Експертна думка Дмитра Лукомського у підкасті Energy Club

Публікуємо стенограму випуску:

Ринок сонячної енергетики в Україні переживає етап трансформації. Аналіз світових трендів підтверджує, що сонячна енергетика рухається у бік розподіленої генерації з активною участю у процесі виробництва електричної енергії самих споживачів. За прогнозами аналітиків компанії АВЕНСТОН в Україні в період з 2020 по 2025 роки зростатиме частка сонячних електростанцій призначених для власних потреб, які не будуть вимагати складних процедур для роботи по «зеленому тарифу». Також набиратимуть все більшої популярності комерційні дахові ФЕС.

Коментар Генерального директора АВЕНСТОН Дмитра Лукомського:

«Ми бачимо перспективи не приватних дахових електростанцій, а саме комерційних дахових електростанцій. Пов’язано це в першу чергу з тим, що в Україні змінюється законодавство, яке регулює сферу сонячної електроенергетики, але ці зміни ще не є завершеними. Тому, на сьогодні, для стабільної роботи сонячної електростанції та продажу електроенергії по «зеленому тарифу», найбільш прогнозованим та зрозумілим сегментом є саме сегмент дахових сонячних електростанцій, а також наземних — до 1 МВт.

З точки зору системи енергогенерації України та наближення електрогенерації до споживача (розподіленої сонячної генерації), найбільш перспективними є саме дахові установки. Власне, ці ж тренди ми бачимо і в усьому світі. Наша країна відставати від світових тенденцій не буде. Дуже важливою перевагою саме сонячних дахових установок у порівнянні з наземними є той факт, що у випадку з даховими установками електрогенерація є максимально наближеною до місця споживання. Будь-який об’єкт, який має дах, швидше за все має власне споживання (будівля, цех, склади, торгові приміщення). Отже, установка сонячних батарей на такі об’єкти матиме економічну доцільність навіть без будь-яких заходів державної підтримки.

За нашими розрахунками, при сьогоднішній вартості електроенергії для промислових підприємств, у разі установки дахової сонячної електростанції, яка працюватиме на власне споживання електроенергії (тобто заміщатиме власне споживання без продажу в зовнішні мережі), її окупність буде становити менше 10 років. Враховуючи тренди на зростання вартості традиційної електроенергії та постійне здешевлення сонячних батарей та комплектуючих, ми прогнозуємо, що період окупності таких установок буде знижуватись, та відповідно відбуватиметься підвищення  їхньої привабливості та збільшення кількість інсталяцій».

Про Energy Club. Інформаційно-аналітична платформа Energy Club – амбіційний проект фахівців енергетичного ринку України. Клуб було засновано у 2016 році з метою сприяння створенню привабливих умов розвитку та залучення інвестицій до енергетичної галузі. Дмитро Лукомський про Energy Club: «В межах заходів клубу нові учасники знаходять потенційних партнерів та однодумців. В дискусіях під час зустрічей народжуються рішення з проблемних питань ведення бізнесу, зокрема податкової системи, дозвільних процедур; відточуються законодавчі правила роботи на енергоринку».

Застосування сонячних батарей для виробничих підприємств

У зв'язку з постійним підвищенням енергетичних тарифів, жорсткістю вимог екологічного характеру до роботи підприємств, що виробляють електроенергію традиційними способами, все більшого поширення в світі набуває використання відновлюваних джерел електрики.
Дізнатися більше

Електробум. Сонячні заправки та «зелений» бізнес

Зменшення вартості EV-батарей та ESS призведе до зниження ціни електрокарів, а наявність мережі зарядних станцій з ESS та PV-модулями допоможе розв’язати проблему небалансів генерації на всіх рівнях та «озеленити» використання електромобілів.
Дізнатися більше

Інвестиційна привабливість складської логістики в Україні

Складська логістика є перспективним напрямком вкладення грошових коштів. В Україні відчувається нестача якісних складських приміщень класу А і спеціалізованих хабів.
Дізнатися більше

До питання розвитку альтернативних джерел енергії

У сьогоднішніх реаліях зростаючих глобальних енергетичних проблем все більш актуальними стають питання переходу до альтернативних джерел енергозабезпечення.
Дізнатися більше