Наземна сонячна електростанція “Sunflower-90”

Наша група компаній з 2010 року успішно проектує і встановлює комерційні сонячні електростанції різних типів, з фокусом на генеральний підряд при будівництві комерційних фотоелектричних систем для виробництва електроенергії, призначеної для власного споживання підприємств наших замовників. Наші фахівці мають досвід впровадження таких проектів, володіють необхідною кваліфікацією, напрацюваннями та знаннями. Авенстон надає наступні послуги: ми плануємо і моделюємо сонячну електростанцію на основі отриманих від клієнта вихідних даних і побажань, займаємося підготовкою проектної документації, закуповуємо і поставляємо все необхідне обладнання і матеріали, виконуємо будівельні та електромонтажні роботи, супроводжуємо введення об’єкта в експлуатацію та виконуємо згодом його технічне обслуговування.

Резервна наземна сонячна електростанція (фотоелектрична станція) «Sunflower-90» побудована в 2014 році в Кіровоградській області. Загальна потужність фотоелектричних батарей, встановлених на рухомих двохосьових трекерних конструкціях, складає 90 кВт. Даний об’єкт призначений для виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її використанням для власних потреб приватного фермерського господарства. У перспективі передбачено можливість накопичення надлишків виробленої електроенергії в акумуляторних батареях. Сонячні електростанції під власні потреби підприємств (малий, середній і великий бізнес) – це ключова компетенція групи Авенстон.

Проєкт є чудовим прикладом успішного застосування сонячної електростанції для фермерського господарства. Технології сонячної енергетики все більш широко впроваджуються в різні сфери економіки та бізнесу. Агропромислові підприємства все частіше інвестують в комерційні сонячні електростанції як для власного споживання електроенергії, так і для її продажу у зовнішню мережу. Сонячна електростанція для сільского господарства – надійна та ефективна інвестиція для компаній будь-якого розміра та форм власності.

Деталі проекту:

  • Статус – сонячну електростанцію введено в експлуатацію
  • Потужність сонячних батарей – 90 кВт
  • Площа ФЕС – 0,5 га
  • Тип модулів – мульті-Si
  • Тип опор – двоосні трекери
  • Розташування об’єкту – Кіровоградська область

Наші послуги:

Генеральний підряд при будівництві сонячної електростанції «Sunflower-90»:

  • Повний супровід проекту будівництва сонячної електростанції;
  • Техніко-економічне обгрунтування проекту;
  • Розробка проєктної документації для сонячної електростанції;
  • Закупівля і поставка на будівельний майданчик необхідного обладнання, матеріалів та комплектуючих;
  • Будівельно-монтажні роботи по проекту будівництва сонячної електростанції;
  • Супровід технічних питаннь щодо підключення об’єкту до мереж;
  • Пусконалагоджувальні роботи;
  • Навчання обслуговуючого персоналу.

Технічні особливості сонячної електростанції:

  • Сумарна потужність фотоелектричних батарей – 90 кВт.
  • Сонячні фотопанелі – кремнієві мультикристалічні батареї LDK, пікова потужність – 250 Вт.
  • Спосіб установки сонячних батарей – рухомі (динамічні) двовісні трекерні системи.
  • Сонячні інвертори – трифазні стрінгові інвертори виробництва компанії Danfoss/SMA, вихідна AC потужність – 15 кВт.

У відповідності до вимого проєктної документації, на одному динамічному трекері змонтовані сонячні кремнієві батареї сумарною потужністю 5 кВт. Постійний струм, який виробляється сонячними батареями на трьох динамічних трекерах, комутується на один сонячний інвертор. Власна система моніторингу роботи сонячної електростанції  проводить збір і аналіз інформації з усіх елементів, що дозволяє управляти роботою об’єкту дистанційно через мережу Інтернет з будь-якої точки світу.

Наземна сонячна електростанція Sunflower-90 включає в себе автоматичну систему контролю і управління, яка включає в себе кілька підсистем:

  • Підсистема моніторингу роботи ФЕС – її встановлення забеспечує можливість дистанційно повністю контролювати та корегувати як режими роботи станції, так і стан окремих елементів, що входять в її склад.
  • Підсистема контролю перетікання потужності – її використання дозволяє повністю виключити надмірне виробництво електроенергії, а також її претікання в зовнішню електромережу. Впровадження такої підсистеми дозволяє в будь-який момент часу в повній мірі синхронізувати обсяги генерації електроенергії сонячною електростанцією з власним споживанням на об’єкті (підприємстві).
  • Підсистема Smart Storage – відповідає за регулювання параметрів акумуляторного накопичувача електроенергії (BESS), який планується здати в експлуатацію після завершення другої черги будівництва даної сонячної електростанції.
  • Підсистема управління сонячними трекерами – дозволяє контролювати і задавати режими роботи двохосьових рухомих опорних конструкцій відповідно до денного руху Сонця і пори року.

Для того, щоб на практиці реалізувати задані проектувальниками алгоритми функціонування сонячної електростанції, інженери розробили власне програмне середовище. Його особливістю є можливість коректної реакції як програмної, так і апаратної частин сонячної електростанції на всілякі форс-мажорні і нестандартні обставини будь-якого характеру, в тому числі і втручання, викликані людським фактором. На випадок відмови для підвищення надійності всіх найбільш критичних і важливих блоків станції проєктом передбачено їх подвійне резервування.

Оскільки до складу електрообладнання, що працює у фермерському господарстві, входить багато електродвигунів (від приводів вентиляторів, що мають незначну потужність, до потужних, до 35 кВА, двигунів, що використовуються в сушарках зерна), чи окремо в проекті була передбачена можливість компенсувати індуктивну реактивну потужність, яка споживається електродвигунами. Реалізоване нами рішення дало можливість відчутно зменшити рахунки на оплату електрики, споживаної підприємством.

Найбільш очевидна особливість цього проекту – відмова від стаціонарних опорних металоконструкцій на користь динамічних двохосьових трекерів. Розрахунки показують, що використання динамічних сонячних трекерів дозволить збільшити обсяги генерації електрики близько 30-35% в рік. Такий великий приріст обумовлений застосуванням саме двовісних рухомих конструкцій, що дозволять максимально точно коригувати напрямок на сонце. В подальшому ці прогнози були підтверджені на практиці при спостередженнях та аналізі роботи наземної сонячної  електростанції.

Аналізуючи дані, які надходять від датчиків освітленості, система управління автоматично коригує положення трекера так, щоб він отримував максимально можливу в цей час кількість сонячної енергії. Досвід і статистичні спостереження показують, що досить часто трапляються ситуації, при якій пряма орієнтація на сонці і напрям, що забезпечує максимальний рівень освітленості, не збігаються. Така ситуація була зафіксована при проведенні натурних випробувань на місцевості, де в подальшому була встановлена сонячна електростанція. Для даної сонячної фотоелектричної станції необхідність установки активної системи управління була багато в чому продиктована тим, що поруч розташовані кілька суцільнометалевих елеваторних банок, що мають висоту 27 м. Вони, за певних умов і розташуванні сонця на небосхилі, виконують роль несфокусованих дзеркал, які створюють розсіяне і відбите сонячне випромінювання – в деякі моменти воно по потужності може перевершувати пряме сонячне випромінювання.

Установка динамічної системи, що коректує положення сонячних трекерів, має і ще одну перевагу – вона дозволяє уникнути пошкодження сонячних батарей (а вони мають досить велику площу) при сильному вітрі. За рахунок постійного відстеження даних про поточну метеоситуацію, при перевищенні заданого порогового рівня сили вітру, система автоматично може перевести сонячні батареї в найбільш безпечне положення – в положення флюгування.

У 2016 році дана сонячна електростанція була перепроектована та підключена до мережі для продажу електроенергії по “зеленому” тарифу.

Сонячні електростанції всіх типів – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. Всі основні етапи реалізації подібних проєктів виконуються нами самостійно або із залученням партнерів. В останньому випадку, всі ключові процеси управляються і ретельно контролюються штатними менеджерами проєктів Авенстон. У нашому портфоліо – велика кількість спроєктованих і побудованих промислових сонячних електростанцій.

 

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для продажу електроенергії в мережу по договорам PPA та через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проєктування, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Комерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Проєктування, будівництво та введення в експлуатацію систем накопичення енергії.
Дізнатися більше

Обладнання для сонячних електростанцій

Авенстон має багаторічний досвід у постачанні обладнання і матеріалів на будівельні майданчики проєктів ВДЕ. Вартість обладнання та вибір оптимального графіка доставки можуть бути ефективно оптимізовані фахівцями нашої компанії.
Дізнатися більше