Європейський парламент оновив цілі щодо ВДЕ

У вересні 2022 року Європейський парламент проголосував за більш високу ціль розширення відновлюваних джерел енергії. До 2030 року 45 відсотків енергії в ЄС має надходити з відновлюваних джерел замість запланованих раніше 40 відсотків. Це передбачено в новій ревізії Директиви про відновлювані джерела енергії III (RED III). Ця ціль також підтримується Європейською Комісією в рамках пакету «RepowerEU».

Законодавство також встановлює проміжні цілі для таких секторів, як транспорт, будівництво, централізоване опалення та охолодження. У транспортному секторі використання відновлюваної енергії має призвести до 16-відсоткового скорочення викидів парникових газів завдяки більшій частці передового біопалива та більш амбітним квотам на відновлювані види палива небіогенного походження, такі як водень. Промисловість повинна збільшити використання відновлюваної енергії на 1,9 процентного пункти на рік, а мережі централізованого теплопостачання на 2,3 пункти.

Кожна держава-член ЄС також повинна розробити два транскордонні проекти для розширення екологічної електроенергії. Країни-члени з річним споживанням електроенергії понад 100 терават-годин (ТВт-год) повинні розробити третій проект до 2030 року.

«Лише розширення використання відновлюваної енергетики означає справжню незалежність», — сказав Маркус Піпер, головний депутат Європарламенту з питань директиви щодо відновлюваної енергії. «Ми рішуче підтримуємо підвищення цілі до 2030 року в 45%. Ми підтверджуємо необхідність розширення транскордонної співпраці для розширення використання відновлюваної енергетики та закликаємо до диверсифікованої стратегії імпорту водню. Ми також підвищили вимоги до стійкості біомаси та палива та показали, як біогенні матеріали можуть зробити реальний економічний внесок у енергетичний перехід».

Нільс Фуглсанг, доповідач з питань енергоефективності, сказав: «Ми перебуваємо в кризі, коли росія відключає газ. Однією з наших найефективніших відповідей на це є енергоефективність. Важливо, що парламент сьогодні проголосував за амбітні та зобов’язуючі цілей енергоефективності для ЄС та окремих держав-членів».

Нові цілі сприятимуть розвитку фотоелектричних проектів і є гарною новиною для всіх зацікавлених сторін у галузі сонячної промисловості. Потенційне зростання фотоелектричного ринку добре вплине на економіку багатьох країн і зможе стати поштовхом для більш швидкого переходу енергетики на чисті технології.

Ми вже аналізували шлях Європи до чистої енергії в попередній публікації і тепер можемо побачити більш швидкий прогрес. Світові та європейські процеси та тенденції допоможуть Україні переходити на сонячну енергію. Ми очікуємо збільшення частки комерційних фотоелектричних установок у наступні роки, в тому числі, які працюють за схемами власного споживання та нетто-обліку.

 

Рекорди ефективності сонячних фотоелектричних приладів

Національна лабораторія відновлюваної енергії (NREL) вже багато років працює над аналізом найсучасніших фотоелектричних (PV) технологій самого широкого спектру розробок і застосувань з метою прискорити впровадження на ринку технологій відновлюваної енергії та енергоефективності.
Дізнатися більше

Нові технології у виробництві фотоелектричних батарей

За останні кілька років технології виробництва фотоелектричних модулів досить сильно змінилися. Тож наразі ми маємо складний ринок, наповнений продукцією з різними параметрами та властивостями. Ми підготували корисний матеріал, який допоможе потенційним інвесторам не зробити помилок.
Дізнатися більше

Юридичні аспекти будівництва наземних СЕС

Будівництво наземних сонячних електростанцій потребує отримання дозвільної документації та документів, що підтверджують введення об’єкта в експлуатацію. Проєктування та будівництво таких об’єктів здійснюється у визначеному законом порядку.
Дізнатися більше

Сонячна енергетика в Україні

Сонячна енергетика – одна з найперспективніших і динамічних частин галузі ВДЕ. Щорічний приріст потужностей, що вводяться в експлуатацію становить близько 40-50%.
Дізнатися більше