Що впливає на вартість сонячних енергосистем?

Існує багато факторів, які впливають на ціну, яку монтажник сонячних батарей пропонує інвестору фотоелектричної системи. Системи сонячної енергії є унікальним продуктом: ціна, яку ви платите, сильно залежить від ситуації та факторів, повʼязаних із конкретним використанням електроенергії (загальна потужність, графік споживання, тощо). Ось деякі з головних факторів, про які слід памʼятати, які можуть впливати і впливають на вартість систем сонячної енергії:

  • Розмір системи: чим більша ваша сонячна фотоелектрична система, тим дорожчою вона буде. Важливо зазначити, що середня ціна за одиницю сонячної енергії зменшується зі збільшенням розміру системи.
  • Тип фотоелектричної системи: мережеві, автономні та резервні системи сонячної енергії значно відрізнятимуться за ціною. Найдорожчими є системи з акумуляторами для зберігання енергії, тоді як мережеві рішення для власного споживання дешевші та відчутно мають менший період окупності.
  • Розташування: ціна також може відрізнятися залежно від регіону, що є результатом додаткових логістичних витрат.
  • Бренд і якість сонячної панелі: як і будь-який продукт або прилад, сонячні модулі бувають різної якості, яка може сильно залежати від марки.
  • Тип фотоелектричної панелі: конструкція сонячних модулів, які ви встановлюєте (як правило, монокристалічні, полікристалічні або тонкоплівкові) безпосередньо впливає на загальну якість усієї системи. Вища якість дорівнює вищим цінам.
  • Характеристики даху або ділянки: вартість встановлення сонячних панелей залежить не лише від обладнання. Підрядник також стягуватиме плату за складність монтажу, тому наявність складного висотного даху може збільшити вартість вашої системи. Наприклад, вартість монтажу конструкцій може відрізнятися в 3-4 рази при установці на скатному даху або на землі.
  • Оплата праці: усі постачальники сонячних батарей мають різні ставки за оплату праці. Ви можете заплатити більше за авторитетну та досвідчену компанію з кращими відгуками та коротшим графіком встановлення. Але часто воно того варте.
  • Дозволи та підключення: оплата дозволів і плата за підключення до мережі трохи додати до вашої загальної ціни установки сонячної енергії.

Найбільш очевидним і впливовим фактором у ціні, яку ви платите за установку сонячної панелі, є розмір системи, яку ви отримуєте. Це досить просто: більша PV система з більшою кількістю панелей коштуватиме більше грошей, ніж система з меншою кількістю панелей (і меншим енергоспоживанням). Однак система з більшою потужністю зазвичай має нижчу середню ціну за ват. Це як купівля їжі гуртом – загальна ціна вища, але ціна за одиницю нижча.

Памʼятайте, хоча більші сонячні енергетичні системи можуть коштувати дорожче, вони, швидше за все, заощадять вам більше грошей в довгостроковій перспективі. Якщо ви встановите більшу систему сонячної енергії, яка покриває все ваше споживання електроенергії, вам, можливо, доведеться заплатити більше відразу, але ви скоротите значні щомісячні витрати – ваш рахунок за комунальні послуги – і, як наслідок, заощадите більше грошей.

Позики на сонячні батареї з низькими відсотками стають все більш поширеними, що спрощує придбання системи сонячних панелей, яка може повністю компенсувати ваш рахунок за електроенергію та максимізувати вашу економію сонячної енергії.

Ми хотіли б навести деякі цифри та факти для ваших роздумів. Зараз капіталовкладення в будівництво мережевих комерційних сонячних електростанцій становлять приблизно 500 доларів США за 1 кВт. Окупність таких проектів знаходиться на рівні 3-4 років, а термін експлуатації – не менше 30 років. В результаті собівартість виробництва «сонячної» електроенергії становить близько 1 грн за кВт-год. В Україні лише за перше півріччя 2023 року в умовах війни з росією збудували десятки мегават дахових електростанцій. Ще десятки мегават знаходяться на стадії проектування.

Авенстон будує комерційні сонячні електростанції вже більше 10 років. Ми пропонуємо повний цикл реалізації проектів сонячної енергетики: консалтинг, розробка, проектування, будівництво, сервіс. Понад 100 МВт сонячних електростанцій було встановлено в усіх куточках України компанією Авенстон. Вас цікавлять проекти сонячної енергетики? Звертайтеся в нашу компанію!

 

Нові технології у виробництві фотоелектричних батарей

За останні кілька років технології виробництва фотоелектричних модулів досить сильно змінилися. Тож наразі ми маємо складний ринок, наповнений продукцією з різними параметрами та властивостями. Ми підготували корисний матеріал, який допоможе потенційним інвесторам не зробити помилок.
Дізнатися більше

Сонячне прогнозування в Україні

Погодні системи значно впливають на доступність сонячної радіації. Це означає, що змінюється вихідна потужність сонячної електростанції та кількість виробленої електроенергії протягом дня. Оскільки Україна постачає все більше електрики від сонця у свою національну мережу, все важливішими стають сонячні прогнози.
Дізнатися більше

Чи можливий повний перехід України на ВДЕ?

Триває жвава глобальна дискусія про збереження балансу між викопним паливом і ядерною енергією, з одного боку, і відновлюваними джерелами, такими як гідроенергія, сонячна енергія, енергія вітру, геотермальна енергія й енергія біомаси, з іншого.
Дізнатися більше

«Зелений» тариф як заміна валютного депозиту

Генеральний директор компанії Авенстон Дмитро Лукомський дав ґрунтовні поради щодо розвитку "сонячного" бізнесу в Україні
Дізнатися більше