Наземні комерційні ФЕС середньої потужності

Компанією Авенстон накопичений великий досвід в проведенні проектування, виконання повного комплексу будівельно-монтажних робіт, а також подальшого обслуговування СЕС різного типу – від комерційних ФЕС середнього розміру до великих промислових сонячних електростанцій, чия потужність перевищує кілька мегават. Однією з причин, що найбільш часто зустрічаються, для інвестицій в сонячні електростанції середнього розміру – є бажання інвестора отримувати прибуток і окупити свої вкладення за рахунок продажу електроенергії, яку вироблятиме його сонячна електростанція, державі за зеленим тарифом.

Солнечные электростанции средней мощности

Мережеві наземні сонячні електростанції

Розміщення комерційних сонячних електростанцій, що найбільш часто використовується – це наземне встановлення всіх елементів СЕС (сонячні батареї, системи кріплення, інвертори, трансформатори та інше обладнання). З одного боку, при такому способі розміщення обладнання сонячної електростанції термін реалізації проекту в цілому дещо подовжується – адже необхідно узгодити всі формальні питання, пов’язані із земельною ділянкою. З іншого боку, безсумнівна перевага наземних сонячних електростанцій – можливість встановлення більшої (в порівнянні з даховим варіантом) кількості сонячних батарей, іншими словами – можливість отримати більш потужну СЕС.

Типова схема мережевої cонячної електростанції середньої потужності
Типова схема мережевої cонячної електростанції середньої потужності

Відзначимо і інші переваги наземного розміщення сонячної електростанції:

  • Можливість отримати сонячну електростанцію необхідної потужності – це важливо при будівництві резервних сонячних електростанцій, коли потужність, що генерується, повинна повністю компенсувати зникання електрики з промислової мережі.
  • Залучення земельних ділянок, які непридатні (або малопридатні) для сільськогосподарської діяльності.
  • Можливість встановити сонячні панелі так, щоб забезпечити їм оптимальну орієнтацію відносно сторін світу.