Сонячна електростанція “Старобешево”

Наземна промислова сонячна електростанція «Старобешеве» буде побудована в Донецькій області, на земельній ділянці площею 23,1 га. Загальна потужність електростанції складе 12 МВт. Даний об’єкт проектується з метою виробництва екологічно чистої електроенергії та подальшого її продажу в мережу за «зеленим» тарифом. Електростанція спроектована з застосуванням центральних інверторів, а також мультикристалічних кремнієвих модулів.

 • Статус – завершені проектні роботи
 • Потужність – 12,0 МВт
 • Площа ФЕС – 23,1 га
 • Тип модулів – мульті-Si
 • Тип опор – фіксовані

Сонячна електростанція (СЕС) генерує тільки активну потужність (cosφ=1), тому повна потужність дорівнює активній. Електроенергія постійного струму, вироблена сонячними панелями, через суматор подається в інвертор, де перетворюється в електроенергію змінного струму. З інверторів енергія з напругою 3х380 В безпосередньо в КТІП потрапляє на трансформатор, де підвищується до напруги 35 кВ. Далі енергія надходить в лінії електропередачі (ЛЕП).

При проектуванні СЕС «Старобешеве» було використано наступне обладнання:

 • Полікристалічні сонячні панелі GSP Professional 240 потужністю 240 Вт — 49 984 шт.
 • Інвертори мережеві On-grid AEG Protect PV.630 — 16 шт., AEG Protect PV.500 — 1 шт.
 • Комплект металоконструкцій для наземного монтажу сонячних панелей — 1 136 шт.
 • КТІП 0,4/35 кВ 1250 кВА ТКС-1260/35 — 8 шт., КТІП 0,4/35 кВ 510 кВА ТКС-500/35 — 1 шт.
 • Суматори постійного струму PV.IcX-16 — 134 шт.
 • Щит управління освітленням ЩУО — 8шт., головний щит освітлення ГЩО — 1 шт.
 • Система моніторингу та контролю сонячної електростанції PV Guard

PV Guard — мережеве програмне рішення, яке забезпечить інтерактивний доступ у реальному часі до різних показників сонячної електростанції, таких як: показники роботи сонячних панелей, їх дефекти, робота інверторів, екологічні показники. Ця система моніторингу дозволяє оцінити роботу як всієї електростанції, так і окремих елементів, порівняти показники різних електростанцій.

Сонячна електростанція була повністю спроектована компанією Рентехно, яка в якості генерального проектувальника виконала передпроектні інженерні вишукування і повністю розробила проектну документацію стадій «Техніко-економічне обґрунтування», «Проект» та «Робоча документація» для самої фотоелектричної станції, а також для проекту підключення об’єкта до централізованих електромереж напругою 35 кВ. У тому числі були виконані такі послуги:

 • Бізнес-консалтинг,
 • Передпроектні інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні дослідження,
 • Отримання містобудівних умов і обмежень,
 • Розробка ТЕО проекту,
 • Розробка та  узгодження робочого проекту ФЕС,
 • Розробка та  узгодження робочого проекту підключення ФЕС до мереж 35 кВ,
 • Розробка та узгодження робочого проекту АСКОЕ

ТОВ «Радбіс» планувало побудувати сонячну електростанцію потужністю 12 МВт в Старобешеве Донецької області. Під будівництво станції відведено вільний від забудови ділянку (пустир) площею 23,1 га в 1 км від кордонів Старобешеве. Крім того, «Радбіс» вже погодила проект підключення нової станції до мережі 35 кВ.

Даний об’єкт проектується з метою виробництва екологічно чистої електроенергії та подальшого її продажу в мережу по “зеленому” тарифу. Сонячна електростанція була спроектована із застосуванням центральних інверторів і мультикристалічних кремнієвих модулів. У проекті планується використовувати сонячні модулі провідних світових виробників. Максимальна потужність одного модуля складе 250 Вт. До складу сонячної електростанції також увійде комплектна розподільна підстанція, яка дозволить підключити СЕС до кабельної лінії Старобешеве — Кипуча.

Сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих обʼєктів.

 

Ключові напрямки діяльності Авенстон

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для роботи по "зеленому" тарифу або продажу електроенергії через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проект, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Комерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Плавучі сонячні електростанції

Ми пропонуємо всі необхідні послуги та інноваційні рішення для впровадження плавучих сонячних електростанцій (FPV) в Європі та на Близькому Сході. Технічні консультації, проектування та послуги EPC під ключ.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Девелопмент, проєктування, будівництво та введення в експлуатацію.
Дізнатися більше

Інженерні системи та мережі

Зовнішнє та внутрішнє електропостачання; освітлення і відеоспостереження; опалення, вентиляція і кондиціонування. Проектування, монтажні та пусконалагоджувальні роботи будь-якої складності. Супровід проектів та впровадження рішень "під ключ".
Дізнатися більше

Системи резервного живлення та ДБЖ

Надаємо послуги з встановлення сучасних джерел безперервного та резервного живлення для комерційних підприємств. Проєктування, встановлення і сервіс ДБЖ малої та середньої потужності. Резервні системи електропостачання.
Дізнатися більше

Обладнання для сонячних електростанцій

Авенстон має багаторічний досвід у постачанні обладнання і матеріалів на будівельні майданчики проєктів ВДЕ. Вартість обладнання та вибір оптимального графіка доставки можуть бути ефективно оптимізовані фахівцями нашої компанії.
Дізнатися більше

Експлуатація і сервіс

Подовжуємо термін служби об'єктів ВДЕ, збільшуємо їхню прибутковість, оптимізуємо продуктивність та експлуатаційну доступність, знижуємо операційні витрати. Планове та позапланове технічне обслуговування, гарантія, сервіс.
Дізнатися більше