Сонячна електростанція “Старобешево”

Наземна сонячна електростанція «Старобешеве» буде побудована в Донецькій області, на земельній ділянці площею 23,1 га. Загальна потужність електростанції складе 12 МВт. Даний об’єкт проектується з метою виробництва екологічно чистої електроенергії та подальшого її продажу в мережу за «зеленим» тарифом. Електростанція спроектована з застосуванням центральних інверторів, а також мультикристалічних кремнієвих модулів.

 • Статус – завершені проектні роботи
 • Потужність – 12,0 МВт
 • Площа ФЕС – 23,1 га
 • Тип модулів – мульті-Si
 • Тип опор – фіксовані

Сонячна електростанція (СЕС) генерує тільки активну потужність (cosφ=1), тому повна потужність дорівнює активній. Електроенергія постійного струму, вироблена сонячними панелями, через суматор подається в інвертор, де перетворюється в електроенергію змінного струму. З інверторів енергія з напругою 3х380 В безпосередньо в КТІП потрапляє на трансформатор, де підвищується до напруги 35 кВ. Далі енергія надходить в лінії електропередачі (ЛЕП).

При проектуванні СЕС «Старобешеве» було використано наступне обладнання:

 • Полікристалічні сонячні панелі GSP Professional 240 потужністю 240 Вт — 49 984 шт.
 • Інвертори мережеві On-grid AEG Protect PV.630 — 16 шт., AEG Protect PV.500 — 1 шт.
 • Комплект металоконструкцій для наземного монтажу сонячних панелей — 1 136 шт.
 • КТІП 0,4/35 кВ 1250 кВА ТКС-1260/35 — 8 шт., КТІП 0,4/35 кВ 510 кВА ТКС-500/35 — 1 шт.
 • Суматори постійного струму PV.IcX-16 — 134 шт.
 • Щит управління освітленням ЩУО — 8шт., головний щит освітлення ГЩО — 1 шт.
 • Система моніторингу та контролю сонячної електростанції PV Guard

PV Guard — мережеве програмне рішення, яке забезпечить інтерактивний доступ у реальному часі до різних показників сонячної електростанції, таких як: показники роботи сонячних панелей, їх дефекти, робота інверторів, екологічні показники. Ця система моніторингу дозволяє оцінити роботу як всієї електростанції, так і окремих елементів, порівняти показники різних електростанцій.

Сонячна електростанція була повністю спроектована компанією Рентехно, яка в якості генерального проектувальника виконала передпроектні інженерні вишукування і повністю розробила проектну документацію стадій «Техніко-економічне обґрунтування», «Проект» та «Робоча документація» для самої фотоелектричної станції, а також для проекту підключення об’єкта до централізованих електромереж напругою 35 кВ. У тому числі були виконані такі послуги:

 • Бізнес-консалтинг,
 • Передпроектні інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні дослідження,
 • Отримання містобудівних умов і обмежень,
 • Розробка ТЕО проекту,
 • Розробка та  узгодження робочого проекту ФЕС,
 • Розробка та  узгодження робочого проекту підключення ФЕС до мереж 35 кВ,
 • Розробка та узгодження робочого проекту АСКОЕ

ТОВ «Радбіс» планувало побудувати сонячну електростанцію потужністю 12 МВт в Старобешеве Донецької області. Під будівництво станції відведено вільний від забудови ділянку (пустир) площею 23,1 га в 1 км від кордонів Старобешеве. Крім того, «Радбіс» вже погодила проект підключення нової станції до мережі 35 кВ.

Даний об’єкт проектується з метою виробництва екологічно чистої електроенергії та подальшого її продажу в мережу по “зеленому” тарифу. Сонячна електростанція була спроектована із застосуванням центральних інверторів і мультикристалічних кремнієвих модулів. У проекті планується використовувати сонячні модулі провідних світових виробників. Максимальна потужність одного модуля складе 250 Вт. До складу сонячної електростанції також увійде комплектна розподільна підстанція, яка дозволить підключити СЕС до кабельної лінії Старобешеве — Кипуча.

Сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. Всі основні етапи реалізації подібних проєктів виконуються нами самостійно або із залученням партнерів. В останньому випадку, всі ключові процеси управляються і ретельно контролюються штатними менеджерами проєктів Авенстон. У нашому портфоліо – велика кількість спроєктованих і побудованих промислових сонячних електростанцій, домашніх сонячних електростанцій, а також проєкти в суміжних сферах.

Деякі особливості проектування BIPV-систем

Стаття присвячена особливостям використання BIPV-систем. Цього разу мова піде про особливості проектування BIPV-систем - як з архітектурної точки зору, так і з позиції розрахунку інтегрованої сонячної електростанції, а також про багатофункціональність BIPV-елементів.
Дізнатися більше

Чи є друге життя у сонячних панелей?

В останні роки спостерігається активний розвиток сонячної енергетики в усьому світі. У кожного продукту і матеріалу є свій термін експлуатації і використання. Яка ж подальша доля PV-модулів, які підійшли до кінця свого терміну служби?
Дізнатися більше

Нові технології у виробництві фотоелектричних батарей

За останні кілька років технології виробництва фотоелектричних модулів досить сильно змінилися. Тож наразі ми маємо складний ринок, наповнений продукцією з різними параметрами та властивостями. Ми підготували корисний матеріал, який допоможе потенційним інвесторам не зробити помилок.
Дізнатися більше

Експертна думка Дмитра Лукомського у підкасті Energy Club

Якою буде трансформація сонячної енергетики в Україні найближчі 5 років? Як впливатимуть світові тренди на розвиток вітчизняної галузі? Чого очікувати від ринку ВДЕ вже зараз? СЕО АВЕНСТОН Дмитро Лукомський, авторитетний експерт галузі сонячної енергетики України, відповідає на низку питань у подкасті Energy News.
Дізнатися більше