Крышная солнечная электростанция

Перспективи комерційних дахових сонячних станцій

Ринок сонячної енергетики в Україні переживає етап трансформації. Ще недавно більш популярні великі наземні промислові ФЕС зараз починають поступово втрачати свою привабливість внаслідок планових та вже наявних змін законодавчої сфери, яка регулює цю галузь. Але і аналіз світових трендів також однозначно підтверджує, що сонячна енергетика рухається в сторону розподіленої генерації і просьюмерізма.

За прогнозами аналітиків компанії Авенстон, в період 2020-2025 років в Україні будуть набирати все більшої популярності комерційні дахові ФЕС, причому з кожним роком буде зростати частка сонячних електростанцій, призначених для власних потреб, які не будуть вимагати складних процедур для роботи по «зеленому» тарифу. Такі системи не потребують трансформаторів для підключення до мереж 10 або 35 кВ, а також можуть обходиться без АСКОЕ в разі, якщо пікова генерація не перевищує поточне споживання електроенергії. Це спрощує і здешевлює сонячну електростанцію, зменшуючи тим самим терміни окупності таких проектів.

У всьому світі в останні роки значно зросла кількість нових сонячних фотоелектричних систем, що встановлюються на дахах. Системи зберігання енергії дозволяють споживачам накопичувати електроенергію, що виробляється сонячними фотоелектричними батареями, встановленими на даху, і споживати її пізніше, коли це необхідно, або продавати її в мережу. Це все частіше робить сонячні фотоелектричні панелі на дахах більш привабливими з економічної точки зору, ніж покупка електроенергії з енергомереж.

Наслідуючи світовим трендам, Авенстон входить в 2020 рік з декількома проектами дахових ФЕС, які зараз знаходяться на стадії проектування. Серед них як проекти з генерацією електроенергії на продаж за «зеленим» тарифом, так і електростанції, що працюватимуть на власне споживання. Незважаючи на те, що останні кілька років в Україні найбільш активно розвивався сегмент наземних промислових сонячних електростанцій, наша команда накопичила великий практичний досвід участі в дахових проектах. У різний час наші співробітники спроектували і побудували такі комерційні дахові ФЕС як «Трак-Cолар», «Відродження», «Ровнянськая-160», «Вільховець», а також десятки приватних дахових сонячних електростанцій. В даний час Авенстон проектує власний адміністративний комплекс, на дахах якого будуть встановлені високоефективні сонячні фотомодулі для генерації електроенергії для власних потреб. А зовсім недавно ми виступили інвесторами першого в Україні сонячного кооперативу «Сонячне місто» з м. Славутич.

Ми закликаємо більш активно рухатися в бік «зеленої» розподіленої генерації. Компанія Авенстон готова допомогти вам на всіх етапах реалізації проекту з будівництва дахової сонячної електростанції: від передпроектних розрахунків і техніко-економічних обґрунтувань до будівництва, введення в експлуатацію та сервісної підтримки. Наш професійний досвід реалізації проектів такого типу дозволить вам уникнути можливих помилок і затримок, забезпечивши максимально ефективні графіки і бюджети будівництва. Авенстон – ваш надійний партнер в проектах будівництва дахових сонячних електростанцій.

Східно-європейська «Країна сонця, що сходить»

Україна є країною з пострадянського простіру та Східної Європи, яка дуже динамічно розвивається з точки зору використання відновлюваних джерел енергії.
Дізнатися більше

Зелений тариф в Україні

"Зелений тариф" був офіційно введений в Україні в 2009 році. Основним зобов'язанням держави було викупити всю кількість електроенергії, виробленої з використанням відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
Дізнатися більше

Сонячні симулятори – нові можливості для PV-бізнесу

Розвиток сонячної енергетики, що останнім часом потужно стимульований падінням вартості PV-компонентів, стикається з новим викликом. Досить важко достеменно оцінити привабливість розташування бізнес-проекту з PV-енергетики та обрати перспективну бізнес-модель для нього.
Дізнатися більше

Що таке технологія сонячних панелей TOPCon?

TOPCon сонячні елементи з контактами, що пасивовані тунельним оксидом (Tunnel Oxide Passivated Contact), були вперше представлені в 2013 році Інститутом сонячної енергії Фраунгофера в Німеччині і використовується основними виробниками принаймні з 2019 року.
Дізнатися більше