Авенстон будує сонячні електростанції всіх видів. Один із основних напрямків нашої діяльності – генеральний підряд з будівництва сонячних електростанцій для промислових виробництв різного типу. Ми ретельно готуємо проект на стадії планування, займаємося проектуванням майбутньої сонячної електростанції, поставляємо на будівельний майданчик необхідне обладнання та матеріали, виконуємо всі будівельні та електромонтажні роботи, займаємося підключенням СЕС до мережі, введенням її в експлуатацію, а також забезпечуємо подальше сервісне обслуговування. Ми будуємо промислові сонячні електростанції для заводів, фабрик, виробничих цехів та інших промислових підприємств.
Має місце все більш активне впровадження технологій сонячної енергетики в різні сфери економіки. В тому числі, виробничі підприємства з різних галузей часто використовують сонячні електростанції для генерації «зеленої» електроенергії як для власного споживання, так і для продажу іншим компаніям або державним підприємствам. Причина такого жвавого інтересу полягає у тому, що сучасні фотоелектричні рішення мають певні переваги, а саме:
В Україні вже побудовані сонячні електростанції для виробничих підприємств з потужністю від десятків кіловат до кількох мегават. Потужність та тип кожної індивідуальної сонячної електростанції обирається з урахуванням особливостей споживання електроенергії на конкретному виробництві. При розробці технічного рішення ретельно вивчається та враховується добовий та помісячний графік роботи енергетичного обладнання в цехах (станки, офісна техніка, освітлення, кондіціювання, тощо), який далі порівнюється з прогнозними графіками генерації електроенергії сонячними батареями. В результаті обираються найбільш оптимальні параметри сонячної електростанції для досягнення вимог погодженого з замовником технічного завдання (наприклад, отримання максимально дешевої вартості “сонячної” електроенергії). Крім того, заводи та фабрики можуть вирішувати інші задачі за допомогою власних сонячних електростанцій – заміщення споживання електроенергії від зовнішніх постачальників, резервування потужності, компенсація пікового споживання, балансування, тощо.
Алгоритм реалізації типового інвестиційного проєкту по будівництву комерційної сонячної електростанції для заводів, фабрик, виробничих цехів або інших об’єктів промисловості зазвичай включає в себе наступні етапи:
Звичайно, в залежності від типу сонячної електростанції та особливостей конкретного проекту, наведені вище етапи можуть доповнюватись та корегуватись. Кожна комерційна електростанція для бізнесу має свої індивідуальні параметри та нюанси, але в цілому послідовність кроків наведена максимально вірно. Звернувшись в Авенстон, ви отримаєте вичерпні консультації щодо основних етапів будівництва сонячних електростанцій для виробництв (заводів, фабрик, цехів), тобто промислових сонячних електростанцій наземного або дахового типу.
Окупність інвестицій в будівництво сонячної електростанції для виробничого підприємства (заводу, фабрики, цеху) залежить від багатьох факторів. В першу чергу – це встановлена потужність сонячної електростанції, що зазвичай пропорційна площі, яку займають сонячні батареї на даху, фасаді, навісах або наземних конструкціях. Чим більша потужність електростанції, тим менша її питома вартість, тобто ціна за 1 кВт потужності сонячних батарей. Другим важливим фактором є географічне місце розташування вашого підприємства. Чим південніше буде знаходитись виробництво, тим більша інсоляція може бути перетворена в електричну енергію. Звичайно, різниця між південними та північними регіонами України складає 10-15% в залежності від кута встановлення сонячних панелей. Третій параметр – це поточна вартість електроенергії для підприємства. Чим більшу ціну комппанія платить за традиційну електроенергію, тим вигідніше буде встановлювати сонячну електростанцію. І нарешті останній важливий параметр – це вартість сонячних батарей, яка постійно змінюється та може суттєво вплинути на сумарні капітальні інвестиції та період окупності сонячної електростанції.
Проаналізувавши параметри сонячних електростанцій, які були побудовані нашею компанією починаючи з 2010 року, та взявши до уваги прогнози щодо змін цін на сонячні батареї та традиційну електричну енергію, ми можемо зробити деякі висновки. Так, вже сьогодні в Україні окупність будівництва сонячної електростанції для підприємств, що працють у сфері виробництва, складає приблизно 5 років. Термін окупності поступово зменшується. що пов`язано в першу чергу зі змінами цін за кВ-годину електроенергії і цін на сонячні панелі. Найбільш вигідними є інвестиції в дахові сонячні електростанії для заводів та фабрик з встановленою потужністю сонячних батарей від 200 кВт. Термін окупності може бути зменшений за допомогою залучення кредитних коштів, чіткого планування графіку будівництва проєкту (наприклад, за рахунок прямих поставок більш дешевих сонячних батарей від виробників), об`єднання поставок обладнання для кількох проєктів або кількох черг одного проєкту та багатьох інших інструментів, що застосовуються компаніями, які професійно займаються впровадженням проєктів сонячної енергетики.
Сонячна електростанція для виробництва може стати дуже вигідною інвестицією, яка окупиться кілька разів протягом свого треміну експлуатації. Сонячна електростанція на даху заводу, виробничого цеху, фабрики може генерувати електроенергію як для власних потреб підприємства, так і для продажу надлишків на вільному ринку електроенергії. Використання технологій сонячної енергетики значно підвищує конкурентоспроможність виробничих компаній з різних галузей.
Група компаній Авенстон займається будівництвом сонячних електростанцій для підприємств з 2010 року. Ми зібрали професійну команду спеціалістів, які працюють в цій сфері ще з початку 2000-х років. За весь час наша група приймала участь у проєктуванні кількох сотен мегават сонячних електростанцій різних типів – від невеликих домашніх фотоелектричних систем до потужних промислових мережевих сонячних електростанцій. Основна наша спеціалізація – генеральний підряд по будівництву «під ключ» комерційних сонячних електростанцій для B2B сегменту. Нами було побудовано десятки сонячних електостанцій сумарною встановленою потужністю більше 100 МВт. В портфелі Авенстон – наземні, дахові та BIPV сонячні електростанції, які успішно працюють протягом багатьох років.
Крім проєктування та будівництва об’єктів сонячної енергетики Авенстон займається прямими поставками обладнання (сонячі батареї, сонячні інвертори, кабелі, тощо) від провідних світових виробників, а також надає послуги по експлуатації та сервісному обслуговуванню (O&M) сонячних електростанцій. Звернувшись в компанію Авенстон, ви отримаєте максимальну технічну експертизу і професійну підтримку на всіх етапах проєктування, будівництва і експлуатації вашої сонячної електростанції.