Інвестуйте і торгуйте в Україні

Не секрет, що зараз Україна переживає непрості часи, але наша країна і її економіка мають великі можливості для місцевих і іноземних інвесторів. Особливо в таких областях, як виробництво енергії. Ми вважаємо, що відновлювані джерела енергії і фотоелектричний сектор є дуже перспективними галузями, куди багато компаній можуть розширити власний бізнес, будучи постачальниками обладнання або технологій чи навіть інвесторами в проекти сонячних електростанцій.

До кінця 2016 року сумарна встановлена потужність відновлюваних джерел енергії в Україні становила приблизно 1,1 ГВт, і ще близько 500 МВт залишилося в Криму. На материковій частині України потужності всіх відновлюваних джерел енергії, що вже введені в експлуатацію, розподіляються за типами приблизно наступним чином:

 • Сонячна енергія – близько 530 МВт;
 • Вітер – близько 440 МВт;
 • Малі гідроелектростанції – близько 90 МВт;
 • Біогаз з біомасою – близько 60 МВт.

У 2016 році найбільша кількість нових об’єктів була побудована серед сонячних електростанцій – це було майже 100 МВт. Є кілька основних причин, чому українська фотоелектрична промисловість дуже приваблива з точки зору інвестицій:

 1. Спеціальна урядова програма, метою якої є збільшення частки відновлюваних джерел енергії в загальному енергетичному балансі України. Ця частка має досягти не менше 11% до 2020 року і 21% до 2035 року. Однак на початку 2017 року нинішні потужності відновлюваної енергетики все ще критично низькі – всього 1,26% від загального споживання електроенергії.
 2. Уряд України гарантує, що весь обсяг електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, буде оплачуватися за зеленим тарифом. Електроенергія купується на оптовому ринку електроенергії Державним підприємством «Енергоринок».
 3. Зелені тарифи дійсні до 1 січня 2030 року і встановлюються в євро для зниження ризиків інвесторів: для наземних сонячних електростанцій тариф становить 15 євроцентів за кВт-годину, а для сонячних батарей, встановлених на даху, – 16 євроцентів.
 4. Кліматичні умови та рівень інсоляції в Україні сприятливі для реалізації сонячних енергетичних проектів. При нинішньому рівні ефективності технологій і обладнанні, середньорічний коефіцієнт генерації становить близько 1300 кВт-год на 1 кВт сонячних панелей для південних регіонів України.

В результаті, сонячний ринок в нашій країні зростає і є одним з найбільш привабливих PV ринків у Східній Європі. Наш поточний прогноз для галузі сонячної енергетики наступний:

 • У 2017 році ми побачимо швидке зростання кількості і потужності нових установок.
 • У 2018 і 2019 роках триватиме стабільне зростання.
 • Повільне зниження нових потужностей можливо в період після 2020 року.

В якості девелопера проектів та EPC-підрядника, ми активно працюємо з багатьма іноземними компаніями, які бачать, що українська сонячна промисловість не тільки приваблива, але і має деякі проблеми. Не приймаючи до уваги добре відомі ризики, ми можемо виділити наступні фактори, які необхідно знати про український ринок сонячної енергії:

 1. Перш за все, є деякі труднощі з правильним прогнозуванням термінів і вартості одержання дозволів на землю. Це була головна причина, по якій Авенстон почав власну розробку сонячних проектів. Набагато простіше залучити інвесторів до проекту, коли вже підписаний договір про оренду землі і всі земельні питання є прозорими.
 2. Другий пункт – труднощі, пов’язані з приєднанням до мереж обленерго. Енергопередавальні організації мають деякі технічні обмеження щодо підключення. Зазвичай дуже складно знайти ділянки землі з адекватною вартістю майбутнього підключення до мережі.
 3. Дуже часто іноземні інвестори переймаються тим, що PPA (договір про покупку електроенергії) підписується в Україні тільки для вже побудованих сонячних електростанцій після завершення етапу будівництва. Але потрібно пам’ятати –  український уряд гарантує, що весь обсяг електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, буде куплений.

У будь-якому випадку, реальний практичний досвід Авенстон показує, що всі ці проблеми можуть бути вирішені. І це підтверджується великою кількістю фотоелектричних станцій, які були побудовані і успішно експлуатуються в Україні протягом останніх 7 років. Незважаючи на всі ризики, ми бачимо, що інтерес до таких проектів з року в рік тільки збільшується. Якщо ви зацікавлені в отриманні більш докладної інформації про український ринок сонячної енергії, ми можемо надати вам додаткові дані і відповісти на ваші запитання. Просто зв’яжіться з нами.

Сонячні електростанції – це одна з ключових та багаторазово підтверджених на практиці компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо всі необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від етапу девелопменту або передпроєктних вишукувань і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. Всі етапи реалізації подібних проєктів виконуються нами самостійно або із залученням ретельно відібраних партнерів. В останньому випадку, всі ключові процеси управляються і контролюються штатними менеджерами проєктів Авенстон. В переліку наших сонячних проєктів є велика кількість спроєктованих і побудованих промислових сонячних електростанцій, комерційних сонячних електростанцій та домашніх сонячних електростанцій. Якщо у вас є плани по будівництву власної сонячної електростанції будь-якого типу і розміру, будь ласка, звертайтеся в компанію Авенстон. Ми з великим задоволенням допоможемо вам реалізувати ваш проєкт найоптимальнішим чином.