Трифазна наземно-дахова сонячна електростанція (фотоелектрична станція) для резервного використання «Шато-15» побудована у другій половині 2014 року у Кіровоградській області. Загальна потужність фотоелектричних модулів (сонячних батарей), що встановлені на даху будинку, складає 5 кВт. Ще 10 кВт сонячних панелей змонтовані на двох рухливих двовісних трекерних конструкціях. Загальна площа фотоелектричної станції (ФЕС) 120 кв.м. Розрахункова річна генерація сонячної електростанції складає 20 МВт*г.
Дахова сонячна електростанція забезпечує автономне електропостачання приватного будинку завдяки сонячної енергії. Автономність системи забезпечується за рахунок блоку акумуляторних батарей та інтелектуальної автоматичної системи управління всієї електромережі будинку. Сонячна електростанція спроектована з використанням гібридних інверторів, полікристалічних кремнієвих модулів (сонячних батарей) та акумуляторних батарей (АКБ). Сонячні панелі комутуються у 15 рядів (стрінгів) по 4 сонячні батареї. Ряди з 1 по 10 розміщуються на трекерах, а ряди 11-15 на даху будинку. Акумуляторний блок складається з 24 акумуляторів ємністю 200 А*г кожний.
Як працює резервна сонячна електростанція? Енергія, яка генерується сонячними панелями, накопичується в блоці акумуляторних батарей. Якщо за будь-яких причин відбувається відключення електрики, тоді електроенергія для будинку надходить із АКБ за рахунок інвертора, що перетворює постійний струм у змінний. Інвертори можуть забезпечити електропостачання споживачів у різних режимах: як у режимі повної автономії від загальної електромережі (електропостачання виконується за рахунок сонячних батарей), так і у змішаному режимі — у пропорціях 10% мережевої та 90% сонячної, тим самим значно скорочується споживання електроенергії від мережі.
При будівництві сонячної електростанції «Шато-15» було використане таке обладнання:
Серед наданих послуг: