Системи BIPV та фасадні сонячні електростанції

Системи BIPV (від англійського Building-integrated photovoltaics) – це сонячні електростанції, які тісно інтегровані в будівлі і споруди. Такі системи крім свого безпосереднього призначення – генерації електроенергії, також виконують функції конструктивних елементів будівлі, доповнюючи або повністю замінюючи традиційні будівельні матеріали (фасадні і покрівельні конструкції). У найближчі роки рішення BIPV будуть найбільш активно розвиватися в порівнянні з іншими видами сонячних електростанцій.

Компанія Авенстон займається проектуванням і будівництвом сонячних електростанцій, які вбудовані безпосередньо в конструкцію будівлі або споруди. Інтегровані в будівлі BIPV сонячні електростанції зазвичай встановлюються на плоских і скатних дахах, вбудовуються в фасади або елементи скління. Також ця технологія використовується в будівництві сонячних навісів та інших допоміжних споруд і елементів міської інфраструктури.

 

Фасадні BIPV рішення

Сучасні системи BIPV забезпечують додаткову цінність для потреб будівлі не лише з точки зору безкоштовного генерування енергії, але й завдяки багатофункціональним властивостям, притаманним розумному дизайну. У цьому сенсі використання фотоелектричного активного скління як конструктивного матеріалу в будівлях забезпечить тепло- та звукоізоляцію, а також контроль над освітленням, що дозволить фільтрувати УФ/ІЧ спектр та вибирати більш корисний природний дифузний видимий компонент для якісного внутрішнього освітлення.

Фотоелектричне BIPV скління структурно не відрізняється від іншого типу скління, тому воно інтегрується в огороджувальну конструкцію (навісну стіну, фасад або світлове вікно), як будь-який будівельний матеріал. У цьому сенсі різні орієнтації та нахили поверхонь фасадів можуть бути забезпечені повністю інтегрованими фотоелектричними матеріалами, які відповідають потребам будівлі.

Рішення BIPV для даху

Встановлення модулів BIPV замість традиційних покрівельних матеріалів дозволяє мінімізувати CAPEX під час будівництва або модернізації будівель. Покрівельні установки дозволяють збільшити питому електроенергію на кв.м порівняно з фасадними. Але доступна площа покрівлі, як правило, значно менша, ніж площа фасаду у випадку міського монтажу. Рішення BIPV на даху більше підходять для комерційних будівель з великим дахом (магазини, фабрики, логістичні центри тощо). У місті для висотних будівель краще поєднати декілька BIPV технологій.

Наша команда приймала участь у проєктуванні та будівництві першої в Україні дахової BIPV сонячної електростанції. BIPV сонячні батареї були застосовані замість покрівельних матеріалів при реконструкції фермерських будівель для худоби. Таке рішення дозволило суттєво зменшити витрати за рахунок економії на традиційних покрівельних матеріалах та отримувати безкоштовну сонячну електроенергію.

Підключення фотоелектричного обладнання до електромереж

З електричної точки зору, фотоелектрична установка складається з двох різних частин: частини постійного струму та електричної частини змінного струму. Принцип фотоелектричної енергії заснований на здатності певних матеріалів генерувати електрони шляхом збирання світла/сонячного світла. Таким чином, блок BIPV, спрямований до сонця або будь-якого світла, природно генерує електричний струм, параметри якого змінюються залежно від падаючого опромінення. Напруга майже постійна, а струм залежить від освітлення. Генерований електричний струм можна підключити до зовнішнього ланцюга, з’єднати зі струмом, що генерується іншими блоками BIPV, і направляти через кабелі та захист до сонячного інвертора, перетворюючи постійний струм на змінний.

В основному існує три способи підключення фотоелектричної системи до інших комунікацій:

  • Пряме підключення до внутрішньої мережі будівлі для власного споживання та без зберігання.
  • Підключена до мережі фотоелектрична система, що подає енергію до зовнішньої комунальної мережі,
  • Автономне або самоспоживання за допомогою акумуляторних накопичувачів виробленої енергії.

Переваги BIPV систем

Сучасні технології сонячної енергетики мають ряд безперечних переваг, які дозволяють все частіше впроваджувати інженерні рішення на їх основі в нових проектах. Сонячні електростанції, які глибоко інтегровані в конструкцію будівель і споруд, мають такі плюси:

  • знижені втрати електроенергії внаслідок максимального наближення джерела генерації до споживача;
  • економія на капітальних витратах при будівництві за рахунок заміни традиційних будівельних матеріалів BIPV панелями;
  • відмінні теплоізоляційні властивості, що дозволяють істотно знижувати витрати на вентиляцію та кондиціювання;
  • естетичні характеристики і зовнішня привабливість BIPV рішень і багато інших.

Ключові послуги Авенстон для BIPV сонячних електростанцій

Наша компанія є генеральним підрядников в проєктах будівництва фасадних сонячних електростанцій та фотоелектричних систем, інтегрованих в будівлі (BIPV). Встановлення  BIPV-систем є відносно новим напрямком для нашої країни і потребує високої кваліфікації будівельників. На сьогоднішній день компанія Авенстон готова провести навчання, надати консультаційні та практичні послуги як на етапі проєктування житлового будинку або офісної будівлі, так безпосередньо при виконанні будівельно-монтажних робіт. Наші фахівці забезпечать правильну з архітектурно-будівельної точки зору установку BIPV-систем і грамотне їх підключення до електросистеми будинку, або загальної електромережі.

Незважаючи на більш високу початкову вартість фасадних ФЕС і систем BIPV, впровадження таких рішень дозволяє знизити витрати на роботи і матеріали при будівництві. Таким чином, при впровадженні систем BIPV потрібно звертати увагу не тільки на питому вартість встановленого кВт сонячних модулів, але і на економічну доцільність. Необхідно брати до уваги вартість як самого обладнання і робіт, так і вартість генерованої електроенергії, а також суму коштів, зекономлених під час будівництва, наприклад, на покрівельних матеріалах або обшивці фасаду. Саме тому проєкти з впровадження фасадних ФЕС і систем BIPV вимагають не тільки високої технічної кваліфікації виконавця, а й глибоких економічних знань.

Компанія Авенстон пропонує своїм клієнтам повний супровід проєктів по будівництву сонячних електростанцій, інтегрованих в будівлі. Ми допоможемо вам розрахувати економічну доцільність такого проєкту, підібрати найбільш оптимальне технічне рішення, розробити проєктну документацію і змонтувати вашу сонячну електростанцію. Послуги генерального підряду включають повне комплексне супроводження вашого проєкту по установці фасадних ФЕС або BIPV систем.

 

Залишились питання?
Надішліть свій запит, і наші фахівці проконсультують Вас.