Автономні сонячні рішення та електростанції

автономная солнечная электростанция

Сучасні сонячні електростанції за своїм принципом роботи по відношенню до централізованих мереж поділяються на мережеві (on-grid), автономні (off-grid) та гібридні. Найбільш популярними типами фотоелектричних систем є мережеві, за ними йдуть гібридні рішення. Повністю ж автономні сонячні електростанції є спеціалізованими інженерними рішеннями, які вимагають спеціального обладнання і мають, найчастіше, більш високу питому вартість на одиницю потужності.

Автономна сонячна електростанція включає в себе:

 • Сонячні фотоелектричні модулі (батареї, панелі), що перетворюють енергію випромінювання Сонця, яка падає на їх робочу поверхню, в електричну енергію.
 • Блок акумуляторних батарей, в яких відбувається накопичення надмірної електроенергії в денний час і які стають головним джерелом електроенергії, коли сонячні модулі не можуть повністю забезпечити потреби споживача в електриці.
 • Контролери заряду/розряду – пристрої, не тільки керують процесом зарядки акумуляторам, але і дозволяють оптимізувати процес енергозабезпечення споживачів при роботі від блоку акумуляторів, мінімізуючи втрати і продовжуючи термін автономного функціонування об’єкта.
 • Інвертор – перетворювач постійного струму, що надходить в систему від блоку фотоелектричних сонячних батарей або АКБ, в змінний, який подається безпосередньо в енергосистему об’єкта.

У європейських країнах, Канаді та США фотоелектричні системи все частіше використовують в якості резервного енергозабезпечення, адже забезпечити повністю автономне функціонування немає можливості внаслідок недостатнього рівня генерації як у вечірній і нічний час, так і в зимовий період. Втім, з впровадженням енергоефективних і досить ємних систем накопичення і зберігання електроенергії (над їх розробкою постійно працює цілий ряд корпорацій і наукових центрів), а також спеціалізованого програмного забезпечення, яке забезпечить контроль над усіма процесами в енергосистемі і забезпечить оптимальний електророзподіл, цей недолік буде виправлений. Це дозволить в повній мірі використовувати ті переваги, які можуть надати фотоелектричні сонячні системи:

 • Встановлення систем в місцях, де прокладка централізованої лінії електропередачі або ускладнена, або потребує невиправдано великих витрат (наприклад, це можуть бути об’єкти туристичної інфраструктури високо в горах, на островах, або об’єкти будівництва на початковому етапі і т.д.).
 • Безшумність роботи.
 • Екологічна безпека та дружнє ставлення до навколишнього середовища.
 • Мінімальний рівень техобслуговування.
Схема автономної домашньої сонячної електростанції
Схема автономної домашньої сонячної електростанції

Авенстон пропонує встановлення будь-яких видів автономних фотоелектричних систем з необхідними технічними характеристиками, виходячи із завдань конкретного клієнта. Для підвищення надійності електроживлення ми можемо розробити і встановити гібридні системи з комбінацією декількох джерел енергії (централізована мережа, фотоелектричні модулі, вітроелектричні установки, генератори). Конкретна реалізація системи визначається потребами замовника. В залежності від сумарної потужності навантаження, яку необхідно забезпечити електроенергією, підбираються типи і кількість сонячних модулів, ємність акумуляторів, параметри контролерів заряду і інверторів.

Важлива перевага систем електроживлення, заснованих на сонячних модулях – повна безпека сонячної енергетики як для навколишнього середовища, так і людей, які можуть працювати в безпосередній близькості. Установка альтернативних джерел енергії – це інвестиції в збереження природної різноманітності і чистоти планети, соціально відповідальний вчинок перед майбутніми поколіннями жителів Землі. Щоб збільшити ефективність роботи сонячної електростанції, ми пропонуємо монтаж поворотних двовісних трекерів – рухливі опорні металоконструкції дозволяють підняти значення річної генерації фотоелектричної станції на 30-40%.

Мобільні та переносні сонячні електростанції

Мобільні фотоелектричні автономні станції – це надійні, мобільні, екологічно чисті і легкі в експлуатації системи для стабільного живлення електроспоживачів, які не мають постійного доступу до централізованих мереж. До особливостей даних систем відноситься повна автономність роботи, швидкість і простота розгортання і перекладу в похідний стан, а також можливість використання на різних типах поверхні.

Ключові послуги Авенстон для автономних сонячних електростанцій

Авенстон надає послуги з будівництва та монтажу сонячних електростанцій будь-яких типів. З самого першого етапу співпраці ми забезпечуємо максимально повний супровід сонячних проектів, що гарантує високу якість і надійність встановленої сонячної системи. Основна спеціалізація Авенстон – генеральний підряд по будівництву комерційних сонячних електростанцій «під ключ». Нами побудовано десятки фотоелектричних систем різних типів та різної потужності: в портфелі команії є наземні, дахові та BIPV сонячні електростанції. Крім проєктування та будівництва об’єктів сонячної енергетики Авенстон також займається прямими поставками обладнання (сонячі батареї, сонячні інвертори, кабелі, тощо), а також надає послуги по експлуатації та сервісному обслуговуванню (O&M) сонячних електростанцій. Повний перелік наших послуг в сонячній енергетиці ви зможете знайти у відповідному розділі цього веб-сайту. Звернувшись в компанію Авенстон, ви отримаєте максимальну технічну експертизу і повну експертну підтримку на всіх етапах проєктування, будівництва і експлуатації вашої сонячної електростанції.

Залишилися питання по призначенню наших послуг?
Залиште нам заявку. Наші фахівці проконсультують Вас

 

   

  Ключові напрямки діяльності Авенстон

  Промислові сонячні електростанції

  Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для роботи по "зеленому" тарифу або продажу електроенергії через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проект, генпідряд, підключення до мереж.
  Дізнатися більше

  Коммерційні сонячні електростанції

  З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
  Дізнатися більше

  Плавучі сонячні електростанції

  Ми пропонуємо всі необхідні послуги та інноваційні рішення для впровадження плавучих сонячних електростанцій (FPV) в Європі та на Близькому Сході. Технічні консультації, проектування та послуги EPC під ключ.
  Дізнатися більше

  Системи накопичення електроенергії

  Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Девелопмент, проєктування, будівництво та введення в експлуатацію.
  Дізнатися більше