Дмитро Лукомський про основні тенденції в галузі

Ми продовжуємо публікацію експертних коментарів Генерального директора АВЕНСТОН Дмитра Лукомського, наданих блогу Energy Club. Цього разу Дмитро Васильович продовжує аналізувати визначальні чинники розвитку сонячної енергетики України та розповідає про основні тенденції в галузі.

Коментар Генерального директора АВЕНСТОН Дмитра Лукомського:

«Вже сьогодні побудувати сонячну електростанцію для задоволення власних потреб без передачі електроенергії у загальну мережу на великі відстані значно простіше з точки зору технічної складової такого об’єкта. Крім того, це спрощує багато етапів пов’язаних з узгодженням та отриманням різних ліцензій. Все це веде до зниження капітальних інвестицій у проєкт, роблячи його цікавішими з точки зору окупності та повернення інвестицій.

Очевидно, що, з одного боку, таких проєктів з кожним роком буде ставати в Україні все більше. Але, з іншого боку, їх потужність буде не така велика, як потужність торішніх проєктів. Тобто ми вже не побачимо нові сонячні електростанції на десятки або сотні мегаватів. Швидше за все нові об’єкти будуть мати потужність на сотні кіловатів. Таких проєктів буде досить багато, що призведе до трансформації галузі сонячної енергетики в Україні. Зміниться профіль інвесторів, зміняться економічні показники проєктів, але я впевнений, що розвиток галузі не зупиниться.

Єдиний момент, який залишається під питанням — як швидко відбудуться зміни та що буде визначати розвиток ринку найближчий рік, півтора, два. Ось ця проблематика зараз активно обговорюється. На жаль, сигнали, що ми отримуємо від держави, не завжди відповідають очікуванням гравців галузі. Деякі пропозиції є навіть жорсткішими, ніж це обговорюється на круглих столах із залученням профільних асоціацій, громадських об’єднань, бізнес-асоціацій і т.д.

Ці моменти на сьогодні істотно стримують та уповільнюють наш розвиток. Але ми сподіваємося, що «голос розуму» та тверезий економічний розрахунок візьмуть гору. І ті рішення, які будуть прийняті, ті нові зміни у законодавстві, які ми побачимо у найближчі місяці, я сподіваюся, не зупинять розвиток галузі, а тільки скорегують його у правильному напрямку! Який буде вигідним як державі, так і громадянам, і компаніям, які займаються бізнесом у цій сфері»

Про Energy Club. Інформаційно-аналітична платформа Energy Club — майданчик для комунікацій фахівців енергетичного ринку України та налагодження діалогу між бізнесом та державою. Цей амбітний проєкт був заснований у 2016 році, щоб допомагати бізнесу втілювати передові проєкти альтернативної енергетики. Дмитро Лукомський про Energy Club: «В рамках заходів клубу нові учасники знаходять потенційних партнерів та однодумців. У дискусіях під час зустрічей народжуються варіанти розв’язання проблемних питань щодо ведення бізнесу, зокрема податкової системи, дозвільних процедур; вигострюються законодавчі правила роботи енергоринку».

Двосторонні сонячні модулі

Двосторонні сонячні модулі мають багато переваг перед традиційними сонячними панелями. Енергія може генеруватися за допомогою обох поверхонь двостороннього модуля, збільшуючи загальне вироблення енергії.
Дізнатися більше

Інжиніринг в сонячній енергетиці і не тільки

Вашій увазі пропонується інтерв'ю з Сергієм Друзенко, керівником компанії "Авенстон Інжиніринг". Дане підприємство реалізує проекти в сфері сонячної енергетики, а також займається впровадженням сучасних MEP-систем.
Дізнатися більше

Деякі особливості проектування BIPV-систем

Стаття присвячена особливостям використання BIPV-систем. Цього разу мова піде про особливості проектування BIPV-систем - як з архітектурної точки зору, так і з позиції розрахунку інтегрованої сонячної електростанції, а також про багатофункціональність BIPV-елементів.
Дізнатися більше

Юридичні аспекти будівництва наземних СЕС

Будівництво наземних сонячних електростанцій потребує отримання дозвільної документації та документів, що підтверджують введення об’єкта в експлуатацію. Проєктування та будівництво таких об’єктів здійснюється у визначеному законом порядку.
Дізнатися більше