СЕС «Озерна» — додаткові 10 МВт для ВДЕ України

Навесні цього року нашею командою з компанії РЕНТЕХНО була введена в експлуатацію нова сонячна електростанція у Львівській області — СЕС «Озерна». Головне завдання установки — виробляти електроенергію близько 11 000 000 кВт*год у рік із сонячного випромінювання та продавати у загальну мережу за «зеленим тарифом». Робота, яку ми виконали складалася з декількох етапів:

  • Техніко-економічне обґрунтування проєкту;
  • Проєкт планування території;
  • Проєктування наземної сонячної електростанції;
  • Закупівля і поставка на будівельний майданчик необхідного обладнання та комплектуючих;
  • Пусконалагоджувальні роботи;
  • Навчання обслуговуючого персоналу.
  • Планування і проєктування СЕС
солнечная электростанция

Планування і проєктування СЕС

Нерівномірний нахил будівельного майданчика, а також змінний рельєф з перепадом висоти більше 40 метрів стали однією з головних особливостей електростанції. Її розміщення на складній ділянці площею близько 20 га вимагало ретельного зваження всіх деталей. Важливо було врахувати, що несучі металоконструкції для сонячних панелей будуть розміщуватися на ділянках з різним кутом нахилу. Наші фахівці підібрали такий кут нахилу сонячних батарей, при якому забезпечується оптимальне поглинання сонячного випромінювання. Відстань між рядами вибрано таким, щоб уникнути затінення панелей.

Нами були виконані всі необхідні розрахунки та успішно спроєктована сонячна електростанція «Озерна». Тут важливо відзначити, оскільки довелося розбити всю територію на окремі ділянки, фактично були спроєктовані 10 сонячних електростанцій, де кожна мала свій генплан, схему комутації інверторів, унікальну кабельну мережу та інше. Це вже другий досвід фахівців групи компаній у проєктуванні СЕС на топологічно непростих ділянках. Першим об’єктом зі складною топологією стала наземна сонячна електростанція «Цекинівка-2».

Крім того, проєктуючи електростанцію «Озерна», ми зіткнулися з сильною неоднорідністю ґрунтів, яку показали інженерно-геодезичні та інженерно-геологічні дослідження. Це ускладнювало роботу, оскільки перед початком будівництва замовник провів геопланування ділянки та прибрав частину рослинного шару, що стримує ґрунт від сповзання по схилу. Що означало — для установки опорних металоконструкцій необхідно використовувати різні типи пальових фундаментів (4 типи). Також, проєктом було передбачено дворядні опорні конструкції, для найкращого розміщення сонячних панелей. А на деяких дільницях був випробуваний новий підхід — чотирирядна конструкція з альбомною орієнтацією сонячних фотоелектричних модулів.

солнечная электростанция генплан

Обладнання та комплектуючі

Групою компаній РЕНТЕХНО було виконано закупівлю та постачання імпортного обладнання та комплектуючих для станції «Озерна». Було закуплено 37,5 тисячі полікристалічних кремнієвих сонячних модулів. Крім того, ми запроєктували та поставили високотехнологічні стрінгові інвертори від компанії SMA потужністю 60 кВт, які є одними з найсучасніших та ефективних у своєму класі. Все обладнання було поставлено на будівельний майданчик замовника у повному комплекті, включаючи комутаційні електричні щити постійного струму німецького виробництва.

Ми знаємо, як забезпечити проєкти будь-якої потужності найбільш високоякісним обладнанням для сонячних електростанцій з найпривабливішими умовами постачання.

Налагодження і запуск станції

Попри сезон дощів та складність погодних умов, швидкість з якою були виконані будівельні та монтажні роботи можна назвати рекордною, особливо для настільки масштабного проєкту. Нашими інженерами був виконаний весь комплекс пусконалагоджувальних робіт, який включав підготовку до промислової експлуатації інверторів та проведення робіт щодо встановлення параметрів, а також проведення навчання персоналу, що буде обслуговувати станцію.

Також у проведенні пусконалагоджувальних робіт брали участь висококласні інженери компанії SMA Solar Technology AG. Це було необхідно, оскільки на станції встановлені мережеві інвертори від компанії SMA, об’єднані в кластери. Наша група компаній давно і плідно співпрацюють з SMA Solar Technology та використовують їх обладнання у проєктах сонячних електростанцій з 2012 року.

***

АВЕНСТОН почала свою діяльність у 2007 році під брендом SolarUA. Тоді компанія займалась виробництвом фотоелектричних компонентів в рамках інвестиційних проєктів України і США. Згодом, для реалізації генеральних підрядів об’єктів сонячної енергетики була заснована компанія РЕНТЕХНО у 2010 році. Після прийняття у 2011 році закону про «зелений» тариф компанія РЕНТЕХНО сфокусувалася на проєктах промислових СЕС (2012 рік). Розширивши свою діяльність системним постачанням обладнання для сонячних електростанцій, була утворена нова компанія групи РЕНТЕХНО ПРАЙМ. Коли у 2018 році почався справжній БУМ сонячної енергетики, було вирішено заснувати нову енергокомпанію групи — АВЕНСТОН, яка змогла прийняти всі виклики ринку, об’єднавши в собі знання, досвід та навички 10-ти річного періоду роботи на ринку сонячної енергетики України.

Плавучі сонячні електростанції

Сонячна енергетика - один з сегментів світової енергетики, що розвиваються найбільш стрімко. При цьому розробники і конструктори постійно шукають підходи, які дозволять підвищити генерацію при зниженні операційних витрат.
Дізнатися більше

Електробум. Сонячні заправки та «зелений» бізнес

Зменшення вартості EV-батарей та ESS призведе до зниження ціни електрокарів, а наявність мережі зарядних станцій з ESS та PV-модулями допоможе розв’язати проблему небалансів генерації на всіх рівнях та «озеленити» використання електромобілів.
Дізнатися більше

Пошук місцевого партнеру для проектів альтернативної енергетики в Україні

Розглянуті особливості пошуку та роботи з місцевими компаніями, слідуючи логіці класичного інвестиційно-будівельного процесу. Найбільш важливими етапами є етапи планування, девелопменту, будівництва та експлуатації об’єктів, а також формальні процедури, пов’язані з отриманням "зеленого" тарифу.
Дізнатися більше

Використання діаграми Ганта для проектування і будівництва сонячних електростанцій

Графік проекту - важливий інструмент управління будівництвом об'єкта сонячної енергетики. Він дозволяє менеджеру проекту планувати доставку обладнання та матеріалів на будівельний майданчик, синхронізувати роботу перевізників і субпідрядників. Він важливий для моніторингу процесу будівництва і витрат за проектом, графік дає можливість передбачити і запобігати можливі затримки. Використання графіка проекту набагато ефективніше, ніж просто список-календар заходів
Дізнатися більше