Авенстон надає послуги генерального підряду в будівництві дахових сонячних електростанцій (СЕС). Ми виконуємо повний спектр робіт, включаючи проєктування та монтаж сонячних батарей на даху вашого підприємства, а також забезпечуємо подальший моніторинг та сервісне обслуговування фотоелектростанції. Ми накопичили значний досвід виконання проєктів різного типу — від малих комерційних СЕС до будівництва дахових СЕС промислового формату.
Компанія спеціалізується на будівництві сонячних електростанцій для бізнесу. Вже багато років ми працюємо у B2B форматі та реалізовуємо великі інвестиційно-будівельні проєкти. Крім того, за бажанням клієнта здійснюємо супровід всіх дозвільних та погоджувальних процедур, необхідних для отримання ліцензії на виробництво електроенергії та оформлення «зеленого» тарифу.
Встановлення сонячних панелей на дах буде виконане професійними фахівцями, які пройшли навчання та мають понад 5 років досвіду реалізації великих проєктів. Ми впроваджуємо дахові проєкти сонячної енергетики різних типів. Авенстон давно і успішно проектує і монтує різні види дахових сонячних електростанцій для комерційних підприємств. Деякі найбільш популярні варіанти застосування сонячних електростанцій для підприємств з різних сфер бізнесу наведені на нашій сторінці “Приклади застосування сонячних електростанцій“.
Основна спеціалізація Авенстон – генеральний підряд по будівництву комерційних сонячних електростанцій «під ключ». Нами побудовано десятки фотоелектричних систем різних типів та різної потужності: в портфелі реалізованих PV проєктів нашої компанії є наземні, дахові та BIPV сонячні електростанції. Крім проєктування та будівництва об’єктів сонячної енергетики наша компанія також надає послуги по експлуатації та сервісному обслуговуванню сонячних електростанцій. Звернувшись в компанію Авенстон, ви отримаєте максимальну технічну експертизу і кваліфіковану підтримку на всіх етапах проєктування, будівництва і експлуатації вашої сонячної електростанції.
Варто зазначити, що встановлення дахових сонячних електростанцій не потребує набуття у власність чи користування земельної ділянки та проходження низки дозвільних процедур порівняно з наземними СЕС. Більше того, Законом України «Про зелену трансформацію» №3220-ІХ передбачено, що встановлення дахових сонячних електростанцій може здійснюватися без отримання дозвільної документації у сфері будівництва.
Вказана норма Закону коресподується із положеннями будівельного законодавства. Так, відповідно до статі 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник має право виконувати будівельні роботи тільки після:
В свою чергу, Постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. №406 затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їхнє виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Зокрема, не потребує отримання дозвільної документації наступнрий перелік робіт:
Отже, містобудівне законодавство визначає, що роботи з реконструкції капітального ремонту чи технічного переоснащення систем електропостачання не потребують отримання відповідного дозволу на виконання будівельних робіт. Водночас ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» визначає поняття реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення об’єктів:
Для визначення виду будівництва, до якого можна віднести улаштування дахової сонячної електростанції (реконструкція, капітальний ремонт чи переоснащення), достатньо загально проаналізувати можливі способи встановлення та монтажу дахових сонячних електростанцій та їхнього кріплення до конструкції даху, що не передбачають втручання у несучі конструкції даху, його перебудови, тощо. Фактично, встановлення СЕС є монтажем додаткового обладнання на даху (покрівлі), аналогічно до встановлення обладнання кондиціонування та охолодження будівлі.
Отже, улаштування дахових СЕС в кожному конкретному випадку є капітальним ремонтом систем електропостачання будівлі або ж технічним переоснащенням будівлі (залежно від конкретних проєктних та технічних рішень щодо влаштування дахових СЕС). Тобто, незалежно від характеристик дахової сонячної електростанції, роботи з її монтажу підпадають під дію Постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. №406, згідно з якою такі роботи виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт та без введення об’єкта в експлуатацію.
Варто зауважити, що станом на сьогодні на практиці немає одностайного підходу органів містобудування та архітектури щодо необхідності отримання дозвільної документації для улаштування встановлення дахових сонячних електростанцій. В своїх листах та роз’ясненнях Державна інспекція архітектури та містобудування зазначає, що аналіз доцільності отримання дозволу на будівництво має здійснюватися по кожному конкретному випадку.