Крышная солнечная электростанция

Перспективи комерційних дахових сонячних станцій

Ринок сонячної енергетики в Україні переживає етап трансформації. Ще недавно більш популярні великі наземні промислові ФЕС зараз починають поступово втрачати свою привабливість внаслідок планових та вже наявних змін законодавчої сфери, яка регулює цю галузь. Але і аналіз світових трендів також однозначно підтверджує, що сонячна енергетика рухається в сторону розподіленої генерації і просьюмерізма.

За прогнозами аналітиків компанії Авенстон, в період 2020-2025 років в Україні будуть набирати все більшої популярності комерційні дахові ФЕС, причому з кожним роком буде зростати частка сонячних електростанцій, призначених для власних потреб, які не будуть вимагати складних процедур для роботи по «зеленому» тарифу. Такі системи не потребують трансформаторів для підключення до мереж 10 або 35 кВ, а також можуть обходиться без АСКОЕ в разі, якщо пікова генерація не перевищує поточне споживання електроенергії. Це спрощує і здешевлює сонячну електростанцію, зменшуючи тим самим терміни окупності таких проектів.

У всьому світі в останні роки значно зросла кількість нових сонячних фотоелектричних систем, що встановлюються на дахах. Системи зберігання енергії дозволяють споживачам накопичувати електроенергію, що виробляється сонячними фотоелектричними батареями, встановленими на даху, і споживати її пізніше, коли це необхідно, або продавати її в мережу. Це все частіше робить сонячні фотоелектричні панелі на дахах більш привабливими з економічної точки зору, ніж покупка електроенергії з енергомереж.

Наслідуючи світовим трендам, Авенстон входить в 2020 рік з декількома проектами дахових ФЕС, які зараз знаходяться на стадії проектування. Серед них як проекти з генерацією електроенергії на продаж за «зеленим» тарифом, так і електростанції, що працюватимуть на власне споживання. Незважаючи на те, що останні кілька років в Україні найбільш активно розвивався сегмент наземних промислових сонячних електростанцій, наша команда накопичила великий практичний досвід участі в дахових проектах. У різний час наші співробітники спроектували і побудували такі комерційні дахові ФЕС як «Трак-Cолар», «Відродження», «Ровнянськая-160», «Вільховець», а також десятки приватних дахових сонячних електростанцій. В даний час Авенстон проектує власний адміністративний комплекс, на дахах якого будуть встановлені високоефективні сонячні фотомодулі для генерації електроенергії для власних потреб. А зовсім недавно ми виступили інвесторами першого в Україні сонячного кооперативу «Сонячне місто» з м. Славутич.

Ми закликаємо більш активно рухатися в бік «зеленої» розподіленої генерації. Компанія Авенстон готова допомогти вам на всіх етапах реалізації проекту з будівництва дахової сонячної електростанції: від передпроектних розрахунків і техніко-економічних обґрунтувань до будівництва, введення в експлуатацію та сервісної підтримки. Наш професійний досвід реалізації проектів такого типу дозволить вам уникнути можливих помилок і затримок, забезпечивши максимально ефективні графіки і бюджети будівництва. Авенстон – ваш надійний партнер в проектах будівництва дахових сонячних електростанцій.

Сонячні панелі за технологією гетеропереходів (HJT)

Технологія гетеропереходів (HJT) є давно відомим методом виробництва сонячних панелей, який активно набрав обертів за останнє десятиліття. Наразі ця технологія є одним з найкращих варіантів для сонячної промисловості для підвищення ефективності та потужності до найвищого рівня.
Дізнатися більше

Вітроенергетика

Вітроенергетична промисловість – не лише «зелена» галузь, що забезпечує світ екологічно чистою енергією, вона ще й економічно вигідна: вітроенергетичні станції (ВЕС) сприяють розвитку місцевої економічної діяльності за рахунок податків, які надходять до місцевих бюджетів.
Дізнатися більше

«Зелений» тариф як заміна валютного депозиту

Генеральний директор компанії Авенстон Дмитро Лукомський дав ґрунтовні поради щодо розвитку "сонячного" бізнесу в Україні
Дізнатися більше

Пасивні будинки та їх принципи проєктування

Пасивні будинки відрізняються дуже низькою втратою енергії (тепла), завдяки використанню пасивних методів енергозбереження (ізоляційні матеріали, інженерні та архітектурні рішення). Фахівці нашої компанії підготували цікавий і доступний матеріал про базові принципи енергозберігаючого будинку.
Дізнатися більше