, що існують всі переваги щодо будівництва електростанції та подальшого функціонування місцевої громади разом з повною інформацією про сучасні світові та європейські найкращі практики щодо виробництва сонячної енергії та переваг, які виробництво чистої енергії може принести суспільству, і місцеві жителі погодилися з цим.

«Місцеві жителі думали, що ми робимо тут якийсь ядерний реактор, а фотоелектричні модулі діляться радіаційно небезпечно, як Чорнобиль. Проте, ми раді дізнатися, що місцеві жителі принципово змінили свою думку про сонячну електростанцію. На території сонячних електростанцій працюють маленькі кролики, а фотоелектричні модулі не лякають їх»директор «Еко-Фотура» Володимир Назімок про освітню місію своєї компанії.

В даний час завершено монтаж першої черги сонячної електростанції потужністю 1,05 МВт, а будівництво другого етапу має початися в липні. Ця стадія сонячної електростанції складається з більш ніж 3000 фотоелектричних фотоелектричних модулів і 16 інверторів, але при цьому електрична трансформаторна підстанція та кабелі українського виробництва.

Електроенергія, вироблена сонячною електростанцією, буде продана державному підприємству «Енергоринок» за «зеленим» тарифом. В даний час для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію з наземних сонячних джерел, введених з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року, цей «зелений» тариф становить 4,3946 грн.

Генеральний директор компанії «Авенстон» Дмитро Лукомський прокоментував деякі технічні аспекти цього проєкту.

«Для цього проекту ми застосували традиційне рішення для нашої компанії – високоякісні моделі фотоелектричних модулів, що виробляються виробниками Tier-1 (високий рівень виробництва сонячних модулів у світі Blumberg), і німецькі сонячні інвертори від компанії SMA. Одним із особливостей проєкту було також використання спеціального обладнання, що називається «наземними гвинтами» для сталевих кріплень. Для далекого майбутнього вона може дозволити легко очистити цю земельну ділянку і без додаткових витрат від обладнання сонячної електростанції, а також використовувати її для будь-яких інших цілей, включаючи землеробство. Це головна перевага заземлювальних гвинтів у порівнянні з широко використовуваними бетонними фундаментами»зазначив Дмитро Лукомський, генеральний директор компанії «Авенстон».

Сонячна фотоелектрична електростанція “Рихта” була розроблена, спроектована і побудована нашою групою. Ми працювали в проєкті як розробник і EPC-підрядник і виконували всі роботи на цьому об’єкті, починаючи з отримання дозволів на землю та електромережу, а також до введення в експлуатацію та отримання “зеленого” тарифу. Ця сонячна установка розроблена для виробництва та продажу електроенергії для отримання всіх переваг зеленого тарифу, що діє в Україні. 1-й етап потужністю 1,045 МВт вже завершений, а другий етап зараз будується.

 

Корисні статті:

Комплексне управління інвестиційними проектами

Для будь-якого підприємства або компанії вельми важливо грамотно інвестувати. За помилки доводиться занадто дорого платити. Управління інвестиційними проектами - процес складний і багатогранний.
Дізнатися більше

Організація виробництва сонячних батарей

Компанія пропонує свої послуги з супроводу проектів будь-якої складності по організації виробництва сонячних модулів та інших компонентів, що використовуються в області сонячної енергетики (монокристалічних і мультикристалічних кремнієвих злитків, пластин, сонячних елементів).
Дізнатися більше

Майбутнє ВДЕ у транспортній галузі

З огляду на нинішні тенденції у транспортній галузі, до 2050 року активність пасажирських та вантажних перевезень подвоїться. Таке зростання призведе до збільшення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Як застосувати ВДЕ в літаках, поїздах, автомобілях та інших видах транспорту? Детальніше у статті.
Дізнатися більше

Водень та ВДЕ: світові практики застосування

Ми багато знаємо про альтернативну енергетику, але останніми роками все частіше порушується тема водню. Яка ж роль найлегшого хімічного елемента періодичної таблиці у системі ВДЕ-генерації? Як відбуваються процеси виробництва водню, та які цікаві світові практики його застосування?
Дізнатися більше