Дахові комерційні ФЕС

Дахові сонячні електростанції для юридичних осіб — це надійна довгострокова інвестиція, яка може бути ефективною як через використання «зеленого» тарифу і продажу електроенергії в мережу, так і шляхом зменшення власних витрат на купівлю електроенергії з мережі при використанні сонячної електроенергії на власне споживання.

Враховуючи вартість кіловат-години для комерційних підприємств та промисловості (і динаміку її зростання), остання опція ставатиме все більш економічно доцільною, стимулюючи подальший розвиток сегменту комерційних дахових СЕС. Світові тренди також підтверджують великі перспективи та подальше зростання кількості дахових сонячних електростанцій в Україні.

Одне з ключових умов успішної імплементації проєкту дахової сонячної електростанції — це якісне проєктування таких об’єктів. Серед компаній, які професійно займаються установкою СЕС на дахах, а також відповідально і якісно керують такими проєктами — компанія АВЕНСТОН. Власна проєктна група має достатній досвід проєктування дахових електростанцій, який ще більше посилюється завдяки наявності власного сервісного підрозділу.

Переваги дахових сонячних електростанцій

Розподілена електрогенерація на основі дахових СЕС має значні переваги як точки зору мереж, так і з точки зору всього суспільства. Сонячні електростанції середнього розміру та потужності дуже часто встановлюють на дахах, що забезпечує певні переваги:

 • Можливість уникнути досить тривалої процедури, пов’язаної з оформленням документів і проходженням процедури щодо відведення земельної ділянки під потреби відновлюваної енергетики.
 • За рахунок цього прискорюється загальний цикл проєкту, що дозволяє заощадити на бюджеті.
 • Оптимальне рішення для випадків, коли власник ділянки відчуває дефіцит площі і прагне зберегти первісне призначення земель сільськогосподарського призначення.
 • Сонячні панелі менше страждають від затінення високими будинками або деревами в разі розміщення станції в межах населеного пункту або близько зелених насаджень.
Солнечные электростанции средней мощности

Економічна ефективність дахових сонячних електростанцій

Дахові сонячні електростанції мають великі перспективи на майбутнє навіть без застосування таких заохочувальних інструментів як «зелений» тариф.

Основна економічна перевага дахових СЕС — електроенергія виробляється там, де вона споживається, і тоді, коли вона необхідна.

Наприклад, в офісних приміщеннях влітку кондиціонери працюють в той час, коли спостерігається найбільший потік сонячної енергії. Після установки сонячної електростанції для власника будівлі в літній період значно зменшуються витрати на охолодження і кондиціонування. Також можна забезпечити надійне безперебійне живлення для будинку і підвищити якість електропостачання, додатково встановивши акумулятори, вартість яких постійно падає.

Ціни на електроенергію час від часу продовжують коливатися, таким чином, складно розрахувати витрати на електроенергію за певний період часу. Проте, коли мова йде про електрику, вироблену «сонячними дахами», ціну на вироблену електроенергію можна легко визначити. Фактично можна навіть спрогнозувати вартість вироблення електроенергії ще на 10-20 років. Тобто це надійна інвестиція. Крім того, вартість експлуатації дахових сонячних електростанцій стабільна та відносно низька, завдяки мінімальній потребі в обслуговуванні.

Дахові електростанції можуть бути встановлені на даху будь-якого типу. Таким чином, людям не потрібно звільняти землю або вкладати кошти у покупку додаткової землі для встановлення сонячних панелей. Крім того, панелі забезпечують додатковий захист даху будівлі, на якому вони встановлені.

Промислова дахова електростанція у центрі Pfenning Logistics потужністю 8,1 МВт, Німеччина. Джерело: EARTHTECHLING, Meet Germany’s Biggest Rooftop Solar Power Plant
Промислова дахова електростанція у центрі Pfenning Logistics потужністю 8,1 МВт, Німеччина. Джерело: EARTHTECHLING, Meet Germany’s Biggest Rooftop Solar Power Plant

АВЕНСТОН. Послуги та напрямки діяльності

Наша компанія пропонує послуги по виконанню усього комплексу інженерних та будівельних робіт по реалізації дахових ФЕС на комерційних та промислових об’єктах:

 • Оцінка придатності даху;
 • Розробка робочого проєкту;
 • Постачання обладнання та матеріалів до місця будівництва;
 • Будівельні та електромонтажні роботи;
 • Підключення сонячної електростанції до мережі.

Ми будуємо дахові сонячні електростанції на будівлях різного призначення:

 • торгові центри;
 • заводи;
 • цехи;
 • склади;
 • ангари;
 • будівлі сільськогосподарського призначення;
 • будівлі фермерського призначення;
 • автопарки;
 • навіси;
 • заклади освіти та відпочинку.

Компанією АВЕНСТОН накопичений великий досвід в проведенні проєктування, виконання повного комплексу будівельно-монтажних робіт, а також подальшого обслуговування дахових СЕС різного типу — від невеликих (малої потужності) приватних сонячних електростанцій до комерційних, великих сонячних електростанцій, чия потужність досягає мегаватів. Крім того, нами реалізовані проєкти, в яких сонячні панелі були локалізовані на дахових поверхнях різних будівель.