Наземні сонячні електростанції середньої потужності

Комерційні ФЕС середньої потужності — це сонячні електростанції (СЕС) встановленою потужністю від 50 кВт до 1 МВт. Площа таких СЕС залежить від кількості сонячних модулів та коливається приблизно від 300 м2 до 1 га. Відносно невеликі розміри електростанції дають можливість домогтися оптимального розташування сонячних панелей відносно сторін світу. При виборі розміру СЕС важливо враховувати яку кількість електроенергії майбутній об’єкт повинен виробляти, щоб відповідати завданням проєкту. Авенстон надає всі послуги по проектуванню та будівництву сонячних електростанцій такого розміру.

Кому цікаво інвестувати у станції середнього розміру?

Однією з причин, що найчастіше зустрічаються для інвестицій в сонячні електростанції середнього розміру є бажання інвестора отримувати прибуток та окупати свої вкладення шляхом продажу електроенергії, яку вироблятиме його сонячна електростанція, державі за «зеленим тарифом».

Крім того, у будівництво комерційних СЕС середнього розміру все частіше інвестують власники промислових підприємств для забезпечення внутрішніх потреб та продажу надлишків електрики в мережу.

Має місце також будівництво резервних сонячних електростанцій з генеруючою потужністю достатньою, щоб покривати потреби в електриці при зниженні напруги у промисловій мережі.

Солнечные электростанции средней мощности

Мережеві наземні сонячні електростанції

Наземне розміщення комерційних сонячних електростанцій найчастіше використовується з метою будівництва достатньо продуктивної фотогальванічної системи та отримання прибутку від продажу виробленої електроенергії.

Енергосистема являє собою наземне встановлення всіх елементів СЕС (сонячні батареї, системи кріплення, інвертори, трансформатори та інше обладнання).

Переваги наземного розміщення сонячної електростанції:

  • Можливість отримати сонячну електростанцію необхідної потужності — це важливо при будівництві резервних сонячних електростанцій, коли потужність, що генерується, повинна повністю компенсувати зникання електрики з промислової мережі
  • Залучення земельних ділянок, які непридатні (або малопридатні) для сільськогосподарської діяльності
  • Можливість встановити сонячні панелі так, щоб забезпечити їм оптимальну орієнтацію відносно сторін світу

З одного боку, при такому способі розміщення обладнання сонячної електростанції термін реалізації проєкту в цілому дещо подовжується через необхідність узгоджувати всі формальні питання, пов’язані із земельною ділянкою. З іншого боку, безсумнівною перевагою наземних сонячних електростанцій є можливість встановлення більшої (у порівнянні з даховим варіантом) кількості сонячних батарей, іншими словами — можливість отримати більш потужну СЕС.

Типова схема мережевої cонячної електростанції середньої потужності
Типова схема мережевої cонячної електростанції середньої потужності

Окупність комерційних ФЕС середньої потужності

Терміни окупності вкладень залежать від ефективності підібраного обладнання, рівня інсоляції в регіоні та розташування панелей. Приблизний термін повернення інвестицій у наземну СЕС середнього розміру становить 3,5-4 роки.

Компанія АВЕНСТОН пропонує бізнесу та інвесторам свою допомогу в проведенні проєктування, а також виконанні будівельно-монтажних робіт та подальшого обслуговування наземних СЕС. Ми напрацювали величезний досвід у виконанні всіх етапів, починаючи з аудиту майбутнього проєкту та закінчуючи введенням в експлуатацію готової сонячної електростанції.

З прикладами вже введених в експлуатацію об’єктів середньої потужності можна ознайомитися в нашому портфоліо:

  • «Зоря»
  • «Відродження»
  • «Трак-Солар»
  • «Рассвєт»
  • «Sunflower-90»
  • «Рівнянська»
  • «Рівнянська-2»