Сонячна електростанція (фотоелектрична станція) «Кам’янече» побудована в 2016 році Кіровоградської області. Електростанція займає площу 5 га, а загальна потужність встановлених сонячних панелей (фотоелектричних модулів) становить 2,09 МВт.
Проєкт є чудовим прикладом успішного застосування сонячної електростанції для фермерського господарства. Технології сонячної енергетики все більш широко впроваджуються в різні сфери економіки та бізнесу. Агропромислові підприємства все частіше інвестують в комерційні сонячні електростанції як для власного споживання електроенергії, так і для її продажу у зовнішню мережу. Сонячна електростанція для сільского господарства – надійна та ефективна інвестиція для компаній будь-якого розміра та форм власності.
Також наші фахівці здійснювали супровід юридичних питань, пов’язаних з формальними питаннями щодо отримання зеленого тарифу (оформлення ліцензії виробника електроенергії, членство в Оптовому ринку електроенергії, проходження експертизи на визначення фактичної частки місцевої складової, підписання договору на продаж електроенергії з державним підприємством «Енергоринок» і отримання резолюції НКРЕ щодо присвоєння зеленого тарифу).
В березні 2017 року Управління генеруючих підприємств розглянуло звернення Фермерського господарства Крамар Валентини Олександрівни щодо встановлення зеленого тарифу на відпуск електричної енергії, яка виробляється наземною сонячною електростанцією СЕС «Кам’янече», що розташована в Кіровоградській обл., Новоархангельському р-ні, с. Камянече вул. Лікарняна, 42. Встановлена потужність генеруючого обладнання зазначеної СЕС становить 2,093 МВт. Запланований корисний відпуск електричної енергії становить 2,539 млн кВт-год/рік. Оскільки введення в експлуатацію зазначеної СЕС відбулось 27 грудня 2016 року, згідно із декларацією про готовність об’єкта до експлуатації, при розрахунку зеленого тарифу буде застосовуватись коефіцієнт 2,97, як для наземної СЕС, яка була введена в експлуатацію з 01.01.2016 по 31.12.2016, згідно із Законом України «Про електроенергетику».
Відповідно до законів України «Про електроенергетику», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та Порядку встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу на електричну енергію для суб’єктів господарської діяльності та приватних домогосподарств, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 02 листопада 2012 року № 1421, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ: Установити Фермерському господарству Крамар Валентини Олександрівни «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01 січня 2030 року.
Сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. У нашому портфоліо – велика кількість спроєктованих і побудованих комерційних сонячних електростанцій.