Сонячні фотоелектричні перетворювачі з пасивованим емітером і тильним контактом, відомі як сонячні елементи PERC (the Passivated Emitter and Rear Cell), сьогодні стають все більш поширеними компонентами для виготовлення сонячних панелей. Такі сонячні елементи є модифікацією звичайної конструкції, яка забезпечує генерацію більшої кількості енергії, ніж за допомогою більш традиційних сонячних панелей. Технологія РERC була розроблена в 1980 році в Австралії групою вчених під керівництвом директора Австралійського центру передової фотогальваніки при UNSW (Університет Нового Південного Уельсу) професора Мартіна Гріна, проте активно застосовуватись у комерційних масштабах почала лише кілька років тому.
Сонячні елементи PERC мають додатковий шар оксиду на задній стороні елемента, що дозволяє частині сонячного випромінення ефективніше відбиватися назад у сонячний фотоперетворювач, надаючи йому ще одну можливість перетворитися на електроенергію. Також цей шар зменшує рекомбінацію електронів, яка блокує вільне переміщення електронів у напівпровіднику. У PERC фотоперетворювачах електрони, що генеруються біля заднього контакту, можуть вільно рухатися до емітера і збільшувати струм, що генерується. І нарешті додатковий діелектрично пасивований шар відбиває світло з довжиною хвилі понад 1180 нм за межі сонячного елемента. У звичайному елементі ця частина сонячного світла призводить до нагрівання елемента, що негативно впливає на ефективність.
Окрім технології PERC, є інші технології, які підвищують сумарну ефективність сонячних модулів, а саме PERT (Passived Emitter Rear Totally Diffused) та PERL (Passived Emitter Rear Locally Diffused), які, на нашу думку, незабаром будуть набувати зростаючого значення.
Технологія PERC збільшує ККД сонячного елемента за рахунок додаткового перетворення довгохвильового спектра світла. Такого випромінювання зазвичай більше вранці та ввечері (коли сонячне світло проходить через атмосферу під великим кутом) або під час хмарної погоди. У цей час короткохвильове світло поглинається атмосферою, а довгохвильове досягає поверхні Землі. Тому основна причина, чому PERC генерує більше енергії, – це відображення частини світла від діелектричного шару в задній частині сонячного елемента. Це веде до корисного використання додаткової порції червоного світла, особливо вранці, увечері та у хмарну погоду.
Серед основних переваг PERC-модулів є такі:
Оскільки нова технологія є модифікацією звичайних сонячні елементів, то PERC можна виготовити з використанням того ж обладнання. Це полегшує виробникам зміну та виробництво більш ефективних елементів. Перспективи PERC-модулів здаються багатообіцяючими, а сучасний рівень науково-технічного прогресу дає змогу поставити виробництво таких сонячних панелей на конвеєр. Сьогодні багато визнаних брендів-виробників сонячних панелей вже впровадили PERC технологію у виробництво. У тому числі Canadian Solar, LG, REC Solar, Winaico, Trina Solar, Jinko Solar, Solar World та інші.