Енергореформа опублікувала інтерв’ю з керівником компанії Авенстон

Сонячна енергетика в Україні розвивається дуже стрімко: сумарна встановлена ​​потужність введених в експлуатацію сонячних електростанцій протягом 2017 року перевищила 250 МВт. За неповний 2018 рік нова потужність вже більше ніж подвоїлася. Але для довгострокового планування інвесторам необхідні чіткі і стабільні правила гри. У парламенті зараз зареєстровано 8 законопроектів, що регулюють перехід до аукціонів. Однак формування консолідованої позиції по ним затягується. Йде дискусія навколо механізмів реалізації аукціонів. Для учасників ринку важливо, щоб цей механізм став справедливим для всіх, а не був “виписаний під кількох великих гравців”. Щодо законодавчих змін і про особливості функціонування ринку сонячної енергетики “Енергореформа” поспілкувалася з Дмитром Лукомським, генеральним директором української компанії “Авенстон”.

В інтерв’ю серед іншого йшлася мова про таке:

  • Як вплине на вітчизняних інвесторів сонячної PV генерації зупинка кредитування проектів ЄБРР?
  • Коли будуть введені аукціони. Який з 8-ми зареєстрованих законопроектів прохідний, та на яких важливих його змінах наголошує Асоціація сонячної енергетики України?
  • Як змінювалась стратегія розвитку компанії в умовах відсутності чіткої стратегії розвитку ВДЕ в Україні?
  • При якій ціні за вироблену е/е розвивати сонячну PV генерацію в Україні може втратити сенс?
  • До яких змін готуються вітчизняні інвестори в зв’язку з впровадженням в 2019 році нового ринку електроенергії?

До вашої уваги декілька цитат з розмови:

  • “В цьому році буде введено в експлуатацію в 2 рази більше потужностей PV в Україні ніж в минулому”;
  • “Аукціони для розвитку ринку дуже важливі. Але не менш важливим є те, який механізм буде закладено в проведення аукціонів. Бо в одному із законопроектів внесок учасника має становити 50 тис євро за МВт для участі в аукціоні. Наразі середній розмір проекту в PV – 10 МВт. Скажіть, скільки українських компаній зможуть взяти і витягнути з обороту 0,5 млн.євро? Це зупинить середній і дрібний бізнес в цьому секторі”;
  • “В світі відбувається зміна парадигми виробництва і споживання енергії. Виник термін prosumer. Це коли створюються т.з.в. кластери чи селища, які поєднують споживання і виробництво, продаж та закупівлю з енергосистем. Таким чином знімається проблема балансування”.

Компанія Авенстон входить в топ-10 вітчизняних EPC-контракторів і надає послуги генерального підряду при будівництві промислових сонячних електростанцій. Ми займаємося проектуванням, постачанням обладнання, виконуємо будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи, а також надаємо послуги з супроводу експлуатації сервісного обслуговування комерційних сонячних електростанцій. Група компаній Авенстон побудувала десятки наземних і дахових сонячних електростанцій загальною потужністю понад 100 МВт, накопичивши великий досвід в даній сфері.

 

Етапи встановлення комерційних СЕС

Сьогодні все більше різноманітних компаній та бізнесів використовують чисті технології, зокрема сонячну енергію, щоб скористатися їх очевидними перевагами.
Дізнатися більше

Сонячна енергія: збереження коштів та планети

Сонячна енергетика стрімко перетворилася на фундаментальну частину глобального переходу до сталого розвитку та чистої енергетики і стає одним із найперспективніших рішень.
Дізнатися більше

Накопичення енергії для сонячної галузі

У всьому світі сонячна енергія є найнадійнішим відновлюваним джерелом енергії, а фотоелектрична генерація готова стати провідною технологією в постійному прагненні до кліматичної нейтральності.
Дізнатися більше

Сонячні інвертори для комерційних СЕС

Інвертори є важливою складовою будь-якої сонячної електростанції. Ці пристрої допомагають нам перетворювати потужність постійного струму, що генерується сонячними модулями, на більш зручну для використання електроенергію змінного струму.
Дізнатися більше