Наземна сонячна електростанція “Веліген Солар”

Група компаній Авенстон спеціалізується не тільки на розробці проектної документації та будівництві промислових сонячних електростанцій, але також виконує весь комплекс робіт по девелопменту об’єктів сонячної енергетики до стадії готовності до будівництва. Ми підбираємо відповідні земельні ділянки, проводимо зміну їх цільового призначення, оформляємо відповідні договори оренди, погоджуємо технічні умови на підключення до мереж, отримуємо дозвіл на будівництво і вирішуємо велику кількість супутніх юридичних і технічних питань. Результатом нашої роботи є так звані shovel ready (або – ready to build) проекти, тобто проекти повністю готові до будівництва. Одним із прикладів сонячних електростанцій, які були підготовлені нами до стадії shovel ready є сонячна електростанція “Веліген” в Херсонській області.

Наземна мережева сонячна електростанція (СЕС, ФЕС) «Веліген» була здана в експлуатацію в 2016 році в Херсонській області. Площа, на якій розташована дана сонячна станція, склала 11,8 га, а сумарна потужність змонтованих сонячних батарей – 6,8 МВт. Девелопмент проекту і всі підготовчі роботи, пов’язані з отриманням дозвільних документів, необхідних для початку виконання будівельно-монтажних робіт, були закінчені в кінці 2013 року. Ця наземна сонячна електростанція була спроектована для виробництва екологічно чистої «сонячної» електроенергії і її продажу за зеленим тарифом.

При проектуванні СЕС «Веліген» було використано наступне обладнання:

 • Полікристалічні сонячні батареї Kvazar KV-240P потужністю 240 Вт — 27 076 шт
 • Сонячні мережеві інвертори AEG Protect PV.630 — 4 шт., AEG Protect PV.880 — 4 шт.
 • Комплект металоконструкцій для наземного монтажу сонячних батарей — 617 шт.
 • Комплектні трансформаторно-інверторні підстанції КТІП 0,4/10 кВ 1260 кВА ТКС-1260/10 — 2 шт. та КТІП 0,4/10 кВ 1600 кВА ТКС-1600/10 — 2 шт.
 • Суматори постійного струму (combiner boxes) — 63 шт.
 • Головний щит освітлення (ГЩО) — 1 шт.
 • Система моніторингу та контролю сонячної електростанції PV Guard

Основні особливості системи: Система моніторингу обрана з урахуванням типу обладнання. Саме система PV Guard найкращим чином підходить для обраного типу інверторів. PV Guard — програмне рішення, яке забезпечує віддалений доступ через мережу Інтернет до всіх необхідних параметрів сонячної електростанції. Дані доступні в режимі реального часу. Можна відстежити роботу як окремих елементів СЕС, таких як сонячні панелі і інвертори, їх показники роботи, дефекти, так і загальний стан станції. Система моніторингу та контролю дозволяє змінювати налаштування, формувати звіти, експортувати дані у формати Excel і PDF. Можна виконувати порівняння різних сонячних електростанцій або частин однієї, відстежуючи фактичну і розрахункову генерацію електроенергії.

Деталі проекту:

 • Статус проекту – сонячну електростанцію введено в експлуатацію
 • Потужність сонячних батарей – 6,8 МВт
 • Площа території ФЕС – 11,8 га
 • Тип сонячних батарей – мульті-Si
 • Тип опорних металоконструкцій – фіксовані
 • Розташування об’єкту – Херсонська область, Генічеський район

Наші послуги:

 • Оформлення договору на довгострокову оренду земельної ділянки,
 • Передпроектні інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні дослідження,
 • Отримання містобудівних умов і обмежень,
 • Отримання технічних умов на підключення до мереж Херсонобленерго,
 • Розробка та погодження робочого проекту ФЕС та проекту підключення ФЕС до мереж 35 кВ,
 • Реєстрація декларації про початок будівельних робіт
 

Ключові напрямки діяльності Авенстон

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для роботи по "зеленому" тарифу або продажу електроенергії через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проект, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Комерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Плавучі сонячні електростанції

Ми пропонуємо всі необхідні послуги та інноваційні рішення для впровадження плавучих сонячних електростанцій (FPV) в Європі та на Близькому Сході. Технічні консультації, проектування та послуги EPC під ключ.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Девелопмент, проєктування, будівництво та введення в експлуатацію.
Дізнатися більше

Інженерні системи та мережі

Зовнішнє та внутрішнє електропостачання; освітлення і відеоспостереження; опалення, вентиляція і кондиціонування. Проектування, монтажні та пусконалагоджувальні роботи будь-якої складності. Супровід проектів та впровадження рішень "під ключ".
Дізнатися більше

Системи резервного живлення та ДБЖ

Надаємо послуги з встановлення сучасних джерел безперервного та резервного живлення для комерційних підприємств. Проєктування, встановлення і сервіс ДБЖ малої та середньої потужності. Резервні системи електропостачання.
Дізнатися більше

Обладнання для сонячних електростанцій

Авенстон має багаторічний досвід у постачанні обладнання і матеріалів на будівельні майданчики проєктів ВДЕ. Вартість обладнання та вибір оптимального графіка доставки можуть бути ефективно оптимізовані фахівцями нашої компанії.
Дізнатися більше

Експлуатація і сервіс

Подовжуємо термін служби об'єктів ВДЕ, збільшуємо їхню прибутковість, оптимізуємо продуктивність та експлуатаційну доступність, знижуємо операційні витрати. Планове та позапланове технічне обслуговування, гарантія, сервіс.
Дізнатися більше