Наземна сонячна електростанція “Sunflower-90”

Резервна сонячна електростанція (фотоелектрична станція) «Sunflower-90» побудована в 2014 році в Кіровоградській області. Загальна потужність фотоелектричних модулів, встановлених на рухомих двохосьових трекерних конструкціях, складає 90 кВт. Даний об’єкт призначений для виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її використанням для власних потреб фермерського господарства. У перспективі передбачено можливість накопичення надлишків виробленої електроенергії в акумуляторних батареях.

Деталі проекту:

 • Статус – введено в експлуатацію
 • Потужність – 90 кВт
 • Площа ФЕС – 0,5 га
 • Тип модулів – мульті-Si
 • Тип опор – двоосні трекери
 • Розташування об’єкту – Кіровоградська область

Наші послуги:

Рентехно виступила генеральним підрядником при будівництві сонячної електростанції «Sunflower-90», виконавши проект «під ключ». Серед наданих нами послуг:

 • Повний супровід проекту будівництва сонячної електростанції;
 • Техніко-економічне обгрунтування проекту;
 • Проектування сонячної електростанції;
 • Закупівля і поставка на будівельний майданчик необхідного обладнання, матеріалів та комплектуючих;
 • Будівельно-монтажні роботи по проекту будівництва сонячної електростанції;
 • Супровід технічних питаннь щодо підключення об’єкту до мереж;
 • Пусконалагоджувальні роботи;
 • Навчання обслуговуючого персоналу.

Технічні особливості станції:

 • Сумарна потужність фотоелектричних модулів – 90 кВт.
 • Сонячні панелі – кремнієві мультикристалічні модулі LDK, пікова потужність – 250 Вт.
 • Спосіб установки сонячних панелей – рухливі (динамічні) двовісні трекерні системи.
 • Сонячні інвертори – трифазні стрінгові компанії Danfoss / SMA, потужність – 15 кВт.

Згідно проекту, на одному динамічному трекері змонтовані сонячні панелі сумарною потужністю 5 кВт. Постійний струм, який виробляється сонячними панелями на трьох динамічних трекерах, подається на один інвертор. Власна система моніторингу станції, проводячи збір і аналіз інформації з усіх елементів, дозволяє управляти роботою станції дистанційно через мережу Інтернет з будь-якої точки світу.

Сонячна електростанція Sunflower-90 включає в себе автоматичну систему контролю і управління, яка включає в себе кілька підсистем:

 • Підсистема моніторингу – її установка дає можливість дистанційно повністю контролювати як режими роботи станції, так і стан окремих елементів, що входять в її склад.
 • Підсистема контролю перетікання потужності – її використання дозволяє повністю виключити надмірне надмірне виробництво електроенергії, а також її перекидання в навколишню електромережу. Впровадження такої підсистеми дозволяє в будь-який момент часу в повній мірі синхронізувати обсяги генерації електроенергії з внутрішнім споживанням на об’єкті (підприємстві).
 • Підсистема Smart Storage – відповідає за регулювання параметрів накопичувача електроенергії, який буде зданий в експлуатацію після завершення другої черги сонячної електростанції.
 • Підсистема управління опорними трекерами – дозволяє контролювати і задавати режими роботи двохосьових рухомих трекерів відповідно до денного руху Сонця і пори року.

Для того, щоб практично реалізувати задані алгоритми функціонування станції, фахівці Рентехно розробили спеціальну програмну середу. Її особливістю є можливість коректної реакції як програмної, так і апаратної частин сонячної електростанції на всілякі форс-мажорні і нестандартні обставини будь-якого характеру, в тому числі і втручання, викликані людським фактором. На випадок відмови для всіх найбільш критичних і важливих блоків станції передбачено їх подвійне резервування.

Оскільки до складу обладнання, що працює у фермерському господарстві, входить багато електродвигунів (від приводів вентиляторів, що мають незначну потужність, до потужних, до 35 кВА, двигунів, що використовуються в сушарках зерна), чи окремо в проекті була передбачена можливість компенсувати індуктивну реактивну потужність, яка споживається електродвигунами. Реалізоване рішення дало можливість відчутно зменшити рахунки на оплату електрики, споживаної підприємством.

Головна особливість цього проекту – відмова від стаціонарних опорних металоконструкцій на користь динамічних двохосьових стежачих трекерів. Розрахунки показують, що використання динамічних трекерів дозволить збільшити обсяги генерації електрики близько 30-35% в рік.

Аналізуючи дані, які надходять від декількох датчиків освітленості, система управління автоматично коригує положення трекера так, щоб він отримував максимально можливу в цей час кількість сонячної енергії. Досвід і статистичні спостереження показують, що досить часто трапляються ситуації, при якій пряма орієнтація на сонці і напрям, що забезпечує максимальний рівень освітленості, не збігаються. Така ситуація була зафіксована при проведенні натурних випробувань на місцевості, де в подальшому була встановлена станція. Для даної сонячної станції необхідність установки активної системи управління була багато в чому продиктована тим, що поруч розташовані кілька суцільнометалевих елеваторних банок, що мають висоту 27 м. Вони, за певних умов і розташуванні сонця на небосхилі, виконують роль несфокусованих дзеркал, які створюють розсіяне і відбите сонячне випромінювання – воно по потужності може перевершувати пряме сонячне випромінювання.

Установка динамічної системи, що коректує положення сонячних трекерів, має і ще одну перевагу – вона дозволяє уникнути пошкодження сонячних панелей (а вони мають досить велику площу) при сильному вітрі. За рахунок постійного відстеження даних про поточну метеоситуацію, при перевищенні заданого порогового рівня сили вітру, система автоматично може перевести сонячні батареї в найбільш безпечне положення – в положення флюгування.

У 2016 році дана сонячна електростанція була перепроектована та підключена до мережі для продажу електроенергії по “зеленому” тарифу.

Сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. Всі основні етапи реалізації подібних проєктів виконуються нами самостійно або із залученням партнерів. В останньому випадку, всі ключові процеси управляються і ретельно контролюються штатними менеджерами проєктів Авенстон. У нашому портфоліо – велика кількість спроєктованих і побудованих промислових сонячних електростанцій, домашніх сонячних електростанцій, а також проєкти в суміжних сферах.

Інтернет-конференція з сонячної енергетики

У травні 2010 року в рамках проекту "Зелена Хвиля" в Україні пройшла інтернет-конференція на тему сонячної енергетики. У даній статті ми знайомимо вас з коментарями Дмитра Лукомського, експерта в сфері сонячної енергетики.
Дізнатися більше

Дахові сонячні електростанції

Ринок сонячної енергетики в Україні переживає етап трансформації та рухається в сторону розподіленої генерації і просьюмерізма. За прогнозами Авенстон, в період 2020-2025 років в Україні будуть набирати все більшої популярності комерційні дахові ФЕС.
Дізнатися більше

Паливні брикети

Спеціальні сполучні речовини відсутні. Деревні паливні брикети, як і інші види брикетів з біомаси, не включають в себе ніяких шкідливих добавок
Дізнатися більше

Зниження «зеленого» тарифу лякає інвесторів

Пропозиція Міністерства енергетики та вугільної промисловості знизити тариф для сонячних електростанцій до рівня тарифу на електроенергію, яка виробляється за допомогою вітру, не є економічно обґрунтованою.
Дізнатися більше