Наземна сонячна електростанція “Парники”

Наземна сонячна фотоелектрична станція “Парники” побудована в 2012-2013 роках в Ямпільському районі Вінницької області. Сонячна електростанція розміщується на земельній ділянці площею 3,1 га. Загальна потужність електростанції становить 1417 кВт. Розрахункова річна генерація становить 1 600 МВт*год електроенергії. Даний об’єкт побудований з метою виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її продажем в мережу за «зеленим» тарифом.

“Парники” спроектована з застосуванням стрінгових інверторів SMA, які розміщуються на опорних конструкціях. До кожного інвертору підключено по 76 фотоелектричних модулів. Інвертори встановлені під сонячними батареями таким чином, щоб вони були захищені від прямих сонячних променів і від впливу опадів. Силові щити розміщені на опорних конструкціях по два біля кожного інвертора (з одним і трьома виходами). Силові щити захищені від прямих сонячних променів і опадів.

При будівництві сонячної електростанції «Парники» було використано наступне обладнання:

  • Полікристалічні  сонячні панелі YINGLI SOLAR YL 235 P-29b потужністю 235 кВт — 6030 шт.
  • Інвертори мережеві On-grid SМА ST17000TL — 80 шт.
  • Комплект металоконструкцій для наземного монтажу сонячних панелей — 159 шт.
  • КТП 0,4/10 – 630 кВА — 1 шт., КТП 0,4/10 – 400 кВА — 2 шт.
  • Щити електротехнічні ШР — 12 шт., щит освітлення для власних потреб — 1 шт.
  • Система моніторингу та контролю сонячної електростанції SUNNY Webbox

Система управління та моніторингу фотоелектричної станції (ФЕС) призначена для встановлення режимів роботи, моніторингу та контролю її стану, з можливістю централізовано змінювати параметри роботи, як станції в цілому, так і кожного інвертора окремо.

Система управління та моніторингу складається з таких елементів:

  1. Інвертори (Sunny Tripower 17000TL) призначені для перетворення постійного струму фотоелектричного модуля в змінний струм і подачі його в мережу. Кожен інвертор має власну систему управління з можливістю віддалено зчитувати і задавати основні параметри інвертора. Таким чином, особливістю системи управління та моніторингу є фактична автономність кожного інвертора з централізованим управлінням, моніторингом та контролем. Кліматичне виконання інверторів — IP65/IP54, головний інтерфейс зв’язку — bluetooth, опціонально — RS485.
  2. Система моніторингу — SUNNY Webbox, призначена для створення мережі управління, налагодження параметрів роботи інверторів, відображення даних роботи сонячної електростанції в реальному часі і передачі отриманих даних на веб-сервіс SunnyPortal.  SUNNY Webbox також виконує функцію мережевого концентратора, об’єднуючи до 50 пристроїв з інтерфейсом bluetooth для інтеграції в систему управління. Кліматичне виконання — IP20. Має власний комп’ютерний інтерфейс для підключення до мережі. Комплектується зовнішнім блоком живлення від однофазної мережі змінного струму 220 В 50 Гц.
  3. Мережевий комутатор (Switch) призначений для управління Ethernet, прилад необхідний для функціонування системи моніторингу. Кліматичне виконання — IP20. Інтерфейс зв’язку — Ethernet. Живиться від однофазної мережі змінного струму 220 В 50 Гц безпосередньо, або через зовнішній блок живлення.
  4. Метеостанція (SMA Sunny SensorBox) призначена для вимірювання основних параметрів навколишнього середовища, а саме: освітленості, температури навколишнього середовища, температури фотоелектричного модуля і швидкості вітру. Отримані дані передаються на термінал управління станції (або віддаленого терміналу), для подальшого аналізу. Кліматичне виконання — IP65. Інтерфейс зв’язку — RS485. Дозволяє підключати до 5 метеостанцій.
  5. Інформаційне табло (SMA Sunny Matrix) призначене для відображення основних параметрів ФЕС, і використовується для демонстрації її можливостей. Має власний комп’ютерний інтерфейс для програмування зображень і текстових даних, які будуть відображатися, зокрема параметри видобутку електроенергії, умов навколишнього середовища, даних про власника ФЕС. Отримує дані безпосередньо з трансляторів шини (до 50 трансляторів, до 2500 інверторів). Кліматичне виконання — IP54. Інтерфейс зв’язку — Ethernet. Живиться від однофазної мережі змінного струму 220 В 50 Гц.
  6. Персональний комп’ютер або сервер з встановленим програмним забезпеченням (ПЗ) SMA: OPCserver / OPCclient, FlashViewer. Для віддаленого моніторингу використовується персональний комп’ютер або ноутбук з програмним забезпеченням FlashViewer або OPCclient, при цьому можлива організація віддаленого управління ФЕС. Додатковий віддалений моніторинг здійснюється також за допомогою веб-сервісу SunnyPortal. Для доступу до власних інтерфейсів трансляторів шини, модуля розширення параметрів, мережевого комутатора та інформаційного табло використовується інтернет-браузери.

Сонячна електростанція була спроектована і введена вітчизняною компанією Рентехно, яка виступила в проекті в якості ЕРС-підрядника. Фахівці нашої компанії виконали розробку проекту технологічної частини фотоелектричної станції.

Деталі проекту:

  • Статус – введена в експлуатацію
  • Потужність – 1,417 МВт
  • Площа ФЕС – 3,1 га
  • Тип модулів – мульті-Si
  • Тип опор – фіксовані

Перелік послуг:

  • 3D-моделювання затемнень,
  • Моделювання вироблення електроенергії в PVSIST
  • Розробка проекту опорних металоконструкцій,
  • Поставка обладнання та матеріалів,
  • Навчання підрядників з монтажу обладнання,
  • Шеф-монтаж і пусконалагоджувальні роботи

Наземні сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій компанії Авенстон. Ми надаємо всі необхідні послуги, починаючи від супроводу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих сонячних електростанцій. Всі основні етапи проєктування і будівництва СЕС виконуються нами самостійно або із залученням перевірених субпідрядників. У нашому портфоліо – велика кількість побудованих сонячних електростанцій різних типів та різної потужності.