Сонячні електростанції середньої потужності

Однією з причин, що найбільш часто зустрічаються, для інвестицій в сонячні електростанції середнього розміру – є бажання інвестора отримувати прибуток і окупити свої вкладення за рахунок продажу електроенергії, яку вироблятиме його сонячна електростанція, державі за зеленим тарифом.

Дахові сонячні електростанції

Сонячні електростанції середнього розміру та потужності дуже часто встановлюють на дахах. Такий спосіб розміщення має певні переваги:

  • Можливість уникнути досить тривалої процедури, пов’язаної з оформленням документів і проходженням процедури щодо відведення земельної ділянки під потреби відновлюваної енергетики.
  • За рахунок цього прискорюється загальний цикл проекту, що дозволяє заощадити на бюджеті.
  • Оптимальне рішення для випадків, коли власник ділянки відчуває дефіцит площі і прагне зберегти первісне призначення земель сільськогосподарського призначення.
  • Сонячні панелі менше страждають від затінення високими будинками або деревами в разі розміщення станції в межах населеного пункту або близько зелених насаджень.
Солнечные электростанции средней мощности

Компанією Авенстон накопичений великий досвід в проведенні проектування, виконання повного комплексу будівельно-монтажних робіт, а також подальшого обслуговування дахових СЕС різного типу – від невеликих (малої потужності) часткових сонячних електростанцій до комерційних, великих сонячних електростанцій, чия потужність перевищує кілька мегават. Крім того, нами реалізовані проекти, в яких сонячні панелі були локалізовані на дахових поверхнях різних будівель.

Наземні сонячні електростанції середньої потужності

Розміщення комерційних сонячних електростанцій, що найбільш часто використовується – це наземна установка всіх елементів СЕС (сонячні батареї, системи кріплення, інвертори, трансформатори та інше обладнання). З одного боку, при такому способі розміщення обладнання сонячної електростанції термін реалізації проекту в цілому дещо подовжується – адже необхідно узгодити всі формальні питання, пов’язані із земельною ділянкою. З іншого боку, безсумнівна перевага наземних сонячних електростанцій – можливість встановлення більшої (в порівнянні з даховим варіантом) кількості сонячних батарей, іншими словами – можливість отримати більш потужну СЕС.

Солнечные электростанции средней мощности

Відзначимо і інші переваги наземного розміщення сонячної електростанції:

  • Можливість отримати сонячну електростанцію необхідної потужності – це важливо при будівництві резервних сонячних електростанцій, коли потужність, що генерується, повинна повністю компенсувати зникання електрики з промислової мережі.
  • Залучення земельних ділянок, які непридатні (або малопридатні) для сільськогосподарської діяльності.
  • Можливість встановити сонячні панелі так, щоб забезпечити їм оптимальну орієнтацію відносно сторін світу.