Постачання обладнання для сонячних електростанцій

Відділ логістики та постачання компанії Авенстон має багаторічний досвід у плануванні та закупівлі, постачанні обладнання та матеріалів на будівельні майданчики проектів ВДЕ. Підготовча робота з координації постачальників, вартість та вибір способів оплати доставки товару, узгодження з брокерськими та сертифікаційними органами в тарифах на надані послуги, вибір оптимального графіка доставки всіх цих робіт може бути ефективно виконана фахівцями нашої компанії. Працюючи з компанією Авенстон, ви отримуєте:

 • підготовка плану закупівель;
 • аналіз комерційних пропозицій від потенційних постачальників, включаючи розрахунок ризиків, пов’язаних із постачанням та обладнанням;
 • проведення тендерних процедур для вибору постачальника оптимальної продукції;
 • формування угод про постачання товарів та надання транспортних послуг;
 • вибір оптимального шляху та способу доставки обладнання та матеріалів;
 • прозора схема постачання обладнання;
 • моніторинг товарообігу від постачальника до місця доставки товару;
 • обізнана допомога у виборі брокерської компанії;
 • процедура митного оформлення;
 • максимальне пом’якшення ризиків, пов’язаних з логістикою та постачанням обладнання.

Гарантія на обладнання для сонячних електростанцій

Не секрет, що будівництво сонячних фотоелектричних станцій вимагає серйозних інвестицій і окупається протягом відносно тривалого терміну. Тому одним з найважливіших питань, якому ще на етапі проектування варто приділити підвищену увагу — це умови гарантії від виробників обладнання. Гарантія поширюється на дефекти в матеріалах і обладнанні за умови виконання всіх експлуатаційних вимог виробників устаткування. Термін гарантії встановлюється окремо кожним виробником обладнання: звичайно стандартний гарантійний термін складає 10 років для сонячних модулів і 5 років для інверторів. Крім того, часто за додаткову плату можна придбати розширену гарантію, наприклад, 10 років для сонячних інверторів.

Гарантія на обладнання зазвичай не покриває прямі або непрямі збитки, які сталися з наступних причин:

 • неправильне використання або модифікація обладнання;
 • несанкціонований ремонт;
 • недостатня вентиляція обладнання;
 • збої, викликані зовнішнім впливом (наприклад, від перенапруги, блискавки, пожежі, впливу корозійних реагентів або солоною води, некваліфікована експлуатація, вандалізм, дія цвілі й інші випадки, включаючи без обмежень будь-які технологічні і фізичні випадки, про які не було відомо або очікувано при будівництві об’єкта).

Також гарантія втрачається в наступних випадках:

 • пошкодження гарантійних пломб;
 • несанкціонований самостійний ремонт персоналом, який не має на це необхідних допусків від виробника обладнання;
 • нанесення механічних або інших ушкоджень обладнанню внаслідок навмисних або необережних дій;
 • заміна, видалення або пошкодження оригінальних етикеток, крім випадків їх нормального зносу;
 • виробники обладнання мають право відмовити в гарантійному обслуговуванні в разі повернення дефектного обладнання в неоригінальною упаковці.

Дуже важливим є не тільки період гарантії, а також й заявлений час реакції на виявлений дефект. Так, наприклад, деякі компанії беруть на себе зобов’язання замінити браковане обладнання протягом 1-2 тижнів, а інші — розтягують цей процес на 3-4 місяці. Крім того, за фактом гарантія може як покривати, так і не покривати транспортні та інші витрати, пов’язані з доставкою дефектного обладнання в сервісний цент. Якщо такий центр знаходиться не на території України, то у власника сонячної електростанції можуть виникати додаткові витрати на логістику, митне очищення і сплату ПДВ. Таким чином, при виборі виробника обладнання необхідно враховувати не тільки питому вартість обладнання, а й умови гарантійного обслуговування на території нашої країни.

Спираючись на власний досвід Авенстон щодо співпраці з виробниками обладнання, можемо дати кілька порад, які стануть в нагоді при виборі обладнання та комплектуючих для сонячних електростанцій:

 • Попередньо дізнатися, як конкретний виробник на практиці в Україні поводиться при виникненні гарантійних випадків?
 • Які терміни вказані виробником в умовах гарантії?
 • Яка зі сторін – покупець або виробник – бере на себе витрати на логістику?
 • Які зобов’язання бере на себе постачальник обладнання, якщо умови, зазначені в гарантії, будуть порушені?

Остання умова є одним з найбільш важливих при аналізі умов надання гарантійних зобов’язань. Найбільш прийнятний варіант – це максимально короткий термін, протягом якого виробник зобов’язується провести ремонт / заміну дефектного обладнання з виплатою компенсації за втрачену вигоду, якщо зазначені в гарантії терміни реакції будуть порушені. Але на такі умови, в переважній більшості випадків, виробники йдуть тільки при реалізації обладнання з дуже високою вартістю. З огляду на значний термін експлуатації обладнання та його високу вартість, краще заплатити трохи більше при покупці, вибравши надійну і перевірену компанію-виробника, щоб позбутися від значних фінансових проблем, викликаних відмовою устаткування, в майбутньому. У підсумку, це виявиться дешевше і вигідніше.

Сонячні фотоелектричні модулі

Сонячна енергетика – один з найбільш перспективних сегментів альтернативної енергетики. Сонце – це відновлюваний, практично невичерпний ресурс
Дізнатися більше

Сонячні мережеві інвертори

Сонячні інвертори належать до найважливіших елементів будь-якої сонячної електростанції.
Дізнатися більше

Системи кріплення сонячних модулів для електростанцій

У компанії Авенстон ви можете отримати вичерпні консультації та замовити всі види комплектуючих для сонячних електростанцій, включаючи такий важливий функціональний елемент як стаціонарні опорні металоконструкції.
Дізнатися більше

Кабелі та конектори для сонячних електростанцій

У нас ви можете замовити будь-які види обладнання та комплектуючі для сонячних електростанцій, в тому числі — сонячний кабель та конектори для з’єднання сонячних модулів.
Дізнатися більше