Рекорди ефективності сонячних фотоелектричних приладів

Національна лабораторія відновлюваної енергії (NREL) вже багато років працює над аналізом найсучасніших фотоелектричних (PV) технологій самого широкого спектру розробок і застосувань з метою прискорити впровадження на ринку технологій відновлюваної енергії та енергоефективності. NREL має довгу історію точного вимірювання та відстеження ефективності та продуктивності фотоелектричних пристроїв, в тому числі – сонячних фотоелектричних перетворювачів і сонячних модулів.

З 1976 року по теперішній час NREL веде виміри і підтримує в актуальному стані діаграму найвищої підтвердженої ефективності перетворення для дослідницьких фотоелементів, що виготовляються по різним фотоелектричним технологіям:

Діаграма найвищої підтвердженої ефективності перетворення для дослідницьких фотоелементів

Також, з 1988 року по теперішній час NREL веде таблицю рекордів найвищої підтвердженої ефективності перетворення для сонячних модулів для різних фотоелектричних технологій:

Таблиця рекордів найвищої підтвердженої ефективності перетворення для сонячних модулів

Фотоелектричні пристрої, включені в ці діаграми, мають ефективність, яка підтверджена незалежними тестовими лабораторіями, та відповідають поточному стану розвитку науки у відповідні періоди часу. Найновіші світові рекорди для кожної технології виділені вздовж правого краю на прапорці, що містить ефективність та символ технології. Компанія або група, яка виготовила пристрій для кожного останнього запису, виділена жирним шрифтом.

Інформація, що створена NREL, надається добросовісно, але автори не несуть прямої відповідальності за будь-які помилки чи упущення. Дані не захищені авторським правом і можуть використовуватися в презентаціях та публікаціях із зазначенням джерела походження.

 

Корисні статті:

Фактори привабливості української сонячної енергетики для іноземних і вітчизняних інвесторів

Україна - одна з небагатьох країн в Європі, в якій діє відносно високий зелений тариф, за яким держава викуповує всю електроенергію, вироблену на сонячних електростанціях.
Дізнатися більше

Що таке сонячні електростанції BIPV?

BIPV (абревіатура від англійського Building-integrated photovoltaics) – це сонячні електростанції (СЕС), які інтегровані в будівлі (споруди), виконуючи при цьому крім свого безпосереднього призначення – генерації електроенергії
Дізнатися більше

Інвестуйте і торгуйте в Україні

Авенстон аналізує певні перспективи та плани співпраці в галузі альтернативної енергетики України для іноземних компаній та згадує основні проблеми, з якими вони стикаються, співпрацюючи з українськими колегами під час розробки проектів.
Дізнатися більше

Фотовольтаїка. Перспективи і можливості в Україні

Про проблеми становлення галузі сонячної енергетики - в інтерв'ю з Дмитром Лукомським, кандидатом технічних наук, експертом по сонячній енергетиці.
Дізнатися більше