Наземна сонячна електростанція “Комплекс”

Наземна сонячна електростанція “Комплекс” потужністю 1 742 кВт побудована в 2012-2013 роках в Ямпільському районі Вінницької області. Сонячна електростанція (СЕС) розміщується на земельній ділянці площею 2,5 га. Розрахункова річна генерація становить 1943 МВт*год електроенергії. Даний об’єкт побудований з метою виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її продажем в мережу за «зеленим» тарифом. Електростанція спроектована з застосуванням стрінгових мережевих інверторів, а також мультикристалічних кремнієвих модулів.

Сонячні панелі генерують електроенергію постійного струму. Ця енергія надходить на інвертори і перетворюється в енергію змінного струму. Далі електроенергія з інвертора надходить на КТП, де підвищується до напруги 10 кВ і передається у мережу. Для більш оперативного введення об’єкта будівництво та підключення до мережі виконувалося трьома чергами. Перша черга — будівництво сонячної електростанції потужністю 126,72 кВт. Друга черга — будівництво сонячної електростанції потужністю 506,88 кВт. Третя черга — будівництво СЕС потужністю 1108,88 кВт.

При будівництві сонячної електростанції було використане таке обладнання:

 • Полікристалічні сонячні панелі YINGLI SOLAR YL 240 P-29b потужністю 240 кВт — 7260 шт.
 • Інвертори мережеві On-grid POWER ONE TRIO-27.6-TL-OUTD — 55 шт.
 • Комплект металоконструкцій для наземного монтажу сонячних панелей — 165шт.
 • КТП 0,4/10-1600 кВА — 1 шт.
 • Щити електротехнічні ШР — 11 шт. Щит освітлення для власних потреб —1 шт.
 • Панель моніторингу та контролю за сонячною електростанцією AURORA VISION PRIME на базі PVI-AEC-EVO виробництва POWER ONE.

Система моніторингу сонячної електростанції використовується для аналізу ефективності роботи і підібрана з урахуванням встановлених інверторів. Особливості системи Aurora Vision: 1) Можливість в реальному часі отримувати інформацію про стан сонячної електроенергії через Інтернет; 2) Широкий вибір налаштувань та показників роботи станції; 3) Можливість отримувати кліматичні дані, інформацію про помилки, аварії; зберігати і аналізувати отримані дані; 4) Можливість аналізу електричних та екологічних характеристик (показує кількість CO2, яке надійшло б в атмосферу при виробництві тепловими електростанціями такого ж обсягу електроенергії); 5) Створення користувацьких звітів з різними налаштуваннями як для однієї, так і для групи сонячних електростанцій. Експорт звітів в формат Excel або PDF.

Мережева наземна сонячна електростанція була спроектована і введена в експлуатацію українською компанією Рентехно, яка виступила в проекті як ЕРС-підрядник. Наші фахівці виконали розробку проекту технологічної частини фотоелектричної станції, організували постачання основного обладнання та здійснювали пусконалагодження об’єкту.

Деталі проекту:

 • Статус – введена в експлуатацію
 • Потужність – 1,742 МВт
 • Площа ФЕС – 2,5 га
 • Тип модулів – мульті-Si
 • Тип опор – фіксовані

Наші послуги:

 • 3D-моделювання затемнень з урахуванням складного рельєфу і орієнтації земельної ділянки;
 • Моделювання вироблення електроенергії в PVSIST;
 • Розробка проекту ФЕС;
 • Навчання підрядників з монтажу обладнання;
 • Шеф-монтаж;
 • Гарантійне обслуговування об’єкту

Сонячні електростанції – це одна з ключових компетенцій для компаній, що входять в групу Авенстон. Ми надаємо будь-які необхідні послуги для проєктів сонячної енергетики, починаючи від супроводу етапу девелопменту і закінчуючи сервісним обслуговуванням вже побудованих фотоелектричних станцій або систем. Всі основні етапи реалізації подібних проєктів виконуються нами самостійно або із залученням партнерів. В останньому випадку, всі ключові процеси управляються і ретельно контролюються штатними менеджерами проєктів Авенстон. У нашому портфоліо – велика кількість спроєктованих і побудованих промислових сонячних електростанцій, домашніх сонячних електростанцій, а також проєкти в суміжних сферах.

 

Ключові напрямки діяльності Авенстон

Промислові сонячні електростанції

Будуємо мережеві промислові сонячні електростанції для роботи по "зеленому" тарифу або продажу електроенергії через систему аукціонів. Наземні сонячні електростанції "під ключ" - проект, генпідряд, підключення до мереж.
Дізнатися більше

Коммерційні сонячні електростанції

З 2010 року виконуємо повний комплекс робіт по розробці проєктів, будівництву та сервісному обслуговуванню сонячних фотоелектричних електростанцій всіх типів. Величезний практичний досвід будівництва сонячних електростанцій для бізнесу.
Дізнатися більше

Системи накопичення електроенергії

Повний спектр послуг по впровадженню технологій зберігання енергії (BESS) для сонячних електростанцій та інших об'єктів ВДЕ, промисловості і комерційного сектора. Девелопмент, проєктування, будівництво та введення в експлуатацію.
Дізнатися більше

Експлуатація і сервіс

Подовжуємо термін служби об'єктів ВДЕ, збільшуємо їхню прибутковість, оптимізуємо продуктивність та експлуатаційну доступність, знижуємо операційні витрати. Планове та позапланове технічне обслуговування, гарантія, сервіс.
Дізнатися більше