Домашні сонячні електростанції

З урахуванням активного розвитку ринку сонячної енергетики України протягом останніх років, багато власників заміської нерухомості замислюються про те, щоб купити домашню сонячну електростанцію. Наявність власної сонячної електростанції дозволяє отримати велику кількість переваг і вигод. У компанію Авенстон постійно надходить велика кількість запитів на монтаж під ключ домашньої сонячної електростанції. І працюючи з такими проектами, ми в першу чергу цікавимося, який саме вид фотоелектричної станції цікавить нашого клієнта.

Домашні сонячні електростанції за способом встановлення сонячних батарей поділяються на дахові, фасадні та наземні. А за способом взаємодії з традиційними електричними мережами такі сонячні електростанції можуть бути мережевими, автономними, гібридними і резервними. Найбільш популярним видом в даний час є мережеві домашні сонячні електростанції потужністю до 30 кВт, які працюють за “зеленим” тарифом. Саме такі сонячні електростанції дозволяють не тільки економити на рахунках за електроенергію, але ще і заробляти за рахунок продажу надлишків “сонячної” електроенергії державі.

Зазвичай будь-яка сонячна фотоелектрична система складається з сонячних модулів і інвертора, який перетворює постійний струм (DC), що виробляється сонячними батареями, в змінний струм (AC). У сонячних електростанцій багато переваг: їх ефективність, безшумна робота, відсутність необхідності в складному технічному обслуговуванні і екологічність. Використовуючи відновлювані джерела енергії, ви інвестуєте в збереження чистоти світу і вносите свій вклад в його збереження для майбутніх поколінь.

Мережеві сонячні електростанції для дому під “зелений” тариф

В даний час Закон України зобов’язує енергопостачальні компанії (наприклад, Обленерго) викуповувати за спеціальним «зеленим» тарифом всю надлишкову електроенергію, вироблену даховими або фасадними домашніми сонячними електростанціями потужністю до 30 кВт. При цьому приватним особам – власникам домогосподарств не потрібно отримувати ліцензію виробника електроенергії, а сама процедура введення сонячної електростанції в роботу сильно спрощена в порівнянні з їх комерційними аналогами.

Основні етапи реалізації проекту будівництва домашньої сонячної електростанції під “зелений” тариф включають в себе:

 • Збір вихідних даних для розрахунку і проектування сонячної електростанції (поточна електрична потужність підключення, точна адреса об’єкта, технічні параметри даху або іншого місця розміщення сонячних батарейб тощо);
 • Узгодження технічного рішення і переліку основного обладнання (в першу чергу – це сонячні батареї і сонячний інвертор);
 • Розробка робочого проекту сонячної електростанції, включаючи пояснювальну записку, схему електричну принципову, розрахунок механічних навантажень і опорних конструкцій;
 • Постачання повного комплекту обладнання і матеріалів (сонячні модулі, інвертор, металоконструкції, кабель, інше);
 • Будівельні та електромонтажні роботи;
 • Перевірка працездатності всіх елементів і пусконалагоджувальні роботи по сонячної електростанції.

Для завершення оформлення сонячної електростанції та укладення Договору купівлі-продажу електричної енергії необхідно підготувати наступні документи:

 • Однолінійну схему підключення домашньої сонячної електростанції.
 • Технічні паспорти на комплектуючі та електрогенеруюче обладнання.
 • Виписку з банку про відкриття поточного рахунку для проведення безготівкових розрахунків.
 • Копію паспорту власника сонячної електростанції.
 • Копію поточного договору про користування електричною енергією.
Принципова схема домашньої мережевої сонячної електростанції, що використовується для передачі виробленої електроэнергії у зовнішню мережу
Принципова схема домашньої мережевої сонячної електростанції, що використовується для передачі виробленої електроэнергії у зовнішню мережу

Послуги Авенстон по будівництву домашніх сонячних електростанцій

Ціна домашньої сонячної електростанції залежить від її потужності, типу обладнання, а також переліку послуг, які необхідні замовнику. У вартості домашніх сонячних електростанцій є як постійні витрати, які не залежать від розміру об’єкта, так і змінна складова, яка зазвичай прямо пропорційна потужності сонячних батарей. В результаті питома вартість за 1 кВт встановленої потужності буде вище для домашньої сонячної електростанції 10 кВт в порівнянні з ціною домашньої сонячної електростанції 30 кВт. Щоб уникнути додаткових витрат при будівництві вашої фотоелектричної системи, ми рекомендуємо замовляти усі послуги в одному місці.

Авенстон пропонує повний перелік робот, послуг, обладнання та матеріалів, необхідний для будівництва вашої приватної сонячної електростанції “під ключ”:

 • Розробка проєктної документації на мережеву сонячну електростанцію.
 • Постачання повного комплекту обладнання (сонячні батареї, сонячний інвертор, кабелі, лічильник обліку електроенергії і т.д.).
 • Підготовчі, будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи.
 • Взаємодія з Обленерго щодо усіх питаннь для оформлення та підключення сонячної електростанції.
 • Введення сонячної електростанції в експлуатацію.
 • Допомога щодо підписання Угоди про купівлю-продаж електроенергії.

Фахівці Авенстон мають великий практичний досвід будівництва домашніх сонячних електростанцій. Ми монтували сонячні батареї для приватних домогосподарств як для продажу виробленої електроенергії за “зеленим” тарифом, так і для власного споживання. Проектування приватних сонячних електростанцій будь-яких типів базується на нашому багаторічному досвіді будівництва та сервісного обслуговування.

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас