Сонячна енергетика для автомобільної галузі

Наша компанія має великий практичний досвід реалізації різноманітних проєктів з відновлюваної енергетики, в томи числі щодо будівництва комерційних сонячних електростанцій (СЕС) для бізнесу. Авенстон бачить великий та постійно зростаючий інтерес широкого кола підприємств до встановлення сонячних електростанцій та обладнання. Нижче розглядаються питання доцільності та перспективності використання фотоелектричних рішень для компаній з автомобільної галузі на прикладі таких підприємств, як автозаправні комплекси, автомийки та станції технічного обслуговування. 

Популярні напрямки впровадження технологій сонячної енергетики для комерційних підприємств наведені на сторінці “Приклади застосування сонячних електростанцій”. Звісно, у кожного власника СЕС наявна своя мотивація та бачення необхідності використання фотоелектричних рішень, і кожен з них по-різному уявляє результат. Наша головна роль як компанії-інсталятора полягає в тому, щоб направляти ці ідеї в правильному напрямку та допомагати клієнтам отримувати те, що вони хочуть, наскільки це можливо. Кожен проєкт – окрема особлива історія.

В Україні оператори АЗС мають різні історії успіху, пов’язані з сонячною енергією. Деякі з них давно встановили власні сонячні електростанції, оскільки діяв механізм “зеленого” тарифу, що дозволяло розглядати такі проєкти як інвестиційні навіть за умови доступності дешевої електроенергії з мережі. Ще одним гарним варіантом реалізації є встановлення PV панелей на сонячних трекерах. В такому випадку замовники керуються більше естетичною складовою та намагаються підкреслити статус своєї компанії та екологічний світогляд. На відміну від станцій на даху, рухомі трекери набагато привабливіші візуально та відразу помітні ззовні. Це дозволяє відвідувачам побачити, що компанія (наприклад, та ж АЗС або СТО) думає про майбутнє природи і намагається компенсувати шкоду навколишньому середовищу, повʼязану з використанням традиційного пального. Ну а сучасні історії з сонячними панелями, встановленими на дахах чи навісах, здебільшого мають відношення до використання ВДЕ підприємствами для власного споживання електроенергії.

Однією з головних економічно обгрунтованих причин встановлення сонячної електростанції сьогодні є зменшення витрат на електроенергію при зростанні комунальних тарифів. Щоб зробити це економічно та просто, використовуються сонячні електростанції для власних потреб, але все частіше встановлюються і більш дорогі та технічно складніші гібридні рішення з акумуляторами. В Україні через війну та відключення світла останній варіант став найактуальнішим і дуже популярним саме в останні місяці. Енергоефективність та енергозбереження – це розумні шляхи системного захисту навколишнього середовища. Але одночасно це також означає можливість використовувати дешевшу енергію, здобути енергонезалежність і отримати гнучкість у широкому сенсі. Фотоелектричні рішення мають позитивний вплив на навколишнє середовище, а також економічну ефективність, тому вони заохочують бізнеси розглянути цей варіант. Підвищення енергоефективності та енергозбереження стає стратегічним напрямком економічного та соціального розвитку в усьому світі в близькій перспективі та в майбутньому.

Повертаючись до питання використання сонячних батарей для АЗС, та станцій технічного обслуговування неможливо не відмітити беззаперечний потенціал для встановлення обладнання на дахах, паркінгах та зарядних пристроях для електромобілів. Звичайно, найпопулярнішими і найбільш економічно вигідними і досі є дахові установки. Але ще один спосіб використання сонячних панелей – встановлення їх на фасадах або дахах замість класичного покриття (BIPV – Building Integrated Photovoltaic). Популярність цієї технології зростає з кожним роком, незважаючи на деякі технічні та економічні обмеження, які можуть уповільнити цю тенденцію. Їх використання можливе, коли престиж, візуальна краса та естетика виходять на перший план і тоді вони приносять перевагу. Зі зниженням ціни за рахунок вдосконалення технологій вбудовані рішення будуть більш привабливими. Іншим хорошим варіантом є встановлення сонячних панелей на індивідуальній трекерній системі відстеження  поблизу будівлі, як вже було згадано вище. Це може бути гарним рішенням, якщо поблизу АЗС є, наприклад, вільна ділянка землі або газон, що мають гарну обзорність ззовні.

Безумовно, привабливість застосування рішень сонячної енергетики кожного дня зростає. Основний прогрес ми бачимо в поступовому збільшенні ефективності сонячних панелей, що дозволяє отримувати більше енергії з тієї самої площі за рахунок збільшення генерації електроенергії. Крім того, важливим чинником для більш широкого застосування PV технологій є постійний тренд на зниження цін на акумуляторні батареї. Дешеві та доступні накопичувачі енергії є ключовим фактором підтримки для впровадження малих і середніх гібридних та резервних фотоелектричних систем. Світові тенденції показують, що чиста, дешева і корисна сонячна електроенергія дуже приваблива для комерційних підприємств будь-якої галузі та розміру – від невеликих компаній до потужних підприємств.

 

BIPV системи: особливості розвитку і застосування

BIPV - інтегровані рішення на межі архітектури та сонячної енергетики. Цей напрямок сьогодні є одним з найбільш перспективних і має великий потенціал для впровадження в Україні. Особливо актуальними технології BIPV є для нового будівництва як в комерційному, так і в приватному секторі.
Дізнатися більше

Історія цін на сонячну енергію

Очевидною стає тенденція до збільшення встановлення сонячних станцій. Одна з найважливіших причин цих процесів – це зменшення цін на фотоелектричні модулі, які є однією з найголовніших складових будь якої сонячної станції. Розберемось чому це відбувається.
Дізнатися більше

Еволюція і зростання в умовах військової агресії

Інтервʼю з паном Дмитром Лукомським, співзасновником та головою наглядової ради групи компаній Авенстон, для онлайн-видання tubetorial.com
Дізнатися більше

Агрівольтаїка – синергія Землі і Сонця

З розвитком PV-технологій, агрівольтаїка стає мейнстрімом і відкриває нові, небачені раніше перспективи розвитку товарного с/г виробництва з одночасним вирішенням проблем енергозабезпечення цих процесів. І не тільки їх.
Дізнатися більше