Кабелі та конектори для сонячних електростанцій

При будівництві сонячних електростанцій під час монтажу обладнання дуже важливо використовувати якісні електротехнічні матеріали, такі як з’єднувальні кабелі, конектори та розгалужувачі. У разі зовнішнього прокладання кабельно-провідникова продукція піддається впливу екстремальних температур, вологи і прямих сонячних променів. При використанні комплектуючих, які не відповідають всім технічним вимогам, неякісний електричний контакт може привести до виходу з ладу сонячної електростанції в цілому.

Наша компанія комплектує свої об’єкти продукцією, що виготовлена за самими передовими технологіями і відповідає останнім вимогам якості, що підтверджується відповідними сертифікатами. Кабель для сонячних електростанцій не підтримує самозаймання, а тому не може виступати пожежонебезпечним фактором. Це обумовлено не тільки ізоляцією, що має стійкість до займання, а й відсутністю чутливості до короткого замикання. Термін експлуатації, незалежно від умов всередині будівлі або на вулиці, досягає 25 років.

Від якісної комплектації залежить основна робота і функціональність фотоелектричної системи. Якісні вироби забезпечують ефективність і надійність роботи електростанцій на відновлюваних джерелах енергії. При проектуванні необхідно звертати увагу на такі показники як: перетин кабелю в залежності від кількості і потужності сонячних батарей, максимального струму, довжини з’єднань, пікової потужності, температури, параметрів ізоляції і оболонки. Для організації монтажу сонячних електростанцій використовуються конектори, кабелі та інші вироби

Кабелі та конектори для сонячних електростанцій

У нас ви можете замовити будь-які види обладнання та комплектуючих для сонячних електростанцій, в тому числі — сонячний кабель та конектори для з’єднання сонячних модулів. Основна вимога до кабелів і роз’ємів (конекторів), що використовуються для комутації (з’єднання) окремих сонячних батарей – забезпечення мінімальних втрат при передачі виробленої в фотоелектричних панелях електроенергії до споживача. Зниження втрат на комутаційних вузлах і на кабелях (провідниках) – один із шляхів підвищення ефективності використання сонячної електростанції.

Конектори МС4: переваги та особливості

Щоб об’єднати кілька сонячних батарей з подальшою комутацією їх до інвертора використовуються спеціальні роз’єми – так звані конектори. Вимоги, яким повинен відповідати конектор (кабельний роз’єм):

  • стійкість корпусу до динамічних навантажень (стиск, згини і т.д.);
  • забезпечення міцного з’єднання конектора з кабелем, що підключається до нього;
  • абсолютний захист від проникнення всередину пилу і води;
  • стійкість до перенапруження – не нижче класу САТ III;
  • вогнестійкість – не менше 1 хвилини при напрузі не менше 6 кВт;
  • здатність витримувати максимально можливу кількість циклів комутація / роз’єднання;
  • стійкість ізоляційного матеріалу до негативного впливу ультрафіолету (найоптимальніший варіант – поліамід і схожі з ним за властивостями полімери).

Конектори МС4 являють собою єдиний стандарт, вони використовуються всіма виробниками, які виготовляють сонячні батареї, вони застосовуються як в потужних промислових сонячних електростанціях, так і в невеликих домашніх. Використання конекторів МС4 істотно полегшує процес монтажу сонячних батарей, при цьому забезпечуючи надійне і герметичне з’єднання. Спеціальна конструкція забезпечує не тільки повну герметичність, а й за рахунок встановленого всередині силіконового сальника, підходять для передачі струмів великого значення. Конектор МС4 підходить для кабелів перетином від 2 до 6 кв.мм, при цьому максимальне значення зовнішнього діаметра стискуваного кабелю становить 9 мм.

Сонячний кабель: як вибрати, вимоги та особливості

Зараз на ринку представлена велика кількість різних кабелів, які відрізняються матеріалом, з якого виготовлена струмопровідна жила, діаметром її перетину, а також типом ізоляції. Але при цьому можна сформулювати кілька загальних правил при виборі кабелю для сонячної електростанції:

  • Висока чистота металу, з якого виготовлена струмопровідна жила – алюміній або мідь. Якщо в жилі є домішки, перш за все – частинки заліза, в такому кабелі виникає ефект «намагнічування», що викликає додаткові втрати електроенергії при проходженні струму по жилі. Низькою якістю відрізняються кабелі «сірих» китайських виробників, що пропонують свою продукцію за цінами, суттєво нижчими за середні на ринку.
  • Рівень втрат електрики при проходженні через кабель не повинен перевищувати 3%. Такий рівень досягається, перш за все, правильним вибором перетину струмоведучої жили – щільність сили струму повинна бути не більше 0,12 мм 2 / А * м. Розрахувати необхідний перетин жили можна за простою формулою: силу струму помножити на довжину кабелю і помножити на значення максимально допустимої щільності струму. Звідси випливає висновок, що всі комутаційні з’єднання між фотоелектричними модулями необхідно влаштувати по найкоротшій відстані. Фахівці компанії Авенстон допоможуть не тільки розрахувати необхідний діаметр токоведучої жили, але й спроектують оптимальну розводку кабелів для сонячної електростанції.
  • Надійність і довговічність – оскільки середній термін служби сонячних батарей становить близько 25-30 років, то і комплектуючі, зокрема – сонячні кабелі та конектори повинні мати не менший термін експлуатації, бути стійкими до впливу атмосферних опадів, витримувати перепади температур і т.д. Для використання в сонячних електростанціях не слід вибирати кабель, в ізоляції якого міститься хлор – під впливом зовнішнього середовища ізоляційний шар досить швидко руйнується.

Пропонуючи нашим замовникам найпередовіші і сучасні технології в області сонячної енергетики, наша компанія презентує ретельно відібраний асортимент кабелів та інших комплектуючих, які необхідні для будівництва сонячних електростанцій і забезпечують їх високу продуктивність і надійність.

Кабель HIKRA® PLUS (EN50618)

Цей кабель призначений для використання в сонячних установках, відповідає стандарту IEC 60364-7-712 і підходить для застосування в / на обладнанні із захисною ізоляцією (клас захисту II). Сонячний кабель HIKRA®PLUS EN50618 з подвійною ізоляцією призначений для постійного використання на відкритому повітрі і в приміщенні, для безкоштовної рухомої, вільної підвіски і стаціонарної установки. Міцні матеріали не піддаються довгостроковим впливам природи і забезпечують максимальну якість і безпеку. У разі належного використання, очікуваний термін служби цього продукту складе не менше 25 років. Завдяки хорошій стійкості до атмосферних умов, кабель має специфічну водовідштовхувальну здатність і може бути укладений під землею.