Хмарне майбутнє для PV-галузі України

Авторська колонка СЕО АВЕНСТОН Дмитра Лукомського на українському бізнес-ресурсі “Економічна правда” – про найгостріші питання галузі сонячної енергетики та погляд на ринок з точки зору реального сектору бізнесу. Це завжди корисний, актуальний та якісний матеріал, зумовлений власним досвідом та глибоким знанням ринку, його тенденцій та проблематики.

Основні тези

Бурхливий розвиток ВДЕ останніх років зумовлено впровадженням програми стимуляції розвитку галузі “Енергетична стратегія України до 2035 року”, що забезпечило зростання частки ВДЕ в енергетичному балансі нашої держави до 3,7%, що в грошовому еквіваленті складає понад 8%.

Один з найвищих в Євросоюзі “зелених” тарифів України (10-15 євроцентів за Вт) та зобов’язання держави купувати всю “зелену” електроенергію, сприяв стрімкому збільшенню потужностей об’єктів відновлювальної енергетики в Україні: утричі за три квартали 2019 року порівняно з 2018-м роком.

Однак, такі великі об’єми виробництва сонячної та вітрової генерації і відсутність достатньої кількості високоманеврових потужностей призвели до браку резервів енергосистеми для підтримки її сталості.

Це спровокувало введення змін у правила функціонування ринку ВДЕ: квотування на державну підтримку за видами генерації та інші суттєві суперечності, підігріті емоційними заявами чиновників, що призвело до виникнення нервової атмосфери в галузі.

Гравці ринку готові дати відсіч щодо можливих порушень міжнародних зобов’язань Україною перед інвесторами та заявили про готовність захищати свої права в міжнародному інвестиційному арбітражі.

Незважаючи на можливість таких змін, ринок продовжує рух до збільшення частки “зелених” потужностей. Однак, є чітке розуміння про виникнення нових тенденцій в галузі ВДЕ щодо розвитку тих чи інших напрямків. Щодо галузі сонячної енергетики, очікується розділення ринку PV-генерації на наступні чотири сектори:

    • проекти великої потужності, які працюватимуть за новою схемою державної підтримки аукціонів та квот;
    • проекти будь-якої потужності, інвестори яких отримали попередній договір на купівлю-продаж електроенергії (pre-PPA) у 2019 році;
    • проекти потужністю до 1 МВт, де інвестори зможуть продавати вироблену електроенергію за зниженим на 25% “зеленим” тарифом;
    • приватні прибудинкові електростанції до 50 кВт, які мають спрощену процедуру підключення до мережі.

Детальніше читайте в авторській колонці Дмитра Лукомського “Хмарне майбутнє для сонячних електростанцій в Україні” на бізнес-ресурсі “Економічна правда”.

Нові технології у виробництві фотоелектричних батарей

За останні кілька років технології виробництва фотоелектричних модулів досить сильно змінилися. Тож наразі ми маємо складний ринок, наповнений продукцією з різними параметрами та властивостями. Ми підготували корисний матеріал, який допоможе потенційним інвесторам не зробити помилок.
Дізнатися більше

Інвестиції в сонячну енергетику

Сонячна енергетика - чергова забава для багатих країн і питання далекого майбутнього або ж реальна можливість, незважаючи на складні економічні та політичні умови сьогоднішньої України, заробляти гроші вже зараз?
Дізнатися більше

Основи технології виробництва кремнієвих сонячних фотоперетворювачів

Фотоелектричні перетворювачі або сонячні елементи (solar cells) – це напівпровідникові вироби, які перетворюють сонячне випромінення в електричний струм.
Дізнатися більше

Інвестиційна привабливість складської логістики в Україні

Складська логістика є перспективним напрямком вкладення грошових коштів. В Україні відчувається нестача якісних складських приміщень класу А і спеціалізованих хабів.
Дізнатися більше