Європейський парламент оновив цілі щодо ВДЕ

У вересні 2022 року Європейський парламент проголосував за більш високу ціль розширення відновлюваних джерел енергії. До 2030 року 45 відсотків енергії в ЄС має надходити з відновлюваних джерел замість запланованих раніше 40 відсотків. Це передбачено в новій ревізії Директиви про відновлювані джерела енергії III (RED III). Ця ціль також підтримується Європейською Комісією в рамках пакету «RepowerEU».

Законодавство також встановлює проміжні цілі для таких секторів, як транспорт, будівництво, централізоване опалення та охолодження. У транспортному секторі використання відновлюваної енергії має призвести до 16-відсоткового скорочення викидів парникових газів завдяки більшій частці передового біопалива та більш амбітним квотам на відновлювані види палива небіогенного походження, такі як водень. Промисловість повинна збільшити використання відновлюваної енергії на 1,9 процентного пункти на рік, а мережі централізованого теплопостачання на 2,3 пункти.

Кожна держава-член ЄС також повинна розробити два транскордонні проекти для розширення екологічної електроенергії. Країни-члени з річним споживанням електроенергії понад 100 терават-годин (ТВт-год) повинні розробити третій проект до 2030 року.

«Лише розширення використання відновлюваної енергетики означає справжню незалежність», — сказав Маркус Піпер, головний депутат Європарламенту з питань директиви щодо відновлюваної енергії. «Ми рішуче підтримуємо підвищення цілі до 2030 року в 45%. Ми підтверджуємо необхідність розширення транскордонної співпраці для розширення використання відновлюваної енергетики та закликаємо до диверсифікованої стратегії імпорту водню. Ми також підвищили вимоги до стійкості біомаси та палива та показали, як біогенні матеріали можуть зробити реальний економічний внесок у енергетичний перехід».

Нільс Фуглсанг, доповідач з питань енергоефективності, сказав: «Ми перебуваємо в кризі, коли росія відключає газ. Однією з наших найефективніших відповідей на це є енергоефективність. Важливо, що парламент сьогодні проголосував за амбітні та зобов’язуючі цілей енергоефективності для ЄС та окремих держав-членів».

Нові цілі сприятимуть розвитку фотоелектричних проектів і є гарною новиною для всіх зацікавлених сторін у галузі сонячної промисловості. Потенційне зростання фотоелектричного ринку добре вплине на економіку багатьох країн і зможе стати поштовхом для більш швидкого переходу енергетики на чисті технології.

Ми вже аналізували шлях Європи до чистої енергії в попередній публікації і тепер можемо побачити більш швидкий прогрес. Світові та європейські процеси та тенденції допоможуть Україні переходити на сонячну енергію. Ми очікуємо збільшення частки комерційних фотоелектричних установок у наступні роки, в тому числі, які працюють за схемами власного споживання та нетто-обліку.

 

Читати ще:

Калькулятори генерації сонячної електростанції

У даній статті ми розглянемо необхідність і доцільність використання такого популярного інструменту як "Калькулятор сонячних електростанцій" або "Калькулятор сонячних батарей"
Дізнатися більше

Статистика світового ринку ВДЕ за 2021 рік від IRENA

Міжнародне агентство з відновлюваної енергетики (IRENA) нещодавно оприлюднило оновлену статистику щодо встановлених потужностей ВДЕ, яка узагальнює дані про загальносвітове зростання кількості відновлюваних електростанцій у 2021 році.
Дізнатися більше

Власне споживання сонячної енергії (FAQ)

Вашій увазі пропонуються комментарі щодо кількох поширених запитань про сонячні фотоелектричні системи, які використовуються для забезпечення власних потреб будівель та споруд в електричній енергії.
Дізнатися більше

Рідке біопаливо

Виділяють 3 види біопалива в залежності від агрегатного стану і природи речовини: тверде, рідке і газоподібне. Рідке паливо - це спирти (метанол, етанол, бутанол), ефіри, біодизель і біомазут.
Дізнатися більше