Наземна сонячна електростанція “Скадовск”

Наземна сонячна електростанція побудована в 2012 році в Скадовському районі Херсонської області. Електростанція займає площу 20 га, а загальна потужність встановлених фотоелектричних модулів становить 9,806 МВт.

Даний об’єкт побудований з метою виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її продажем в мережу за «зеленим» тарифом. Електростанція спроектована з застосуванням центральних інверторів AEG, а також полікристалічних кремнієвих модулів. Розрахункова генерація сонячної електростанції за рік становить 10,934 млн. кВт-г. електроенергії, якою користуватимуться 3000 домашніх господарств Херсонщини.

Херсонська електростанція, яка розташована в Скадовському районі біля села Лазурне на солончаках — є першою станцією з виробництва сонячної електроенергії в південному регіоні України. Місце розташування сонячної електростанції обрано не випадково — на березі солоного озера Устричне досить велика територія, яка непридатна для сільськогосподарських робіт, а от для будівництва промислового об’єкту підходить ідеально. Сонячна погода у Херсоні також є важливим критерієм при виборі місця локації станції ТОВ «Соларенерго».

При будівництві сонячної електростанції було використане таке обладнання:

 • Полікристалічні сонячні панелі потужністю 250 Вт — 39 224 шт.
 • Інвертори мережеві On-grid AEG Protect PV.880 PV Central Inverter —12 шт.
 • Комплект кріплення для наземного монтажу сонячних панелей — 892 шт.
 • КТІП 1600 кВт — 6 шт., КРПЗ — 1 шт.
 • Суматори постійного струму — 112 шт.
 • Панель моніторингу та контролю за сонячною електростанцією PV.Log виробництва AEG, з програмним забезпеченням PV Guard, що входить до комплекту поставки КТІП.

Завдяки правильній комутації системи моніторингу можливо підключитися до мережі Інтернет і своєчасно отримувати необхідні дані роботи сонячної електростанції. Особливості системи моніторингу: 1) PV Guard – це програмне забезпечення, яке дозволяє дистанційно керувати системою; 2) Можливість виконувати індивідуальні налаштування системи контролю; 3) Визначення та аналіз дефектів фотоелектричної станції; 4) Модульний і гнучкий дизайн системи дозволяє просту інтеграцію і розширення системи при роботі з інверторами AEG; 5) Швидкий і легкий спосіб відстеження сонячних електростанцій за місцем розташування, статусу і розміром; 6) Можливість аналізу електричних та екологічних характеристик (показує кількість CO2, яке надійшло б в атмосферу при виробництві тепловими електростанціями такого ж обсягу електроенергії); 7) Можливість аналізу максимальної продуктивності, подій, повідомлень та інших факторів. Ця можливість дозволяє всебічно оцінити сонячну електростанцію і порівняти різні станції, в тому числі порівняти обладнання, підвищити експлуатаційний ресурс; 8) Створення користувацьких звітів та їх експорт Excel або PDF.

У даному проекті компанія Рентехно виступила в якості технічного консультанта, підготувавши бізнес-план і розробивши техніко-економічне обґрунтування проекту будівництва сонячної електростанції.

Деталі проекту:

 • Статус – введена в експлуатацію
 • Потужність – 9,806 МВт
 • Площа ФЕС – 20,0 га
 • Тип модулів – c-Si
 • Тип опор – фіксовані

Перелік послуг:

 • Технічний та технологічний консалтинг;
 • Рекомендації щодо вибору основного обладнання;
 • Моделювання вироблення електроенергії в PVSYST;
 • Розробка бюджету проекту;
 • Підготовка детального бізнес-плану сонячної електростанції;
 • Розробка фінансової моделі та залучення фінансового інвестора;
 • Розробка проектної документації стадії «ТЕО».

Сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. Всі основні етапи реалізації подібних проєктів виконуються нами самостійно або із залученням партнерів. В останньому випадку, всі ключові процеси управляються і ретельно контролюються штатними менеджерами проєктів Авенстон. У нашому портфоліо – велика кількість спроєктованих і побудованих промислових сонячних електростанцій, домашніх сонячних електростанцій, а також проєкти в суміжних сферах.

Геотермальні електростанції: переваги та недоліки

Деякі дослідники вважають, що геотермальна енергія зрештою буде складати близько 1/6 від світового енергопостачання, інші ж, навпаки, дають їй мінімальний шанс на подальше існування... Чи інвестувати в будівництво геотермальної електростанції – вибір за вами.
Дізнатися більше

Експертна думка Дмитра Лукомського у підкасті Energy Club

Якою буде трансформація сонячної енергетики в Україні найближчі 5 років? Як впливатимуть світові тренди на розвиток вітчизняної галузі? Чого очікувати від ринку ВДЕ вже зараз? СЕО АВЕНСТОН Дмитро Лукомський, авторитетний експерт галузі сонячної енергетики України, відповідає на низку питань у подкасті Energy News.
Дізнатися більше

Електробум. Сонячні заправки та «зелений» бізнес

Зменшення вартості EV-батарей та ESS призведе до зниження ціни електрокарів, а наявність мережі зарядних станцій з ESS та PV-модулями допоможе розв’язати проблему небалансів генерації на всіх рівнях та «озеленити» використання електромобілів.
Дізнатися більше

Що очікує сонячну енергетику у 2019 році?

За даними аналізу попередніх звітів за результатами 2018 року сонячна енергетика найкращим чином проявила себе серед усіх різновидів ВДЕ, заклавши потенціал розвитку і на поточний рік.
Дізнатися більше