Наземна сонячна електростанція “Скадовск”

Наземна сонячна електростанція побудована в 2012 році в Скадовському районі Херсонської області. Електростанція займає площу 20 га, а загальна потужність встановлених фотоелектричних модулів становить 9,806 МВт.

Даний об’єкт побудований з метою виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її продажем в мережу за «зеленим» тарифом. Електростанція спроектована з застосуванням центральних інверторів AEG, а також полікристалічних кремнієвих модулів. Розрахункова генерація сонячної електростанції за рік становить 10,934 млн. кВт-г електроенергії, якою користуватимуться 3000 домашніх господарств Херсонщини.

Херсонська електростанція, яка розташована в Скадовському районі біля села Лазурне на солончаках — є першою станцією з виробництва сонячної електроенергії в південному регіоні України. Місце розташування сонячної електростанції обрано не випадково — на березі солоного озера Устричне досить велика територія, яка непридатна для сільськогосподарських робіт, а от для будівництва промислового об’єкту підходить ідеально. Сонячна погода у Херсоні також є важливим критерієм при виборі місця локації станції ТОВ «Соларенерго».

При будівництві сонячної електростанції було використане таке обладнання:

 • Полікристалічні сонячні панелі потужністю 250 Вт — 39 224 шт.
 • Інвертори мережеві On-grid AEG Protect PV.880 PV Central Inverter —12 шт.
 • Комплект кріплення для наземного монтажу сонячних панелей — 892 шт.
 • КТІП 1600 кВт — 6 шт., КРПЗ — 1 шт.
 • Суматори постійного струму — 112 шт.
 • Панель моніторингу та контролю за сонячною електростанцією PV.Log виробництва AEG, з програмним забезпеченням PV Guard, що входить до комплекту поставки КТІП.

Завдяки правильній комутації системи моніторингу можливо підключитися до мережі Інтернет і своєчасно отримувати необхідні дані роботи сонячної електростанції. Особливості системи моніторингу: 1) PV Guard – це програмне забезпечення, яке дозволяє дистанційно керувати системою; 2) Можливість виконувати індивідуальні налаштування системи контролю; 3) Визначення та аналіз дефектів фотоелектричної станції; 4) Модульний і гнучкий дизайн системи дозволяє просту інтеграцію і розширення системи при роботі з інверторами AEG; 5) Швидкий і легкий спосіб відстеження сонячних електростанцій за місцем розташування, статусу і розміром; 6) Можливість аналізу електричних та екологічних характеристик (показує кількість CO2, яке надійшло б в атмосферу при виробництві тепловими електростанціями такого ж обсягу електроенергії); 7) Можливість аналізу максимальної продуктивності, подій, повідомлень та інших факторів. Ця можливість дозволяє всебічно оцінити сонячну електростанцію і порівняти різні станції, в тому числі порівняти обладнання, підвищити експлуатаційний ресурс; 8) Створення користувацьких звітів та їх експорт Excel або PDF.

У даному проекті компанія Рентехно виступила в якості технічного консультанта, підготувавши бізнес-план і розробивши техніко-економічне обґрунтування проекту будівництва сонячної електростанції.

Деталі проекту:

 • Статус – введена в експлуатацію
 • Потужність – 9,806 МВт
 • Площа ФЕС – 20,0 га
 • Тип модулів – c-Si
 • Тип опор – фіксовані

Перелік послуг:

 • Технічний та технологічний консалтинг;
 • Рекомендації щодо вибору основного обладнання;
 • Моделювання вироблення електроенергії в PVSYST;
 • Розробка бюджету проекту;
 • Підготовка детального бізнес-плану сонячної електростанції;
 • Розробка фінансової моделі та залучення фінансового інвестора;
 • Розробка проектної документації стадії «ТЕО».

Промислові сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. У нашому портфоліо – велика кількість промислових сонячних електростанцій.

 

Ключові напрямки діяльності Авенстон

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для роботи по "зеленому" тарифу або продажу електроенергії через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проект, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Комерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Плавучі сонячні електростанції

Ми пропонуємо всі необхідні послуги та інноваційні рішення для впровадження плавучих сонячних електростанцій (FPV) в Європі та на Близькому Сході. Технічні консультації, проектування та послуги EPC під ключ.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Девелопмент, проєктування, будівництво та введення в експлуатацію.
Дізнатися більше

Інженерні системи та мережі

Зовнішнє та внутрішнє електропостачання; освітлення і відеоспостереження; опалення, вентиляція і кондиціонування. Проектування, монтажні та пусконалагоджувальні роботи будь-якої складності. Супровід проектів та впровадження рішень "під ключ".
Дізнатися більше

Системи резервного живлення та ДБЖ

Надаємо послуги з встановлення сучасних джерел безперервного та резервного живлення для комерційних підприємств. Проєктування, встановлення і сервіс ДБЖ малої та середньої потужності. Резервні системи електропостачання.
Дізнатися більше

Обладнання для сонячних електростанцій

Авенстон має багаторічний досвід у постачанні обладнання і матеріалів на будівельні майданчики проєктів ВДЕ. Вартість обладнання та вибір оптимального графіка доставки можуть бути ефективно оптимізовані фахівцями нашої компанії.
Дізнатися більше

Експлуатація і сервіс

Подовжуємо термін служби об'єктів ВДЕ, збільшуємо їхню прибутковість, оптимізуємо продуктивність та експлуатаційну доступність, знижуємо операційні витрати. Планове та позапланове технічне обслуговування, гарантія, сервіс.
Дізнатися більше